CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Kwiecień 2023 / 30.04.23 - 03.05.23

Event

Title:
Majówka Z Biodanzą / Warsztat II: 7 Mocy Biodanzy. Biodanza – Taniec Życia i Wolności.., (Nowe Kawkowo)
When:
Sun, 30. April 2023 - Wed, 3. May 2023
Where:
Cristiano Martins
Category:
Kwiecień 2023

Description

003-260423-001.jpg

„Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”

Zapraszamy na niesamowitą, radosną, pełną wrażeń i doświadczeń Majówkę z Biodanzą, która w tym roku wyjątkowo składa się z dwóch oddzielnych i niezależnych warsztatów I i II:

 • I warsztat: od 26.IV do 30.IV (środa- niedziela, 4 pełne dni, w cenie 950 zł)
  Majówka z Biodanzą/ Warsztat I – Esencja i Dusza Biodanzy. Pięć Linii Życia/ Żywotności – Witalność, Kreatywność, Uczuciowość, Seksualność i Transcendencja
 • II warsztat: od 30.IV do 03.V (niedziela – środa, 3 pełne dni, w cenie 800 zł )
  Majówka z Biodanzą/ Warsztat II – 7 Mocy Biodanzy. Taniec Życia i Wolności.

UWAGA: Możecie wziąć udział w obu warsztatach w wyjątkowej cenie 1600zł! lub tylko w pojedynczych warsztatach!

Dodatkowo jeżeli oprócz samego warsztatu chcecie odpocząć, pospacerować i zaznać uroków natury warmińskich lasów i jezior możecie skorzystać z oferty:

 • Warsztat I (26-30.IV) + pobyt indywidualny (30.IV-3.V)
 • Pobyt indywidualny (26-30.IV) + Warsztat II (30.IV-3.V)

Biodanza oznacza Taniec Życia. To taniec serca i wolności rodem z Ameryki Południowej. To system, który integruje muzykę i ruch; umożliwia nawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz z otoczeniem. Tworzy intensywniejszą świadomość życia, dzięki uważności i obecności w „tu i teraz”.

Celem Biodanzy jest świętowanie życia. Pobudza i ułatwia nawiązywanie relacji, pomaga uczestnikom odzyskać radość i witalność oraz celebrować świętość życia. Pomaga czuć się szczęśliwym, zdrowym i pewniejszym siebie, wzmacniając poczucie własnej wartości i doskonaląc umiejętność dokonywania wyborów.

Celem Biodanzy jest świętowanie życia. Pobudza i ułatwia nawiązywanie relacji, pomaga uczestnikom odzyskać radość i witalność oraz celebrować świętość życia. Pomaga czuć się szczęśliwym, zdrowym i pewniejszym siebie, wzmacniając poczucie własnej wartości i doskonaląc umiejętność dokonywania wyborów.

003-260423-002.png

Biodanza to głęboko transformująca, a zarazem delikatna praca nad świadomością oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem.

 • Integruje ciało, umysł, emocje i duszę.
 • Rozbudza witalność, kreatywność, zmysłowość, seksualność i emocjonalność.
 • Uczy otwartości, radości, budowania dobrych relacji oraz wyrażania emocji.

Biodanza to system integracji uczuciowej, organicznej odnowy i ponownego uczenia się pierwotnych funkcji życiowych. Jest wspierana przez program, na który składają się muzyka, ruch i witalność, tworzące razem jedność w której każda część jest nierozerwalnie związana z całością, a głównym celem jest odkrywanie własnej Tożsamości i swoich wewnętrznych potencjałów.

7 MOCY BIODANZY

Według Rolando Toro (psychologa i antropologa, twórcy Biodanzy) istnieje 7 Mocy Biodanzy:

Moc Muzyki

Nie istniała kultura, która by nie posiadała muzycznej ekspresji. Poprzez liczne badania wykazano, że muzyka ma wpływ na psychikę i ciało. Łączy prymitywny mózg z ośrodkami kontroli motorycznej, wykazuje zdolność do relaksacji lub podniecenia, wpływa na oddychanie i może dawać poczucie harmonii. Aktywuje ośrodki przyjemności, aktywując i modulując poziom dopaminy w mózgu, jest kanałem wyrażania naszych najgłębszych emocji i tożsamości.

Moc Metody Vivencia

Merleua Ponty (francuski filozof, przedstawiciel egzystencjalizmu) mówił, że Świat Zachodni stopniowo odchodzi od przebywania w świecie żywym/ realnym, a skupia się głównie na życiu umysłowym/ wirtualnym. Pokazują to również późniejsze badania naukowe gdzie zauważyć można zwiększoną aktywność kory mózgowej, istotnego miejsca, w którym „żyje” większość ludzi w Świecie Zachodnim. Biodanza pozwala na powrót do ożywionego i prawdziwego świata. Metoda Vivência to „doświadczenie przeżywane z wielką intensywnością przez jednostkę w tu i teraz, obejmujące efekty emocjonalne i cielesne”.

Moc Ruchu Integracyjnego

W książce „Taniec życia” Roger Garaudy (ciekawa pozycja do przeczytania) pokazuje nam, że na przestrzeni dziejów taniec tracił swoje pierwotne znaczenie - nie jest już głęboką manifestacją tego, kim się jest, lecz stał się przedmiotem estetycznej oceny. W metodologii Biodanzy, którą prezentujemy, pierwotnym znaczeniem tańca jest „ruch pełen znaczenia”, odzwierciedlający wzorce odwiecznych/archetypowych gestów zgromadzonych od początków kultury człowieka.

Moc Grupy

Grupa jest kolebką, uczuciową przestrzenią, jak opisuje to angielski psychoanalityk Wifred Bion. Jest generatorem życia, który pozwala na naturalny rozwój tożsamości indywidualnej i zbiorowej. Zakłada jeden z pierwotnych odruchów ludzkości, jakim jest instynkt stadny, przynależności do plemienia i dzięki tej sile przynależności do samego siebie.

Moc Czułego Dotyku

To chyba jeden z tematów, który jest nam najbliższy, bo mamy go tuż „pod skórą”. Czuły dotyk/ pieszczota to nie luksus, lecz podstawowa ludzka potrzeba. To wyrażanie uczuć poprzez kontakt cielesny, którego zasadniczym warunkiem jest równowaga między „pragnieniem dawania i pragnieniem otrzymywania” /Rolando Toro/

Moc Transu i Regresji

Trans w Biodanzie jest stanem ciągłym, w trakcie zajęć przechodzimy od indywidualnej świadomości samego siebie do miejsca rozproszonego i poszerzonego.Te dwa bieguny naszej tożsamości pozwalają na doświadczenie połączenia z Wielkim Wszechświatem, którego jesteśmy częścią.

Moc Ekspansji Świadomości

Rolando Toro ujawnia, że znaczenie Mocy Świadomości znacznie wykracza „poza wszelkie badania kliniczne i psychiatryczne, obejmując antropologię, pedagogikę, sztukę i inne działy kultury”. W Biodanzie odkrywamy, ze każdy z nas ma możliwość osiągnięcia stanu Wyższej Świadomości. Stanu w którym każdy może uwolnić się od mentalnych i emocjonalnych nawyków, które powodują że jesteśmy „odłączeni” od Życia i Mocy swojej Świadomości. .

Podczas tych dni proponujemy, abyśmy bezpiecznie zbadali każdą z tych Mocy prowadzących do najlepszej i najbardziej świadomej wersji nas samych.

w2 300423 003 minw2 300423 004 min

„Biodanza reprezentuje pierwotny schemat energetyczny głębokiego związku i wolności ekspresji, piękna, entuzjazmu i pasji. Żyje w nas dzięki rdzennym pragnieniom naszego gatunku, takim jak pragnienie zdrowia, miłości, przyjemności i dobrego samopoczucia. Daje nam impuls by zanurzyć się w świecie wrażeń i zmysłów. Uczy nas postrzegać życie jako sztukę, a także słuchać kompasu własnego serca, który łączy nasze pragnienie dawania oraz otrzymywania miłości.” (Cristiano Martins)

Życie jako najświętszy z przejawów nieustannie prosi nas, abyśmy w całkowitej miłości odradzali się na nowo i wracali do pełni siebie w każdej chwili swojego życia. Pierwszym krokiem do podjęcia tej Podróży jest uznanie, że miłość jest sztuką. W tym samym sensie, w którym życie w całej okazałości jest sztuką. Jeśli chcemy nauczyć się kochać, powinniśmy robić te same czynności, które robimy, gdy chcemy nauczyć się jakiejkolwiek innej sztuki, takiej jak muzyka czy rzeźba.

Biodanza opiera się na badaniach psychologicznych, filozoficznych, antropologii tańca i tradycyjnych rytuałach. Jeden z jej nauczycieli wyjaśnia pochodzenie słowa “biodanza” z greckiego bios oznaczającego życie, oraz z wywodzącego się z hiszpańskiego danza, które oznacza taniec. Zajęcia polegają na osobistym, bezpośrednim doświadczeniu – indywidualnie, w parach, podgrupach lub w grupie złożonej ze wszystkich uczestników. Podczas zajęć wykorzystuje muzykę, ruch i taniec aby umożliwić stworzenie harmonii i bliskości w relacjach międzyludzkich.

Biodanza Systemu Rolando Toro to metoda, która pracuje na potencjale możliwości każdego człowieka. Wykorzystuje metodę autorską twórcy systemu, prof. Rolando Toro, która bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, odkrywając przed nami różne możliwości i formy ekspresji. Jej ojcem jest psycholog, antropolog, poeta i artysta z Chile. A od lat 60 -tych XX w jest rozpowszechniana w ponad 30 krajach na całym świecie jako metoda rozwoju osobistego.

Biodanza zwraca naszą uwagę na budowanie więzi i relacji poprzez kontakt wzrokowy, który stanowi podstawę pięknej komunikacji bez użycia słów. Ten sposób pomaga w otwarciu serca, zmianie potrzeb i pragnień danej osoby, a także w pobudzeniu gotowości na nowe doświadczenia.

Aby rozpocząć praktykę Biodanzy i doświadczyć płynących z niej korzyści nie jest konieczne żadne doświadczenie ani przygotowanie taneczne. Taniec odbywa się boso.

003-260423-005.jpg

„Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”

Dziękujemy za możliwość wykorzystania pięknych zdjęć od: Agnieszki Cytackiej i Magdaleny Mogielnickiej.


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

 • 30 kwietnia – 3 maja 2023 (od niedzieli do środy)

ROZPOCZĘCIE
 • 30 kwietnia godz. 18 (zaczynamy kolacją w niedzielę)

ZAKOŃCZENIE
 •  3 maja godz. 14 (kończymy obiadem w środę)

MIEJSCE:
 • Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
  Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 800 PLN + koszt pobytu i wyżywienia

UWAGA
 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 35 do 140 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. .Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 4. Zaliczkę za pobyt w wysokości 220 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „imię i nazwisko, 30.IV – 3.V.2023”./li>
 5. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.
 6. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu).
 7. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.
 8. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Cristiano Martins

Description

cristiano martins

Cristiano Martins

Jest nauczycielem  Biodanzy (systemu Rolando Toro), certyfikowanym przez portugalską szkołę Biodanza SRT. Jest także częścią kadry pedagogicznej w Instytucie Psychologii Stosowanej, gdzie prowadzi podyplomowy kurs pt: "Rozwój i terapia człowieka poprzez sztuki ekspresyjne”. W ciągu ostatnich kilku lat poświęcił się tworzeniu różnorodnych autorskich warsztatów, takich jak: "Poddaj się miłości"; "Święty wojownik"; "Ekstatyczny kochanek"; "Korzenie na ziemi, korzenie w niebie"; "Chaos, kreatywność i powrót sacrum"; "Narodziny kosmicznego człowieka"; "Pod znakiem uczucia";  "Mistyczny magik". Oferuje swoją pracę w wielu krajach: w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Francji, Estonii i Kanadzie.

Urodzony w 1979 r. w Niemczech, osiedlił się  i mieszka w Portugalii. Po ukończeniu klinicznej pedagogiki psychiatrycznej uczył się terapii Gestalt. Narzędzia te pozwoliły mu pracować przez kilka lat w dziedzinie zaburzeń behawioralnych. Jest jednym z pracowników dydaktycznych Instytutu Psychologii Stosowanej na studiach podyplomowych „Rozwój człowieka i terapia poprzez sztukę ekspresyjną”, a także współpracuje z portugalską Szkołą Biodanzy jako superwizor uczniów i nowych nauczycieli.

https://cristianomartinsbio.wixsite.com/website/

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office:+48 662 759 576
Office: +48 535 285 450
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu 

www.tuiteraz.eu