CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Wrzesień 2015 / 25.09.15 - 27.09.15

Event

Title:
Warsztat pracy z ciałem wdł. Lowena „Choroba drogowskazem” (Nowe Kawkowo)
When:
25.09.15 - 27.09.15
Where:
,
Category:
Wrzesień 2015

Description

 STOWARZYSZENIE „U ŹRÓDŁA” oraz

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”

W NOWYM KAWKOWIE

www.tuiteraz.eu www.u-zrodla.pl

zapraszają 25-27 września 2015 na warsztat

„CHOROBA DROGOWSKAZEM”

WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM WEDŁUG LOWENA I NIE TYLKO

PROWADZI: BARBARA ANTONOWICZ

Motto warsztatu:

„Symptom jest sygnałem kierującym na siebie uwagę, zainteresowanie i energię a tym samym stawia znak zapytania nad utartym biegiem zdarzeń”.

Thorwald Dethlefsen

Na tym warsztacie zaproszę Cię do zatrzymania się w TU i TERAZ i przyjrzeniu się, jaki ZNAK ZAPYTANIA i NAD CZYM stawia Twój SYMPTOM w Twoim życiu i na co zwraca Twoją uwagę. Ten czas poświęcisz więc na odkrycie, jakim NAUCZYCIELEM są Twoje dolegliwości, o czym Ci mówią, co masz zrobić, by UZDROWIĆ swoje CIAŁO i PSYCHIKĘ, by odkryć przyczynę dolegliwości. 

Będziesz miał możliwość poczuć, co znaczy mieć kontakt ze sobą. Spojrzysz na swoje CIAŁO i symptomy choroby z innej płaszczyzny. Przestaniesz z nimi WALCZYĆ i traktować swoje CIAŁO jak POLE BITWY. Nauczysz się z nimi rozmawiać, słuchać ich, nawiązywać z nimi kontakt i odkrywać ich znaczenie. Dialog z OBRAZAMI WEWNĘTRZNYMI poprowadzi Cię do ważnych odkryć i refleksji nad sobą i swoim życiem.

Zapraszam wszystkich chętnychzainteresowanych rozwojem osobistym, zgłębianiem świadomości ciała, zdobyciem głębszej wiedzy o sobie, swoim ciele, jego symptomach i napięciach, wpływie przeszłych doświadczeń na ciało i psychikę, pogłębieniem uważności na siebie, świat i ludzi.

Warsztat „Choroba drogowskazem” to 3 dni, które poświęcisz najważniejszej osobie w swoim życiu : SOBIE samemu!

Będziesz miał możliwość poczuć, co znaczy mieć kontakt ze sobą, z ciałem, z innym człowiekiem.

Spojrzysz na swoje CIAŁO, symptomy choroby z innej płaszczyźnie. Przestaniesz z nimi WALCZYĆ i nauczysz się ROZMAWIAĆ z nimi, SŁUCHAĆ ich, nawiązywać kontakt z OBRAZAMI WEWNĘTRZNYMI, które towarzyszą Ci od POCZĄTKU TWOJEGO ŻYCIA.

DLACZEGO WARTO UCZESTNICZYĆ:

Uświadomisz sobie, jak ogromne znaczenie ma troska o ciało,  czucie go i rozumienie jego języka. Nic w Twoim życiu nie dzieje się bez udziału CIAŁA. Jeśli coś Ci dolega, to znaczy , że CIAŁO WOŁA o Twoją uwagę i odpowiednią zmianę trybu życia. Jeśli zrozumiesz ten apel, Twoje symptomy zmniejszą się i może nawet znikną. Przekonasz się, że to, jak czujesz się dzisiaj w swoim ciele jest tylko następstwem Twojego życia w przeszłości. Decyzja o zmianie zależy tylko od Ciebie

CEL WARSZTATU: Nawiązanie kontaktu z ciałem, doświadczenie uważnego oddechu, rozwinięcie umiejętności nazywania emocji, odkrycie bodźców je powodujących, uświadomienie sobie relacji ze sobą i z innymi.

KORZYŚĆ: Wzięcie odpowiedzialności za stan swojego ciała, zdrowia, radości, szczęścia, uświadomienie sobie wpływu chronicznych napięć w ciele na jakość życia.

SŁOWA KLUCZE: ciało i umysł, postawa, ugruntowanie, napięcia, Zbroja, oddech, energia, przepływ, radość, świadomość i podświadomość, stopy, serce, gardło, zdrowie i choroba, wewnętrzne obrazy.

Zaproszę Cię do refleksji, dyskusji i ćwiczeń w poniższych tematach:

 • Rozwój świadomości ciała: ćwiczenia na pobudzenie kanałów odbioru bodźców ze świata zewnętrznego (wzrokowego, słuchowego, czuciowego)
 • Uświadomienie sobie czucia swojego ciała
 • Jak emocje związane są z poszczególnymi częściami ciała i organami:
  - o czym mówią chore części ciała?
  - o czym mówi choroba?
 • Zrozumieć język choroby - rozmowa z symptomem
 • Ćwiczenia pobudzające energię w ciele
 • Ćwiczenia oddechowe i ugruntowujące wg bioenergetyki  Lowena
 • Skanowanie ciała
 • Medytacja z symptomem
 • Wizualizacja i afirmacja
 • Rysunek ciała
 • Recepta na zdrowie

Zabierz ze sobą:otwartość, ciekawość, chęć pracy nad sobą, swoje ciało i umysł, karimatę, luźne ubranie, skarpety, ręcznik, gumkę do długich włosów, wodę niegazowaną i GOTOWOŚĆ na zmiany myślenia i czucia.

Zapraszamy w 2015 na cykl pięciu warsztatów poświęconych pracy z ciałem i bioenergetyce według metody Alexandra Lowena. Każdy z warsztatów jest niezależym modułem, można brać udział w dowolnie wybranej części lub skorzystać z całości programu. Zajęcia prowadzi  psychoterapeutka i couch Barbara Antonowicz.

Program zajęć:

12-19.VII Warsztat pracy z ciałem wdł. Lowena – „Grzeczne dziewczynki idą nareszcie tam gdzie chcą”

16-23.VIII Warsztat pracy z ciałem wdł. Lowena – Ciało zna odpowiedź

25-27.IX  Warsztat pracy z ciałem wdł. Lowena – Choroba drogowskazem

20-22.XI  Warsztat pracy z ciałem wdł. Lowena – Spotkanie z wewnętrznym dzieckiem

Data:25-27 wrzesień 2015 Czas
trwania:początek zajęć 25.IX godz. 19 (zaczynamy kolacją w piątek); zakończenie 27.IX.VIII godz. 14 (obiadem w niedzielę)
Miejsce:Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu
Cena:390 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia
KONTAKT:www.tuiteraz.eu, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., biuro 0662759576 Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz - Towalska 0606994366

Uwaga:

Konieczna wpłata zaliczki w wysokości 150 zł do 20 sierpnia  (z opisem ”zaliczka za pobyt  25-27.IX.2015) na konto Ośrodka Tu i Teraz:

BANK PKO BP

92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Tydzień przed zajęciami zaliczki nie zwracamy!!


Leading

Location:
Antonowicz Barbara

Description

Antonowicz Barbara

Jestem  psychoterapeutą, trenerem i coachem. Od 1991 roku prowadzę  warsztaty  w zakresie działalności swojej firmy szkoleniowej INTEGRACJA. Moją pasją jest niemy język naszego ciała tj. analiza bioenergetyczna, opracowana przez światowej sławy psychiatrę i psychoterapeutę Alexandra Lowena. Jest to język niemy lub dźwięki i symptomy, którymi przemawia ciało do każdego z nas. Fascynuje mnie jak CIAŁO łączy się nierozerwalnie z UMYSŁEM. Jak blokady i napięcia tworzą pancerz-zbroję lub inaczej gorset, jak ten z kolei wpływa na płaszczyznę emocjonalną i zachowanie w życiu dorosłym. Fascynujące jest to, jak każdy z nas opisuje swój świat wewnętrzny: jakich słów używa, rzeczowników, czasowników i przymiotników; jak brzmi jego głos, gdy mówi, co czuje, jak wyraża swoje emocje, jaka mimika, gesty, ruchy pojawiają się w ciele; jaką ma postawę ciała, jaki styl charakteru ukrywa zbroja mięśniowa, w jaki sposób oddycha.

Wielu ludzi zainteresowanych pracą z ciałem doświadcza całej palety emocji: zaskoczenia, smutku, zdziwienia, wzruszenia, złości, ulgi, radości, pobudzenia i odwagi.

W swojej pracy z klientami kieruję się eklektyzmem. Korzystam z następujących konwencji teoretycznych: poznawczo-behawioralnej, systemowej, NLP,   psychoanalizy, analizy transakcyjnej,  bioenergetyki Lowena i terapii egzystencjalnej. W swojej pracy wykorzystuję więc metody i techniki pochodzące z powyższych nurtów: trening asertywności i relaksacyjny, techniki transu ericksonowskiego, metamodel języka, metaprogram, dramę, genogram, mity i skrypty rodzinne, odgrywanie ról, psychodramę, analizę transakcyjną, pracę ze snami, z ciałem, z rysunkiem, kinezjologię edukacyjną, symbolikę, metafory, bajki, przypowieści, jogę, bioenergetyczną pracę z ciałem.

Obecnie jestem w trakcie 4-letniego podyplomowego studium prowadzonego we współpracy Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej w Nowym Jorku, NIBA w Niemczech i Fundację Dr Aleksandra Lowena w USA wg programu akredytowanego przez IIBA w Szwajcarii.

www.cialowpsychoterapii.pl

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu