CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Lipiec 2023 / 03.07.23 - 08.07.23

Event

Title:
Medytacje Osho. Ciało – Umysł – Oddech - Emocje. „Zacznij od ciała - Złote techniki dla lepszego życia. Medytacje dynamiczne, kundalini, Osho Zen i inne, (Nowe Kawkowo)
When:
Mon, 3. July 2023 - Sat, 8. July 2023
Where:
Prashantam
Category:
Lipiec 2023

Description

006-030723-006.png

Zacznij od swojego ciała. Twoje ciało jest zawsze obecne w „tu i teraz”. Prashantam

Zapraszamy na niesamowity warsztat z Prashantamem – Wielkim Nauczycielem Metod Osho, a  także  mnichem i nauczycielem zen oraz medytacji. Od 1975 roku przez wiele lat na prośbę Osho prowadził w słynnym ośrodku Osho w Punie w Indiach – grupy medytacyjne, rozwoju duchowego, odosobnienia KYO:OSHO ZEN oraz nauczanie shiatsu. W 1986 został dyrektorem Osho Institute of Oriental Healing Arts w Punie.

Prasnahtam stworzył także swoją autorską metodę uzdrawiania znaną jako Osho Art of Divine Healing (O.D.H.A.) Osho Sztuka Boskiego Uzdrowienia oraz założył szkołą uzdrawiania Osho Divine Healing Arts School.

Podczas warsztatu  Prashantam wprowadzi nas w  Złote Techniki – medytacje Osho (dynamiczne, kundalini, zen i inne) oraz liczne autorskie metody uzdrawiania, transformacji,  pracy z ciałem, emocjami i umysłem.  

HARMONOGRAM DNIA:

 • 06:30 - 07:30 Medytacja Dynamiczna
 • 08:00 - 09:15 Medytacja Satsang
 • 09:30 - 10:30 Przerwa śniadaniowa
 • 10:45 - 13:00 Praktyka technik i medytacji obejmujących oddychanie, wyrażanie siebie, ruch, uzdrawianie,  taniec i relaksację
 • 13:15 - 14:45 Obiad
 • 15:00 - 17:30 Kontynuacja sesji porannej, w tym dzielenie się doświadczeniami i przeżyciami z partnerem i prowadzącym
 • 17:30 - 18:00 Przerwa na napoje i odpoczynek
 • 18:15 - 19:30 Medytacja Kundalini
 • 20:00 - Kolacja
 • 21:00 - Nocna sesja otwarta
 • 22:30 - Czas na sen

006-030723-005.jpg

Zacznij od swojego ciała. Twoje ciało jest zawsze obecne w „tu i teraz”. Dlatego też pięknym sposobem na bardziej świadome życie jest zbudowanie intymnej relacji ze swoim ciałem. Bycie jego najlepszym przyjacielem jest łatwe i bardzo przyjemne, a prowadząca do tego droga jest prosta i każdy może nauczyć się, jak być uzdrowicielem dla samego siebie. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednie odżywianie, ruch, świadome oddychanie i dotyk. Z kolei narzędzia, których możesz do tego użyć, są proste, zabawne i wspierające.

Następnie, kiedy ciało jest już bardziej zrelaksowane i otwarte, możesz zagłębić się w świadomość swojego umysłu - w twoje systemy wierzeń i zależności. Wtedy odpuszczanie staje się czymś naturalnym, a brak utożsamiania się staje się owocem twoich doświadczeń i zdolności medytacyjnych.

W momencie, gdy ciało i umysł są już bardziej zrelaksowane, możesz zagłębić się w złożony świat swoich emocji. To głębszy poziom, który pojawia się wtedy, gdy twoja świadomość wzrośnie i poczujesz, że to ty jesteś panem swoich życiowych wyborów.

„Złote Techniki” które poznasz podczas warsztatu, wpłyną znacząco na poprawę jakości twojego życia. Dotyczy to zarówno świadomości ciała jak i ogólnego stanu zdrowia.  Dadzą ci możliwość radzenia sobie z ciałem i całym życiem, w lepszy oraz bardziej holistyczny sposób.

Korzystając z orientalnych ćwiczeń i praktyk, które obejmują: oddychanie, ruch czy wyrażanie siebie, będziesz mógł  uzdrowić oraz przetransformować swoje zdrowie, ciało i emocje. Jedną z podstawowych nauk podczas tego warsztatu będzie także komunikacja z otaczającym środowiskiem za pomocą mowy własnego ciała. Również taniec,  tak jak i śmiech, zabawa, relaks - to kolejne ważne sposoby poprawy jakości twojego zdrowia i życia.

Gdy zadbasz o ciało i nawiążesz z nim świadomą relację, będziesz mógł  wejść głębiej w swój umysł  - w zrozumienie  systemów wierzeń i przekonań, które wpływają na całe twoje życie. To, co nazywa się światem „UMYSŁU” jest bardzo skomplikowane i  dlatego dopiero kiedy Ciało jest zrelaksowane,  wtedy Umysł podąży za nim i nastąpi głębsze zrozumienie.

006-030723-004.jpg

Podczas warsztatu poznamy różne techniki Osho oraz autorskie metody Prashantama:

 • nie identyfikowania się;
 • nie utożsamiania się;
 • intymności/zależności;
 • uważnej obserwacji;
 • medytacje (dynamiczne, klasyczne i inne);
 • pracy z emocjami Twoje serce/Związki/Seksualność;
 • a także sharingi (sesje dzielenie się podczas spotkań);
 • sesje Pytań & Odpowiedzi skierowanych do Prashantam.

W zależności od możliwości, gotowości, potrzeb i oczekiwań  uczestników, Prashantam może wprowadzić dalsze nauki obejmujące doświadczenia szamańskie i tantryczne oraz związane z nimi techniki medytacyjne.

Praktyczne informacje:

 • Podczas większości ćwiczeń uczestnicy proszeni są o zakrywanie oczu. Każdy uczestnik MUSI mieć zawsze przy sobie opaskę na oczy.
 • Oczekuje się, że uczestnicy wezmą udział we WSZYSTKICH sesjach i będą obecni od początku każdej sesji. Osoby spóźnione będę czekać na następną sesję.
 • Do udziału zapraszamy wszystkich (powyżej 18 roku życia) w dobrym stanie zdrowia
 • Osoby palące papierosy mogą to robić w miejscu oddalonym od sali grupowej, (sugerujemy umycie rąk i ust przed wejściem na sesję grupową).
 • Na salę grupową nie wolno wnosić telefonów, książek ani urządzeń nagrywających.
 • Jeśli ktoś jest w trakcie leczenia i/lub przyjmuje jakieś leki, prowadzący musi zostać o tym poinformowany przed rozpoczęciem grupy (nie dotyczy to witamin, suplementów itp.).

INNE METODY STOSOWANE PRZEZ PRASHANTAMA PODCZAS JEGO WARSZTATÓW I ODOSOBNIEŃ NA CAŁYM ŚWIECIE :

KYO: OSHO ZEN

Zen to świadomy i harmonijny sposób życia. Nie jest on religią, ponieważ nie występuje w nim pojęcie „Boga”... Dlatego też nie ma w nim rozpoznanej i zdefiniowanej “winy”. Być może już teraz żyjesz w stylu Zen, albo jesteś bardzo blisko zintegrowania tego stylu ze swoim stylem życia. Może po prostu musisz go rozpoznać…

Prashantam poprowadzi Cię  do tego rozpoznania i wyposaży w “złote klucze” które pomogą Ci w zintegrowaniu stylu Zen z twoją świadomością.

KYO:OSHO ZEN powstało jako pierwsza grupa medytacyjna w aszramie Osho w 1976 roku, a jego dzienny program pozostaje niezmieniony aż do dnia dzisiejszego. Od momentu powstania, odbywa się regularnie w wielu krajach na całym świecie i porusza codziennie setki ludzi.

Prashantam początkowo był mnichem Zen w Japonii (1974/75), po czym spotkał Osho i został jednym z liderów jego grupy. W aszramie wprowadził techniki i medytacje Zen, które później zainspirowały jego Mistrza i stały się częścią struktury KYO: OSHO ZEN.

006-030723-003.jpg

SZTUKA BOSKIEGO UZDROWIENIA

Szkolenie Boskiego Uzdrowienia pokazuje i uczy, w jaki sposób żyć długo w zdrowym ciele, jak właściwie dbać o siebie i jak wspierać i pomagać innym. Wszystko to wynika ze zrozumienia, iż nasze zdrowie jest naturalnym stanem organizmu i to w człowieku znajdują się wszystkie potrzebne zasoby do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Zadaniem inteligentnego człowieka nie jest ingerowanie w swoje ciało, lecz wspomaganie procesów uzdrawiania, które nieustannie zachodzą w naszym ciele.

Istota ludzka rozpatrywana jest jako jeden spójny system, który obejmuje, obok ciała fizycznego, inne aspekty człowieka: emocje, zespół idei i przekonań, aspekt duchowy, czyli w całości układ „Ciało-Umysł-Duch”. Dlatego, aby proces uzdrawiania był naprawdę skuteczny, powinien on obejmować wszystkie te obszary. Można osiągnąć to poprzez działanie w czterech głównych obszarach: ruchu, medytacji, uzdrawiającego dotyku oraz zaspokajania lub „karmienia” ludzkich potrzeb. Motto szkoły brzmi: „Uzdrowicielem jest uzdrowiony”. Jak już uzdrowiłeś siebie, wtedy możesz pomagać innym.

I.T.S.  MOJE ŻYCIE  - INNOWACYJNY SYSTEM TERAPEUTYCZNY

"I.T.S. MOJE ŻYCIE” — Innowacyjny System Terapeutyczny to szkolenie z dziedziny rozwoju osobistego, stworzone na podstawie instrukcji Osho i 50-letnich wewnętrznych poszukiwań Prashantama. Szkolenie to obejmuje kształtowanie umiejętności i technik studiowania swojego wewnętrznego „Ja” (jest to terapia zorientowana na ciało, qigong, praktyki oddechowe i bioenergetyczne, medytacje).

Szkolenie daje możliwość doświadczenia obserwacji swojego umysłu, dostrzeżenia świadomości swoich emocji, odprężenia ciała, uzdrowienia seksualności wraz z następującą integracją tych doświadczeń w medytacji. Szkolenie składa się z trzech części (Mój Umysł, Moje Emocje, Moja Seksualność). Jest ono również formą dokształcenia, która daje uprawnienia do pełnienia funkcji coacha, lidera prowadzącego grupy medytacyjne i grupy rozwoju osobistego.

OSHO (RAJNEESH)

006-030723-002.png

Jeden z najbardziej znanych i prowokujących mistyków XX wieku. Urodził się w 1931 w Indiach, ukończył filozofię na Uniwersytecie w Jabalpur i tam też prowadził wykłady. Od 1966 podróżował po Indiach nauczając tysiące ludzi medytacji. Nie propagował żadnego systemu opartego na wierze, nauczał jedynie technik medytacji. Nie był ani idealistycznym filozofem,  ani religijnym prorokiem. Był za to znakomitym mówcą, erudytą łączącym wschodnią tradycję mistyczną z zachodnią psychoterapią. Za pomocą prostego języka wprowadzał słuchaczy w świat jogi, tantryzmu, zen, taoizmu i sufizmu, wydobywając z nich esencję prawdziwej religijności. Często posługiwał się ironią, dowcipem, prowokacją – jak np. głosi napis przed wejściem do sali, gdzie odbywały się wykłady Osho- „Zostawcie tu  buty i umysły”. W latach 70-tych XX założył w Punie w Indiach  wspólnotę – ośrodek, który szybko stał się słynny jako światowe centrum rozwoju i terapii łączące wschodnie techniki medytacji ze współczesną psychoterapią (joga, tai-chi, psychodrama, zen, bioenergetyka – łącznie 40 grup tematycznych). Nauczał tam także własnych, oryginalnych metod medytacyjnych o charakterze dynamicznym. Zmarł w 1990. Wydano kilkadziesiąt książek, będących zapisem wykładów Osho i jego komentarzy do tekstów różnych tradycji religijnych.

MEDYTACJE DYNAMICZNE

Osho twierdził, że współczesnemu człowiekowi bardzo trudno jest po prostu siedzieć i medytować. Tak więc, musi zdobyć się na coś więcej niż powtarzanie technik wymyślonych 2 tys. lat temu, kiedy to ludzie byli znacznie bardziej prości, a siedzenie było czymś naturalnym. Jak mówił Osho:

„W czasach Buddy, dynamiczne metody medytacji nie były potrzebne. Ludzie wtedy byli bardziej prości, autentyczni. Żyli prawdziwszym życiem. Teraz żyją życiem stłumionym, życiem nieprawdziwym. Śmieją się wtedy, gdy nie mają na to ochoty, okazują współczucie wtedy, gdy są - tak naprawdę - wściekli. Ludzie są fałszywi. Całe ich życie to kłamstwo, to fałsz. Ludzie wcale nie żyją - oni grają. To, czego doświadczają, gromadzą w swoich umysłach, ładują to do swoich mózgów. Tak więc dla nich: usiąść i siedzieć - nie zadziała. W chwili gdy usiądziesz w ciszy, zobaczysz tysiące rzeczy wirujących w umyśle, nie będzie możliwe się wyciszyć. Tak więc najpierw wyrzuć z siebie te rzeczy, abyś mógł w sposób naturalny przybyć do przystani spokoju. Prawdziwa medytacja przydarza się tylko wtedy, gdy jesteś całkowicie odprężony”.

Osho zaproponował, aby poprzez medytacje dynamiczne najpierw wyrzucić z siebie towarzyszące nam napięcia i dopiero w ten sposób stworzyć przestrzeń dla ciszy. Zaproponował techniki wykorzystujące dynamikę ruchu oraz katharsis jako metodę na uwolnienie napięcia – medytację dynamiczną, medytację kundalini oraz wiele, wiele innych. Jak twierdził Osho:

„.....medytacja jako taka nie potrzebuje żadnej techniki! Ale techniki są potrzebne, aby usunąć przeszkody na drodze medytacji. Tak więc musisz to dokładnie zrozumieć: sama medytacja nie potrzebuje żadnych technik - jest uważnością, czujnością, zrozumieniem. Lecz na drodze do uważności napotykasz wiele przeszkód, które trzeba pokonać, a do tego potrzebne są techniki.

Tak więc zadaniem technik jest przygotowanie gruntu do medytacji. Techniki medytacją nie są. Jiddu Krishnamurti przez całe swoje życie podkreślał, że nie istnieje technika dla medytacji. Lecz nie spowodowało to, że ludzie znaleźli się w stanie medytacji - oni jedynie zostali przekonani, że do medytacji nie jest potrzebna technika. Lecz kompletnie zapomnieli, jak pokonywać przeszkody, walczyć z trudnościami. Pozostało jedynie intelektualne przekonanie, że techniki są niepotrzebne.

To, o czym mówi Krishnamurti, jest prawdą, lecz opisuje on jedynie pozytywną stronę doświadczenia. A istnieje jeszcze negatywna - i właśnie dla niej potrzebne są wszelkie rodzaje technik, gdyż jeśli nie przygotujesz gruntu, jeśli nie wyrwiesz chwastów, róże nie rozkwitną. Róże nie mają nic wspólnego z chwastami, lecz usunięcie tych ostatnich jest konieczne, aby róże mogły rozkwitnąć.


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

 • 3 - 8 lipca 2023 (poniedziałek-sobota)

ROZPOCZĘCIE
 • 3 lipca godz. 18 (zaczynamy kolacją w poniedziałek)
ZAKOŃCZENIE
 • 8 lipca godz. 14 (kończymy obiadem w sobotę)

MIEJSCE:
 • Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
  Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 1600 zł   + koszty pobytu i wyżywienia

RABATY
 • 100 zł dla uczestników innych warsztatów Medytacji Osho w naszym ośrodku

 • 200 zł dla uczestników Festiwalu Tantry 2023

UWAGA
 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 35 do 140 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: zaliczka za pobyt 3-8.VII.2023.
 6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.
 8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.
 9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Prashantam

Description

prashantam

Prashantam

Prashantam (znany jako J.M.P. de Matos) urodził się w 1949 roku w Portugalii. W 1975 roku otrzymał  inicjację od Osho, który powierzył mu prowadzenie grup medytacyjnych i rozwoju duchowego,  odosobnienia KYO:OSHO ZEN oraz nauczanie shiatsu. Od tego czasu  Prashantam działa jako Terapeuta Osho i na całym świecie prowadzi warsztaty,  szkolenia uzdrawiania, odosobnienia medytacyjne w ciszy Zen, sesje indywidualne i grupy rozwojowe.  W 1986  został dyrektorem Osho Institute of Oriental Healing Arts w Punie  w Indiach.  Stworzył swoją autorską metodę uzdrawiania znaną jako Osho Art of Divine Healing (O.D.H.A.) - Osho Sztuka Boskiego Uzdrowienia. Prowadzi także warsztaty we Włoszech w ośrodku Osho Miasto. W 2001 roku Prashantam założył szkołą uzdrawiania Osho Divine Healing Arts School (O.D.H.A.), uznaną przez Brytyjskie Stowarzyszenie Medycyny Komplementarnej – BCMA.

Ukończył Wydział Medyczny na Sorbonie w Paryżu. Czując, że edukacja człowieka nie kończy się na szkoleniu specjalistycznym, Prashantam wyruszył w podróż po krajach Wschodu i dalekiej Azji. Dwaj wielcy mistrzowie mieli decydujący wpływ na ukształtowanie Prashantama:

- „Bóg na Ziemi” - w ten sposob Prashantam nazywa Koku Nishimurę, japońskiego mistrza Zen, który przewodził nurtowi Tani-Ha. Prashantam spotkał go w 1973 roku.

- „Bóg w Niebie” - tak Prashantam nazywa oświeconego mistrza Osho. Po poznaniu go w 1976 roku, Prashantam postanowił pozostać w komunie Osho w Pune.

Prashantam ma holistyczne podejście do prowadzonej przez siebie terapii. Trenował i specjalizował się w shiatsu u swojego nauczyciela T. Namikoshi w Japonii. Przed poznaniem Osho,  został mnichem u mistrza KoKu NisHimura z nurtu Tani-Ha Zen, od którego nauczył się sztuki Zen - świadomego i duchowego podejścia do życia. Również w Japonii, nauczył się od mistrza Koku Nishimury gry na Kyotaku - bambusowym flecie. W 1982 roku ukończył edukację w szkole masażu Heartwood w Kalifornii. Po powrocie do Indii w 1986 roku stworzył swoją autorską metodę uzdrawiania, która później stała się znana jako Osho Art of Divine Healing (O.D.H.A.) - Osho Sztuka Boskiego Uzdrowienia.

W swoim życiu współpracował  również z wieloma szamanami. Mieszkał na Filipinach, w Japonii, z Aborygenami w Australii,  z plemionami tubylczymi w Amazonii, Brazylii, Andach, i Meksyku, z tybetańskimi lekarzami w Sikkimie. Podróżował po całym świecie, odwiedził Afganistan, Chiny, Laos, Kambodżę, Finlandię, Rosję, Indie, Amerykę, Brazylię. Mówi ośmioma językami.

Od  ponad 40 lat, krzewi swoje nauki oparte na jego głębokiej wiedzy i zrozumieniu życia, będących wynikiem długich i dogłębnych poszukiwań duchowych oraz zgromadzonych doświadczeń medytacyjnych, i przekazuje je ludziom na całym świecie.

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Office: +48 535 285 450
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu