Radek Rychlik i Arkadiusz Hezler

Leading

Description

radek rychlik

Radek Rychlik

Absolwent warszawskiego AWF-u oraz mgr psychologii, specjalizacja neurokognitywistyka. Autor publikacji naukowych z fizjologii, biomechaniki i psychofizjologii dotyczących ćwiczeń jogi. Jako dziennikarz popularnonaukowy pisał do magazynów „Joga”, „Yoga&Ayurveda”, „Trainer”, „Angora”. Szkolił się u mistrzów jogi w Indiach, USA i Europie Zachodniej. W 2002r. wprowadził do Polski dynamiczne style jogi – vinyasę i ashtangę. Obecnie uczy we własnym, autorskim stylu. Zajęcia Radka są dość intensywne, z dużym udziałem ćwiczeń wzmacniających i dynamicznych, lecz jednocześnie prowadzone z naciskiem na bezpieczeństwo i efekty prozdrowotne. www.radekrychlik.pl

RADEK RYCHLIK O JODZE

„W czasach, kiedy joga jest coraz częściej utożsamiana z cyrkowymi wygibasami w mediach społecznościowych, coraz bardziej zatraca się jej esencja. Asany stały się produktem, kolejną rzeczą do osiągnięcia w wyścigu szczurów. Gdy ciało jest traktowane jak narzędzie do zaspokajania ambicji ego, prędzej czy później pojawia się cierpienie. Też kiedyś szedłem tą drogą, traktując kolejne warsztaty jak punkty do CV, kolejne asany jako materiał dla mediów, występowałem w prasie i telewizji, robiłem karierę w „biznesie jogi”. Aż moje ciało powiedziało „stop”, pojawiły się kontuzje, poważne problemy z kręgosłupem. Zacząłem kwestionować wszystko, co robiłem i czego uczyłem wcześniej. Zacząłem analizować asany, które wcześniej robiłem jako część „tradycji”, zadawać sobie pytania „po co to robię?”, „o co tam chodzi?”, „czy rzeczywiście jest to potrzebne?”. Jednocześnie zgłębiałem prozdrowotne techniki pracy z ciałem, jak Pilates czy trening funkcjonalny, a także różne style masażu. Obecnie, zamiast ortodoksyjnego wyznawania jednej metody, oferuję podejście otwarte, skupione na człowieku. Asany i inne ćwiczenia to tylko narzędzia, celem jest przywrócenie zdrowia i harmonii, rozwój naszego pełnego potencjału. Mimo że czerpię z wielu metod, w centrum mojego zainteresowania pozostaje joga. Uważam, że najważniejsza granica między jogą a sportem znajduje się w umyśle ćwiczącego. Proste ćwiczenie gimnastyczne może być pretekstem do rozwoju uważności i świadomości, podczas gdy starożytna asana może być wykonana mechanicznie”

arkadiusz hezler

Arkadiusz Hezler

Absolwent studiów Psychologia w Zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego. Od najmłodszych lat jego pasją był ruch, kilkunastoletnie doświadczenie taneczne doprowadziło go na szczyt kariery tancerza. Ostatnie lata spędził w Teatrze Muzycznym ROMA biorąc udział w spektaklach takich jak: Deszczowa Piosenka, Mamma Mia i Piloci. Założyciel firmy DT Makers, w której prowadził warsztaty metodą Design Thinking wykorzystując techniki teatru improwizacji. Absolwent Szkoły Trenerów Zmiany NOVO. W trakcie studiów rozpoczął praktyki oddechowe Coaching Oddechu w grupie CUUD u Katarzyny Gilgenast i od tego momentu aktywnie bierze udział w warsztatach i szkoleniach rozwoju osobistego. Uczeń Ananda Rudry. Inspiruje, uczy i wspiera osoby w rozwoju osobistym poprzez oddech i doświadczanie.

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Office: +48 535 285 450
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu