CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Grudzień 2022 / 02.12.22 - 04.12.22

Event

Title:
Biodanza – Taniec Życia. Archetypy: Matka. Ojciec. Boskie Dziecko, (Warszawa)
When:
02.12.22 - 04.12.22
Where:
,
Category:
Grudzień 2022

Description

biodanza 2022 img 06

“Każdy zasługuje na szczęśliwe dzieciństwo, w każdym momencie życia”.

Biodanza oznacza Taniec Życia.  To taniec serca i wolności rodem z Ameryki Południowej. To system, który integruje muzykę i ruch; umożliwia nawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz z otoczeniem. Tworzy intensywniejszą świadomość życia, dzięki uważności i obecności w „tu i teraz”.

Obecna lub nieobecna postać Matki i Ojca to dla większości z nas, urodzonych
i wychowanych w zachodnim świecie, najbardziej intymna rzeczywistość. To oni od początku naszej ludzkiej podróży budują i stymulują koncepcję stawania się tym, kim jesteśmy
. Od nich dziedziczymy wartości, tendencje, pozwolenia, ograniczenia, pragnienia, lęki i cienie. Matka i Ojciec są również bardzo potężnymi reprezentantami przeszłości, którzy wiedząc o tym lub nie, budują pomost łączący nas z oceanem archetypów i dziedzictwem naszej ludzkiej historii. Niezależnie od kultury i czasu są to bardzo potężne siły, które kształtują ludzką psychikę od pierwszego wdechu (a może nawet wcześniej)!

Zbyt wiele projektujemy na te istoty. Są one związane z naszą najgłębszą i najstarszą naturą. Gdybyśmy mogli spojrzeć wstecz wystarczająco daleko, zobaczylibyśmy, że same są teksturami złożonymi z wątków tak starych jak czas, i że kiedy ten gobelin zostanie rozwikłany, rozwiną się wszystkie Mity i Polaryzacje, a my przekroczymy  magmę Wielkiej Ziemi i połączymy się z nieskończonością Wielkiego Nieba.

W tej pracy, poprzez Biodanzę, zapraszam do głębokiego empirycznego badania.
Z miłością zanurzymy się zarówno w zbiorową nieświadomość
- zbliżając się do symboli, które stanowią podstawowe filary naszej Psyche, jak również w naszą osobistą nieświadomość zapisaną naszymi osobistymi wspomnieniami.

biodanza taniec zycia 2020 01

Jung powiedział, że kiedy się rodzimy, już jesteśmy bardzo starzy. Wynika to z niezwykłego połączenia ze zbiorową nieświadomością. Dla Junga archetyp boskiego dziecka zasadniczo reprezentuje potencjalną przyszłość. Dla niego „dziecko” jest symbolem syntezy jeszcze niepełnej osobowości, odnosi się do psychologicznego stanu niewiedzy, niezróżnicowania, nieświadomości i „stawania się”, rozwijającej się w kierunku autonomii.

W naszej wewnętrznej historii psychologicznej nosimy potrzebę karmienia i ochrony tego dziecka, i jak przypomina Alexander Lowen - kiedy jesteśmy odizolowani od dziecka, którym kiedyś byliśmy, jesteśmy jednocześnie odizolowani od zdolności do kochania.

„W strukturze naszych kości, w tkankach nerwów, w korytarzach pamięci, wciąż nosimy nasze cenne dziecko” Clarissa P. Estés

Te genialnie odniesienia i teorie możemy  odnaleźć wśród rewolucyjnych psychologów, terapeutów ciała, wybitnych socjologów, antropologów, seksuologów, filozofów, mitologów, gawędziarzy i poetów takich jak:  Carl Jung,  James Hillman,  S. Freud,  Franz Marie-Louise Von Franz,  Alberto Pereira Filho,  Elisabeth Badinter, Erik Erikson,  Artur i Libby Colman, James Hollis, Clarissa Pinkola Estés,  Raissa Cavalcanti, Erich Neumann,  Aleksander Lowen, Rumi.

 

biodanza 2022 img 15

Biodanza to głęboko transformująca, a zarazem delikatna praca nad  świadomością oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem.

 • Integruje ciało, umysł, emocje i duszę.
 • Rozbudza witalność, kreatywność, zmysłowość, seksualność i emocjonalność.
 • Uczy otwartości, radości, budowania dobrych relacji oraz wyrażania emocji.

Przemiana następuje poprzez naukę odczuwanie połączenia ze swoim ciałem, emocjami i energią. Doświadczenia te, określane są mianem “vivencias”. Umożliwiają one dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomagają wyrażać je poprzez ruch.

Celem Biodanzy jest świętowanie życia. Pobudza i ułatwia nawiązywanie relacji, pomaga uczestnikom odzyskać radość i witalność oraz celebrować świętość życia. Pomaga czuć się szczęśliwym, zdrowym i pewniejszym siebie, wzmacniając poczucie własnej wartości i doskonaląc umiejętność dokonywania wyborów.

 

„Biodanza reprezentuje pierwotny schemat energetyczny głębokiego związku i wolności ekspresji, piękna, entuzjazmu i pasji. Żyje w nas dzięki rdzennym pragnieniom naszego gatunku, takim jak pragnienie zdrowia, miłości, przyjemności i dobrego samopoczucia. Daje nam impuls by zanurzyć się w świecie wrażeń i zmysłów. Uczy nas postrzegać życie jako sztukę, a także słuchać kompasu własnego serca, który łączy nasze pragnienie dawania oraz otrzymywania miłości.” (Cristiano Martins)

Biodanza wzmacnia także „lineas de vivencia”, czyli linie żywotności w ramach pięciu określonych dziedzin: witalności, seksualności, kreatywności, uczuciowości i transcendencji.

Biodanza opiera się na badaniach psychologicznych, filozoficznych, antropologii tańca i tradycyjnych rytuałach. Jeden z jej nauczycieli wyjaśnia pochodzenie słowa “biodanza” z greckiego bios oznaczającego życie, oraz z wywodzącego się z hiszpańskiego danza, które oznacza taniec. Zajęcia polegają na osobistym, bezpośrednim doświadczeniu – indywidualnie, w parach, podgrupach lub w grupie złożonej ze wszystkich uczestników. Podczas zajęć wykorzystuje muzykę, ruch i taniec aby umożliwić stworzenie harmonii i bliskości w relacjach międzyludzkich.

biodanza taniec zycia 2020 03

Biodanza Systemu Rolando Toro to metoda, która pracuje na potencjale możliwości każdego człowieka. Wykorzystuje metodę autorską twórcy systemu, prof. Rolando Toro, która bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, odkrywając przed nami różne możliwości i formy ekspresji. Jej ojcem jest psycholog, antropolog, poeta i artysta z Chile. A od lat 60 -tych XXw jest rozpowszechniana w ponad 30 krajach na całym świecie jako metoda rozwoju osobistego.

Biodanza zwraca naszą uwagę na budowanie więzi i relacji poprzez kontakt wzrokowy, który stanowi podstawę pięknej komunikacji bez użycia słów. Ten sposób pomaga w otwarciu serca, zmianie potrzeb i pragnień danej osoby, pobudzeniu gotowości na nowe doświadczenia.

 

biodanza taniec zycia 2020 04

„Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”

 

Harmonogram zajęć:

PIĄTEK (2 grudzień):

 • 20:00 – 22:30 BIODANZA

SOBOTA  (3 grudzień):

 • 10:00 – 14:00 BIODANZA
 • 14:00 – 16:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek
 • 16:00 – 19:00 BIODANZA

NIEDZIELA  (4 grudzień):

 • 9:30 – 13:00 BIODANZA
 • 13:00 – 15:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek
 • 15:00 – 18:00 BIODANZA

Aby rozpocząć praktykę Biodanzy i doświadczyć płynących z niej korzyści nie jest konieczne żadne doświadczenie ani przygotowanie taneczne. Taniec odbywa się boso.

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY  Z ANGIELSKIEGO NA JĘZYK POLSKI


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

 • 2-4 grudzień 2022 (piątek – niedziela)

ROZPOCZĘCIE
 • 2 grudnia godz. 20

ZAKOŃCZENIE
 • 4 grudnia godz. 18

MIEJSCE:
 • Warszawa
UWAGA:
 • Nocleg i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie
 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

CENA WARSZTATU

 • 800 zł

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Zaliczkę w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za warsztat 2-4.XII.2022”.
 5. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 6. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Cristiano Martins

Description

cristiano martins

Cristiano Martins

Jest nauczycielem  Biodanzy (systemu Rolando Toro), certyfikowanym przez portugalską szkołę Biodanza SRT. Jest także częścią kadry pedagogicznej w Instytucie Psychologii Stosowanej, gdzie prowadzi podyplomowy kurs pt: "Rozwój i terapia człowieka poprzez sztuki ekspresyjne”. W ciągu ostatnich kilku lat poświęcił się tworzeniu różnorodnych autorskich warsztatów, takich jak: "Poddaj się miłości"; "Święty wojownik"; "Ekstatyczny kochanek"; "Korzenie na ziemi, korzenie w niebie"; "Chaos, kreatywność i powrót sacrum"; "Narodziny kosmicznego człowieka"; "Pod znakiem uczucia";  "Mistyczny magik". Oferuje swoją pracę w wielu krajach: w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Francji, Estonii i Kanadzie.

Urodzony w 1979 r. w Niemczech, osiedlił się  i mieszka w Portugalii. Po ukończeniu klinicznej pedagogiki psychiatrycznej uczył się terapii Gestalt. Narzędzia te pozwoliły mu pracować przez kilka lat w dziedzinie zaburzeń behawioralnych. Jest jednym z pracowników dydaktycznych Instytutu Psychologii Stosowanej na studiach podyplomowych „Rozwój człowieka i terapia poprzez sztukę ekspresyjną”, a także współpracuje z portugalską Szkołą Biodanzy jako superwizor uczniów i nowych nauczycieli.

https://cristianomartinsbio.wixsite.com/website/

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu