Katharina Kochanowska

Leading

Description

katharina kochanowska 2021

Katharina Kochanowska

Katharina urodziła się w Niemczech, przez chwilę mieszkała
w Anglii, gdzie występowała z hinduską grupą tancerzy, dzięki czemu mogła poznać kulturę Indii. Obecnie pracuje w Polsce jako terapeutka, trenerka radykalnego wybaczania i masażystka.

Katharina interesuje się chorobami psychosomatycznymi, nową medycyną germańską. Już niebawem powitamy ja jako dyplomowaną konsultantkę totalnej biologii. Jest certyfikowanym praktykiem NLP (Programowanie neurolingwistyczne) oraz certyfikowanym praktykiem SBF (Soul body fusion), nieustannie poszerza swoją wiedzę i podnosi kwalifikacje.

W swoich sesjach terapeutycznych posługuje sie głównie narzędziami programowania neurolingwistycznego. Często inspiruje się i wykorzystuje techniki ustawień Hellingera, regresing, pracę z wewnętrznym dzieckiem, z przekonaniami, elementami terapii Gestalt (która zakłada, że podstawowym źródłem problemów człowieka są niezaspokojone w dzieciństwie potrzeby – przede wszystkim miłości, akceptacji, bezpieczeństwa i szacunku), techniki psychoterapii według metody Aleksandra Lowena (nurt łączący pracę umysłu z ciałem) i wiele innych.

Nasze ciało zapisuje wszystkie trudne sytuacje, jakich przyszło nam doświadczyć. Jeśli doświadczeń trudnych było wiele lub były one traumatyczne, dochodzi do napięć i blokad w ciele, które utrudniają swobodne, radosne, pełne energii życie.

wewnetrzna bogini 18062021 05wewnetrzna bogini 18062021 06

Katharina uwielbia pracę z ciałem, umysłem i energią. Jest dyplomowaną masażystką
i wykonuje nietypowe masaże, jakich nie doświadczysz w żadnym salonie masażu. Sama o nich opowiada:

- „ Kiedyś moje masaże dzielone były na relaksacyjne, zdejmujące napięcia mięśniowe, masaż gorącymi kamieniami, pałkami bambusa; dziś to połączenie wszystkiego razem. Nigdy nie wiem jak będę masować dopóki nie porozmawiam z pacjentem. Najpierw próbuję poznać jego potrzeby, gdyż jedni chcą delikatnego dotyku miłości, drudzy potrzebują zdjąć napięcie mięśniowe - co bywa bolesne. Słucham, co do mnie mówi pacjent, a jednocześnie obserwuję jego mowę ciała, przyglądam się, gdzie są blokady, napięcia. Zdarza się, że ktoś życzy sobie delikatnego dotyku, ale ja, w strukturze mięśnia, wyczuwam ogrom nagromadzonych emocji; wówczas proponuję zmianę masażu i wtedy dochodzi do pięknych uwolnień, w tym emocjonalnych - poprzez łzy czy nawet krzyk. Niekiedy łączę techniki, wplatam w masaż  pracę z czakrami (to bardzo ważny dla mnie moment, zależy mi by mój pacjent czuł się lepiej, czuł się zaopiekowany i „lżejszy.” Do każdej osoby podchodzę delikatnie, holistycznie i z należytym szacunkiem oraz uwagą. "

Katharina prowadzi kręgi kobiet, zajęcia z jogą, jest tancerką teatralną i instruktorką fitnessu.

- „Tak samo jak w czasie warsztatów, terapii czy masaży, tak i w tym przypadku, uwielbiam łączyć ze sobą różne techniki. Jestem i tancerką i instruktorką wielu dziedzin fitnessu oraz prowadzę jogę , zatem dochodzę do wniosku, że ponownie nie bardzo chcę przyklejać wszystkiemu „etykietkę”. Łączę więc style i lubię nazywać siebie „nauczycielem ruchu.”

- „Podobnie jest z medytacją… nie zamykam się na jeden rodzaj, ale szczególnie bliskie mojemu sercu są medytacje w ruchu, medytacje Osho. Uwielbiam taniec intuicyjny oraz choreoterapię.”

Prowadzi swoją szkołę „Fitness & Dance studio” Katharina Team

Słowo przewodnie:

„Jestem połączona z całym wszechświatem”

Workshops:

Archival events

Current events (2020)

Date Title
18.06.21 - 20.06.21

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu