CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Lipiec 2013 / 28.07.13 - 04.08.13

Event

Title:
Gdy życie Cię męczy - uwolnij swoje ciało z Living Dance Form (Nowe Kawkowo)
When:
28.07.13 - 04.08.13
Where:
,
Category:
Lipiec 2013

Description

STOWARZYSZENIE „U ŹRÓDŁA” oraz
OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
 W NOWYM KAWKOWIE

  www.tuiteraz.eu www.u-zrodla.pl

zapraszają 28 lipca- 4 sierpnia 2013 na tygodniowy warsztat

„GDY ŻYCIE CIĘ MĘCZY UWOLNIJ SWOJE CIAŁO Z LIVING DANCE FORM”

PROWADZI: JOANNA ŁUKASZEWICZ- BERNADY

 

Czy znasz to uczucie zmęczenia i trudu towarzyszące wykonywaniu codziennych czynności, pracy, dbaniu o siebie, a nawet dopadające Cię podczas wakacji? Przecież czasem nawet trudno nam odpocząć, jeśli próbujemy narzucić sobie sposób, który nam nie pasuje i zamiast lekkości czujemy zmęczenie ciągłym „muszę”, „powinienem”.

Jeśli tak, to zapraszam na warsztat rozwoju poprzez taniec i pracę z ciałem Living Dance Form.

Nie będzie to jedynie leżenie bez wysiłku i spokojna medytacja, gdyż sztuką jest znalezienie większej swobody  w bardzo różnych aktywnościach. Dlatego będziemy rzucać sobie wyzwania, różne tempo, różną intensywność. Będziemy też szukać większej swobody w kontakcie z drugą osobą, a także w radzeniu sobie z tym, co w danej chwili narzuca nam świat.

A w jaki sposób znajdujemy lekkość?

Przede wszystkim każdy z nas sam może odnaleźć własną drogę i że bardzo często nie jest to jedna metoda, która się nam sprawdzi w każdej sytuacji. Potrzebujemy uważności i elastyczności, aby być w stanie podchodzić do swojego tu i teraz z otwartością i świeżością.

Lekkość jest  tam gdzie jest siła, moc i wytrzymałość, gdyż potrzebujemy o wiele mniej naszych zasobów, aby wykonać dane zadanie. Tak więc umiejętnie wzmacniając się dodajemy sobie lekkości.

Lekkość jest też tam, gdzie wysiłek i intensywność jest adekwatny do możliwości.

Lekkość jest też tam, gdzie jest zabawa, radość, ciekawość.

Lekkość jest tam, gdzie elastyczność, giętkość, oddech, gdyż jest wówczas o wiele mniej jest miejsca na napięcie.

Podczas warsztatu pracujemy metodą Living Dance Form. Jest to rozwój osobisty poprzez ruch i pracę z ciałem. Poruszamy się przy różnego rodzaju muzyce indywidualnie, w parach, w grupach. Czasem tarzamy się po podłodze, czasem trochę rozmawiamy. Nie analizujemy zanadto, skupiamy się na nauce nowych wzorców, na poznaniu siebie i zbudowaniu lepszego kontaktu ze swoim ciałem.

Wymagania: wygodny strój kilkuwarstwowy, coś do pisania i woda do picia, dobrze też mieć jakiś koc. Poruszamy się boso lub w skarpetach, ewentualnie w bardzo miękkim obuwiu. Nie jest wymagane doświadczenie taneczne.


Organizator:
Living Dance Form Joanna Łukaszewicz-Bernady
Data:
28.VII - 4.VIII.2013
Początek:
28.VII godz. 18
Koniec:
4.VIII godz. 14
Cena:
600 zł + koszty zakwaterowania i wyżywienia
Kontakt:
Jacek Towalski tel. 602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska tel. 606994366
Biuro tel. 662759576
www.tuiteraz.euThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na obóz decyduje kolejność zgłoszeń!

Miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu

Uwaga: Konieczna wpłata zaliczki w wysokości 200 zł do 5 lipca  (z opisem ”wpłata za pobyt 28.VII-4.VIII. 2013) na konto:

 BANK PKO BP

 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

 

LIVING DANCE FORM - FILOZOFIA

Living Dance Form to zintegrowany program aktywizujący umysł, ciało i duszę. Opiera się na założeniu, że w każdym z nas jest wewnętrzny mistrz, miejsce milczącej wiedzy, źródło energii, kreatywności i radości. Uczymy się, czy też przypominamy, jak naturalnie do niego dotrzeć i pozostać w kontakcie z większym zaufaniem i płynnością, na poziomie indywidualnym i w relacjach z innymi. To ruch z uwagą, medytacja, rozmowa, a także podejmowanie wyzwań na drodze do autentycznego, radosnego, pełnego życia, w którym różne jego aspekty łączą się w harmonijną całość.

Ruch

Cały świat, każdy atom w każdej sekundzie pozostaje w ruchu, w zmianie. Nawet bezruch jest związany z ruchem. Jest nie tylko brakiem ruchu, pozwala znajeźć subtelniejszy ruch, głębiej. Cały świat tańczy dniem i nocą. A, gdy ciało tańczy, dusza również tańczy. Dla mnie każdy ruch jest tańcem, a przynajmniej może być tańcem. To taniec życia.

Uwaga


Nasza energia podąża za uwagą. W działaniu z uwagą tkwi niezwykła moc. Umiejętność skupienia, bycia tu i teraz, moc tworzenia. Ruch z uwagą to swojego rodzaju medytacja, sposób innego funkcjonowania, innego kontaktu ze swoim ciałem. Gdy nauczysz się tańczyć z uwagą, to nauczysz się żyć z uwagą. Oczywiście z większą uwagą, ponieważ ta droga nie ma końca. Cały czas odkrywamy kolejne aspekty, dotykamy głębszych warstw, pojawiają się nowe wyzwania.

Ciało


Ciało pamięta całą naszą historię, wszystkie doświadczenia, emocje, doznania. Ciało magazynuje wszystko, co nie przepłynęło swobodnie. Jest skarbnicą doświadczeń i wewnętrznej mądrości. Często też jest śmietnikiem i przeciążonym magazynem starego bólu, nieaktualnych postanowień, niewyrażonych pretensji, zablokowanych emocji. Ciało bardzo dużo wie, dużo potrafi, wystarczy mu na to pozwolić. Jeśli nauczysz się słuchać swojego ciała, podejmiesz więcej właściwych decyzji, a Twoje życie będzie bardziej pełne, szczęśliwe.

Harmonia

W tańcu łączy się niebo i ziemia, łączy się ciało i dusza, emocje i myśli, ja i drugi człowiek, my i świat. Tutaj uczymy się tańczyć w taki sposób, aby zestroić się głęboko z samym sobą i z otaczającym światem. Budujemy zaufanie do siebie, do swojej intuicji, do swojej mądrości. Uczymy się skupienia, zrozumienia, komunikacji. Wyznaczamy swoje granice i rozwijamy siłę. Uczymy się elastyczności, miękkości i otwieramy się na to, co przychodzi. Tańczymy w taki sposób przy muzyce, aby krok po kroku nauczyć się tańczyć, żyć zgodnie z muzyką duszy swojej i świata.

Świadomość

Wraz ze wzrostem świadomości siebie, ciała, siebie w relacji, otaczającego świata rośnie nasz wybór. Przestajemy być ofiarami otaczającej rzeczywistości, zaczynamy się z nią zaprzyjaźniać, zaczynamy ją współtworzyć. Bierzemy odpowiedzialność za siebie i za własne życie.

Autentyczność

To podążanie ścieżką swojego serca, zgodnie z duchem, z tao. To życie po swojemu, świętowanie po swojemu, budowanie relacji po swojemu. Nie przeciwko komukolwiek, ale korzystając ze swobody wyboru, z wolnej woli, z własnych mądrości. To poczucie prawdziwości siebie i dawanie sobie przyzwolenia na różne kolory tej prawdziwości. Taka postawa wymaga odwagi, ciągłej ciekawości, otwartości i determinacji, ale nagrodą jest poczucie wewnętrznej spójności i radość życia.

Poczucie humoru

Życie bez radości, bez humoru to jak owoc bez smaku. Poczucie humoru daje nam dystans do siebie, sprawia, że życie może być przygodą i że chce nam się podejmować ryzyko. Daje też nam tak ważną i często zapominaną lekkość.


Leading

Location:
Łukaszewicz-Bernady Joanna

Description

Łukaszewicz-Bernady Joanna

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego jest certyfikowanym trenerem tańca metodą Dance Alive i studentką Pracy z Procesem w ośrodku Poza Centrum. Podróżowała po Stanach Zjednoczonych, gdzie między innymi brała udział w warsztatach Victora Sancheza. W swojej pracy łączy taniec medytacyjny, filozofię pracy z procesem i niektóre techniki szamańskie pochodzące z Hawajów oraz Meksyku. W 2003 ukazała się Księga Dobrych Wróżb jej autorstwa, wydana przez Radio Zet oraz Wiedzę i Życie. Od kilu lat prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i pracy z ciałem, tworząc własną szkołę Living Dance Form.

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu