Prashantam

Leading

Description

prashantam

Prashantam

Prashantam (znany jako J.M.P. de Matos) urodził się w 1949 roku w Portugalii. W 1975 roku otrzymał  inicjację od Osho, który powierzył mu prowadzenie grup medytacyjnych i rozwoju duchowego,  odosobnienia KYO:OSHO ZEN oraz nauczanie shiatsu. Od tego czasu  Prashantam działa jako Terapeuta Osho i na całym świecie prowadzi warsztaty,  szkolenia uzdrawiania, odosobnienia medytacyjne w ciszy Zen, sesje indywidualne i grupy rozwojowe.  W 1986  został dyrektorem Osho Institute of Oriental Healing Arts w Punie  w Indiach.  Stworzył swoją autorską metodę uzdrawiania znaną jako Osho Art of Divine Healing (O.D.H.A.) - Osho Sztuka Boskiego Uzdrowienia. Prowadzi także warsztaty we Włoszech w ośrodku Osho Miasto. W 2001 roku Prashantam założył szkołą uzdrawiania Osho Divine Healing Arts School (O.D.H.A.), uznaną przez Brytyjskie Stowarzyszenie Medycyny Komplementarnej – BCMA.

Ukończył Wydział Medyczny na Sorbonie w Paryżu. Czując, że edukacja człowieka nie kończy się na szkoleniu specjalistycznym, Prashantam wyruszył w podróż po krajach Wschodu i dalekiej Azji. Dwaj wielcy mistrzowie mieli decydujący wpływ na ukształtowanie Prashantama:

- „Bóg na Ziemi” - w ten sposob Prashantam nazywa Koku Nishimurę, japońskiego mistrza Zen, który przewodził nurtowi Tani-Ha. Prashantam spotkał go w 1973 roku.

- „Bóg w Niebie” - tak Prashantam nazywa oświeconego mistrza Osho. Po poznaniu go w 1976 roku, Prashantam postanowił pozostać w komunie Osho w Pune.

Prashantam ma holistyczne podejście do prowadzonej przez siebie terapii. Trenował i specjalizował się w shiatsu u swojego nauczyciela T. Namikoshi w Japonii. Przed poznaniem Osho,  został mnichem u mistrza KoKu NisHimura z nurtu Tani-Ha Zen, od którego nauczył się sztuki Zen - świadomego i duchowego podejścia do życia. Również w Japonii, nauczył się od mistrza Koku Nishimury gry na Kyotaku - bambusowym flecie. W 1982 roku ukończył edukację w szkole masażu Heartwood w Kalifornii. Po powrocie do Indii w 1986 roku stworzył swoją autorską metodę uzdrawiania, która później stała się znana jako Osho Art of Divine Healing (O.D.H.A.) - Osho Sztuka Boskiego Uzdrowienia.

W swoim życiu współpracował  również z wieloma szamanami. Mieszkał na Filipinach, w Japonii, z Aborygenami w Australii,  z plemionami tubylczymi w Amazonii, Brazylii, Andach, i Meksyku, z tybetańskimi lekarzami w Sikkimie. Podróżował po całym świecie, odwiedził Afganistan, Chiny, Laos, Kambodżę, Finlandię, Rosję, Indie, Amerykę, Brazylię. Mówi ośmioma językami.

Od  ponad 40 lat, krzewi swoje nauki oparte na jego głębokiej wiedzy i zrozumieniu życia, będących wynikiem długich i dogłębnych poszukiwań duchowych oraz zgromadzonych doświadczeń medytacyjnych, i przekazuje je ludziom na całym świecie.

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Office: +48 535 285 450
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu