CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Lipiec 2022 / 18.07.22 - 24.07.22

Event

Title:
Święta Medycyna. Tantra & Szamanizm. Starożytna, Holistyczna Uzdrawiająca Podróż, (Nowe Kawkowo)
When:
18.07.22 - 24.07.22
Where:
,
Category:
Lipiec 2022

Description

swieta medycyna rudra 2022 01

Zapraszamy na unikalny warsztat będący wstępem do zrozumienia w jaki sposób  Tantra i Szamanizm działają jako uzdrawiająca Święta Medycyna. Prowadzący Anand Rudra wprowadzi nas w  trzy podstawowe aspekty uzdrawiania życia: fizyczno/energetyczny, emocjonalno/ seksualny, i duchowy.

Celem tego warsztatu jest zrozumienie, w jaki sposób możemy uzdrowić nasze życie na różnych poziomach, od aspektów biologicznych i endokrynologicznych, aż po ratunek duchowy.

Warsztat prowadzi znawca szamanizmu i tantryzmu Anand Rudra - założyciel szkoły True Tantra School, syn meksykańskiego szamana, wnuk uzdrowicielki meksykańskich Indian Yaqui. W swoim nauczaniu łączy tantryczny szamanizm, symbolizm i rytualizm Ameryki Północnej  i Południowej, praktyki starożytnej Tantra Krija Jogi i Tantra Kaula Jogi.

Według Ananda Rudry, w  dzisiejszych czasach istnieje coraz większa potrzeba całościowego spojrzenia na ludzkie zdrowie, tak aby wspierać je holistycznie, transpersonalnie i na wszelkich poziomach.  Wiemy już, że medycyna konwencjonalna to za mało, aby rozwiązać ludzkie problemy zdrowotne.

Anand Rudra uważa, że jednym z podstawowych  i fundamentalnych rozwiązań jest przywrócenie wiedzy pochodzącej ze starodawnych kultur oraz połączenie  różnych  rodzajów metod i starożytnych tradycji. Tak , aby powstał holistyczny model, który może pomóc w stworzeniu integralnego i organicznego Systemu Wsparcia  w leczeniu ludzi.

Punkt ciężkości tej metodologii powinien opierać się na przesłankach metawiedzy pochodzącej ze starożytnych kultur, które są powiązane z tradycyjną medycyną etniczną takich jak: tantra, tao, joga, tybetańska medycyna energetyczna, medycyna chińska, medycyna siddha, medycyna ajurwedyjska i medycyna przedhiszpańska.

I dlatego, prowadzący opracował cały system pradawnych, świętych narzędzi,  po to, aby uratować tę cenną starożytną wiedzę i przekazać ją tobie.

swieta medycyna rudra 2022 02

Oto niektóre z aspektów, które omówimy podczas warsztatu:

 • Aktywacja i zbalansowanie systemu endokrynologicznego: Oddech, Tantra, kriya yoga & tantra Niaza.
 • Aktywacja Energii Siły Życiowej: Agni Sara i zrozumienie Pranajam jako źródła zrównoważonej energii.
 • Równowaga energetyczna Psico: rozumienie męskiej i żeńskiej energii.
 • Pojęcie systemu energetycznego w organizmie – obiegi Idy i Pingali oraz rozwój zachowań energetycznych w całym cyklu życiowym.
 • Zrozumienie systemu czakr i rytmu dobowego.
 • Puls życia i zrozumienie ciała emocjonalnego.
 • Masaż tantryczny i techniki energetycznego masażu tybetańskiego jako metody na odzyskanie szczęścia i uzdrowienia.
 • Idea radości i przyjemności życia.
 • Energia Psyche i metoda rozwijania Nowego Życia
 • Orgazmiczne życie - idea ekspansji i wyzwolenia najpotężniejszej energii, jaką mamy.
 • Uzdrowienie ciała i duszy.
 • Zastosowanie temazcalu (meksykańskiego Szałasu Potów) i waporyzacji jako leku
 • Rozbrajanie ciała - uwolnienie i uzdrowienie wspomnień, blokad i zbroi.
 • Moc medytacji Niaza w celu odciążenia układu nerwowego.

Według Ananda Rudry tantra  rozumiana jest jako  wibracja energii seksualnej prowadzącej przez  oddech i ciało, do  świadomości  i nadświadomości, Supra Natury
i Supra Świadomości. A tantra i szamanizm są drogami uzdrawiania i rozwoju
mającymi na celu podnoszenie świadomości. Obie ścieżki są oparte na 3 wymiarach: ciele fizycznym; ciele astralnym i ciele przyczynowym. Nauka i Natura, szamanizm i tantra  spotykają się w połowie drogi. Tantryczna wiedza szamańska łączy oba aspekty. Święta seksualność jest jednym z głównych aspektów i narzędzi, których szamanizm tantryczny używa do leczenia, łączenia się z wszechświatem i rozwijania komunikacji z Supra-sumieniem (odpowiedzialność za wszelkie Istnienie) i Supra-Naturą.

Szamanizm jest najstarszą duchową tradycją na Ziemi, ścieżką bezpośredniego objawienia i przekazu. W niektórych częściach świata praktyki szamańskie są ściśle związane z poszanowaniem Duchów Ziemi, pór roku i Żywiołów – Ognia, Wody, Powietrza i Ziemi

Przez wieki, gdy starożytne i tubylcze/ rdzenne  kultury były kolonizowane, nauki o oświeconym i pełnym Mocy życiu musiały być ukrywane, aby zachować potężną mądrość tych nauk. Bez tej starożytnej mądrości znaczna część świata padła ofiarą konfliktów i zamieszania.

swieta medycyna rudra 2022 03

Doświadczenie TEMAZCAL (Szałasu Potów)

W prawie wszystkich kulturach na całym świecie szałas potu lub łaźnie były wykorzystane do rytuału połączenia, uzdrawiania, przemiany lub rytuału przejścia. W naszym doświadczeniu odniesiemy się do obrzędu Temazcal ludzkiego przeznaczenia według starożytnej tradycji nahualt. Temazcal oznacza: Tetl=kamień, Mazitli=gorący; Calli=dom.

Krąg przeznaczenia jest przekazem rytuału, który łączy nas z mikrokosmosem Temazcal, staje się kosmogonią temazcal, aby połączyć się z makrokosmosem. Ten rytuał budzi boską pamięć o tobie jako o synu lub córce Matki Ziemi Tlazolteotla i ojca wszechświata Tehuatl. To właśnie tam,  następuje zjednoczenia przeciwieństw, które połączą się w łonie Matki Ziemi i szamana, aby dopełnić rytuału. Tonal (energia siły życiowej) zostanie przywołany przez kopal (żywicę z drzewa tropikalnego) i ofiarowanie dla Czterech Kierunków.  Staniesz się częścią Wielkiego Kręgu Życia, częścią Natury.

Będziemy doświadczać pięciu stopni i Czterech Drzwi / Caltens, aby spotkać się z przeznaczeniem zapisanym dla każdego z nas. W każdym Caltec spotkamy się z Czterema Elemetalami  SupraNatury. Każdy z nich przekaże nam informacje, abyśmy spalili to, czego nie potrzebujemy lub rzeczy, które chcemy przekształcić w całej linii czasu naszej istoty w tym kosmosie.

TRUE TANTRA SCHOOL

True Tantra opiera się na starożytnej metodzie nauczania, w której podstawę praktyki stanowią niezależne a jednocześnie uzupełniające się techniki. Kiedy uczysz się Tantry, musisz zrozumieć i doświadczyć wszystkich jej aspektów:

 • Starożytna Tantra Kriya Yoga; rytuały jako metoda poruszenia energii oraz medytacje (yantry i mantry);
 • Uświęcona Seksualność (Święte Połączenie i Święty Świadomy Dotyk);
 • Medytacja (wykorzystanie twojej intencji oraz podejścia bez medytacji);
 • Swahara Yoga (Nauka Pranayamy).

True Tantra stała się jedną z pierwszych instytucji Tantry w Hiszpanii i w Europie, która ustanowiła metodologię sesji Tantry. Cały ten profesjonalny wysiłek został podjęty w celu zbudowania grupy Nauczycieli Starożytnej Tantry Krija Jogi, masażystów, terapeutów, i społeczności Tantryków. Każdy profesjonalista musi zdawać różne egzaminy ustne i praktyczne, oraz co roku odnawiać swoją wiedzę nie tylko po to, aby pokazać to, czego się nauczył, ale aby zdobyć więcej metod i zagłębić się jeszcze bardziej w praktykę Tantry. Każda z tych osób musi również spełniać wartości etyczne naszej szkoły True Tantra.

Strona internetowa: www.truetantra.eu

swieta medycyna rudra 2022 04

Primal Shamanic Tantric Certification

cykliczny hybrydowy trening mistrzowski/ SZKOŁA ANANDA RUDRY  

Anand Rudra wraz z członkami grupy Be.Tantric, zdecydował się stworzyć system certyfikacji, który pozwoli na osiągnięcie mistrzostwa w wybranym obszarze szamanizmu i tantry. System ten stanowią fundamentalne etapy łączące praktykę i wiedzę.

Całe szkolenie ma charakter cykliczny co oznacza, że można przystąpić do każdego kursu bez wymogu ukończenia wcześniej jakiegokolwiek  innego kursu. Nie ma też potrzeby wyboru poziomu. Zebrane punkty z przebytych warsztatów wskazują poziom, na jakim uczestnik szkolenia jest w danej chwili.

Program składa się z 3 poziomów: praktyka, stażysty i instruktora. Jeśli już wcześniej uczestniczyłeś/aś w warsztatach prowadzonych przez Ananda można je zaliczyć do całego  szkolenia.

tantric shamanic 2021

Każdy warsztat zawiera dużo materiału teoretycznego i praktycznego. Warsztaty zostały zaprojektowane tak, aby spełniały wymogi Europejskiej Akademii w Bolonii.  Każdy nasz certyfikat spełnia te wymogi, zaś uczestnictwo w każdym warsztacie sygnowanym przez True Tantra albo Be.Tantric jest potwierdzone dyplomem.

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI!


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

 • 18-24.VII.2022

ROZPOCZĘCIE
 • 18.VII  o godz.18  (rozpoczynamy kolacją w poniedziałek)

ZAKOŃCZENIE
 • 24.VII  o godz.14 (kończymy obiadem w niedzielę)

MIEJSCE:
 • Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
  Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 1600  + koszty pobytu i wyżywienia
UWAGA
 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 100 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 34 do 130 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 220 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 18-24.VII. 2022”.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Anand Rudra

Description

 Anad Rudra

Anand Rudra

Anand was raised in a Shamanic and Mexican esoterical culture by a father (Mexican Spirita and Shaman) and by the grandmother (Yaqui Mexican Medical Woman) Since he was young, he was attracted to the esoterical world.

As a hobby, he has been studying tarot, psychomagic, symbology, ritualism, tantra, sacred geometry, and shamanism.

He is an International Relations Lawyer; holds three masters degrees in North American Studies; Relations Mexico-USA; Law Economics of European Union. And a Ph.D. in Security Studies of European Union. For the last 15 years, he has been living in Europe where he has designed over 150 different workshops on Tantra Sacred Sexuality. He is known a specialist on Men´s Sacred Sexuality and part of the Faculty of the Connection University in The Netherlands. He is also a Certified Yoga Alliance Teacher, YACEP and Arhanta Yoga School System.

His life experience includes:

 • Symbolism and Ritualism of North America
 • Tantric Rituals and their influence on Modern Society
 • Esoteric and Hermeneutical Studies Specialization on Tantra Rituals and Energies of the Body
 • Deep training on Tantra Meditation
 • Synergetic Tantra Massage, Professional Training
 • Prana Healing Techniques
 • One Year Tantra Training Residential Course
 • Academic Research on Tantra conducted with Alegraluz and Bindu
 • Tantra Independent Masseur and Therapist
 • Tantra Masseur, Therapist and Business Developer with Alegraluz International
 • Tantrika for more than 8 years; for the last 6 years director of 3 main projects: Bindu Center, Kinnara Center and TrueTantra
 • Director of EATP (European Association of Tantra Professionals)
 • Designed and crafted according to Agama Books and Kaula tradition:
  - Ancient Tantra Kriya Yoga Practice
  - True Tantra Methodology Practice

www.truetantra.eu

School

Anand Rudra Combines In His Teaching:

 • Practice of the ancient Tantra Kriya Yoga (according to the tradition of the holy Agama Books and Tantra Kaula Yoga)
 • True Tantra School methodology
 • Tantric Shamanism, symbolism and ritualism of North America
 • Theory of Tantric-Shamanic Resonance

True Tantra School

True Tantra follows an ancient school methodology in which five tools that are independent but at the same time complementary one from another are the base of this practice.

When you learn Tantra, you need to see and practice all the aspect that will help you to become a professional on it.

 • Swahara Yoga (Pranayama Science);
 • Meditation (Use of your mental intention and the no-meditation approach);
 • Ancient Tantra Kriya Yoga; the ritualistic as a method of moving energy and meditate (yantras and mantras);
 • Sacred Sexuality ( Sacred Union and Sacred Conscious Touch).

True Tantra had become one of the first Tantra institutions within Spain and part of Europe to give a real methodology to a Tantra Session. All this professional effort has become in order to build a group of masseurs, therapists , tantra monitors, Tantrikas (Docents) , Monitors of Ancient Tantra Kriya Yoga and Teachers on Ancient Tantra Kriya Yoga. Every person listed with us has the perfect knowledge on the guidelines, methods, ethical values and professionality that True Tantra has conformed. Every professional has to pass different oral and practical examinations and renew their knowledge every year not only to show what they have learned but to acquire more methods and go deep in the Tantra practice.

Website: www.truetantra.eu

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu