CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Kwiecień 2022 / 28.04.22 - 03.05.22

Event

Title:
Szamańskie Połączenie z Naturą, Żywiołami, Duchami Żywiołów i Pięcioma Elementami, (Nowe Kawkowo)
When:
Thu, 28. April 2022 - Tue, 3. May 2022
Where:
Bhola Nath Banstola
Category:
Kwiecień 2022

Description

szamanskie polaczenie z natura bhola maj 2022 012

POZNAJ NATURĘ i ŻYWIOŁY, POZNAJ  SIEBIE, POZNAJ ŚRODOWISKO - TWÓRZ RÓWNOWAGĘ I HARMONIĘ W OTACZAJĄCYM ŚWIECIE!

Zapraszamy na transformujący  warsztat z tradycji nepalskiej wprowadzający nas w Szamańskie Połączenie z  Naturą, Żywiołami i Duchami Żywiołów.

W przekazach szamanizmu nepalskiego podstawą całej wiedzy jest nasz głęboki związek, jaki mamy z Żywiołami i Duchami Żywiołów (zwany Panacha Mahabhuta). Według tego przekazu  Pięć Żywiołów jest niezbędne do wszelkiego życia, a rolą szamana jest przywrócenie równowagi i harmonii w otaczającym środowisku i Naturze.  

Dlatego też głównym celem tego warsztatu jest przekazanie dogłębnej, praktycznej wiedzy na temat Żywiołów, które składają się na nasz Wszechświat i przenikają wszystkie aspekty naszego życia.

Podczas warsztatu będziemy odkrywać i badać  Żywioły w naszym otoczeniu, również te w naszym ciele. Będziemy szukać najlepszych sposobów na szamańskie uzdrowienie tych części nas i Natury, które wymagają uzdrowienia.  Zintegrujemy Szamańską Pracę z Żywiołami - nie tylko  z naszymi codziennymi ceremoniami, ale także z naszym  życiem osobistym.

Bhola Banstola wprowadzi nas w tajniki tej wiedzy poprzez szamańskie rytuały  i ceremonie Żywiołów, Szamańskie Podróże przy rytmach bębnów i śpiewie świętych pieśni,  rytualne tańce, modlitwy, tworzenie rytualnej świętej przestrzeni,  święte sylaby. Nauczy nas jak ucieleśnić  i odwzorować tą prastarą szamańską wiedzę w naszych ciałach.  Pokaże sposoby na utrzymanie równowagi i harmonii w otaczającym nas środowisku, Naturze i w nas samych. Pomoże uzdrowić to co wymaga w nas uzdrowienia.

Ten warsztat jest dla osób, kto chcą doświadczyć i nauczyć się bezpośrednio od szamana  sposobów tradycyjnej ścieżki szamańskiej, a następnie wprowadzić te metody do własnego życia, kultury i środowiska.

szamanizm nepalsko himalajski bhola 1szamanizm nepalsko himalajski bhola 2

Przekaz Bholi Banstoli obejmuje  także poznanie niezwykle potężnych technik szamańskich naszych Przodków, których celem jest uzyskanie dostępu do mądrości wykraczającej poza zasięg naszych ziemskich zmysłów. W tej tradycji nie stosuje się żadnych roślin ani substancji zmieniających stan umysłu.

Szamanizm, jako najstarsza praktyka duchowego uzdrawiania ludzkości, pomaga nam uzdrowić przeszłość, wzbogacić teraźniejszość i wizjonersko spojrzeć w przyszłość. Powszechnie uznawane uzdrowienie duchowe wspiera nasze zdrowie emocjonalne i psychiczne.

Od tysiącleci Szamani Dhami-Jhankri wykorzystywali swoje dary i święte narzędzia, aby leczyć emocjonalną traumę, łagodzić lęki i depresję, zmniejszać ból fizyczny i pomagać społecznościom żyć w poczuciu bezpieczeństwa i pewności siebie.

Szamanizm do dziś jest żywą tradycją mieszkańców Nepalu,  pomaga  łączyć się z głębokimi źródłami Mocy i wykorzystać nieskończony potencjał duszy. Dzięki temu łatwiej stawiamy czoło wyzwaniom współczesnego świata, czujemy się bardziej spełnionymi, pewnymi siebie i radosnymi.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się również, jak korzystać ze sprawdzonych metod, aby skutecznie otrzymywać wskazówki, wizje, wglądy i narzędzia uzdrawiające w celu usamodzielnienia się i pomagania innym poprzez rytuały, tańce, święte pieśni, aktywne podróże, śpiewanie mantr, bębnienie.

szamanskie polaczenie z natura bhola maj 2022 009

SZAMANIZM – ZWIĄZEK Z NATURĄ

Szamanizm przywraca nam to co odwieczne, pierwotne i naturalne. Ponieważ współcześnie zatraciliśmy kontakt z naturą, żywiołami i nasza planetą – szamanizm przywraca nam szacunek do Matki Ziemi.  Przywraca naszą pierwotną łączność z siłami Natury, z żywiołami: ogniem, wodą, ziemią, powietrzem/ wiatrem. Przypomina, że czas wrócić do naszych korzeni, do natury, lasu, do tego od czego odcięła nas cywilizacja i miasta.

Szamanizm, poprzez kontakt z Naturą, przywraca nam nasze głębokie połączenie z cyklami przyrody, porami roku, odwiecznymi cyklami życia i umierania. A poprzez to, przywraca nam naszą wewnętrzną równowagę i harmonię, pomaga odnaleźć nasze miejsce we Wszechświecie. Uczy obecności, uważności, tego co jest tu i teraz –  powiew wiatru na twarzy, szum kropli deszczu, szmer liści, ciepło ogniska...

We wszystkich  tradycjach szamańskich, bardzo ważnym przesłaniem była zawsze troska o Naturę. I tę najbliższą, która nas otacza, i tę pojmowaną bardzo szeroko – jako dbanie o całą naszą Planetę, Ziemię, Wodę,  Powietrze, Zwierzęta i Rośliny. 

Według szamanów wszystko, co istnieje w przyrodzie jest ożywione i ma duszę. Minerały, rośliny, zwierzęta, rzeki, a nawet cały wszechświat ma swojego ducha lub duszę. Wszystko, co żyje jest wypełnione energią i jest połączone ze sobą. Jesteśmy powiązani energią z wszystkim wokół, nie tylko z ludźmi, ale także z całą naturą, która tworzy Krąg Życia. Szamanizm uczy, że wszystko jest powiązane niewidoczną siecią energetyczną, każdy wpływa na innych, na otaczający świat, innych ludzi, naturę i żywioły. Nikt nie jest oddzielony. Żyjemy w sieci powiązań energetycznych, duchowych, społecznych, mistycznych. Każdy nasz najmniejszy ruch, każda myśl i decyzja, wprowadza drgania w tę sieć, nową wibrację. Naturalny krajobraz jest ożywioną Matką Ziemią a natura jest świętością. Szamani potrafią dostrzec i wykorzystać w swej praktyce energię kamieni, roślin, gór, rzek i zwierząt. Zakładają ciągłą obecność świata duchowego we wszystkich przejawach natury.

szamanskie polaczenie z natura bhola maj 2022 008

Szamanizm nepalsko-himalajski:

 • Przedstawienie kim jest Szaman Dhami-Jhankri i jaka jest jego rola w dzisiejszym społeczeństwie. Stworzenie świętej przestrzeni szamańskiej (Thaan) i przygotowanie rytualnych ofiar (Chadaunu) według tradycyjnych metod.
 • Sfera duchowa Jhankri i przekaz na temat pięciu Duchów-Żywiołów występujących w Naturze oraz nasz związek z nimi.
 • Nauka aktywnego transu szamańskiego poprzez rytmiczne bębnienie i święte pieśni.
 • Inwokacja Jala Devi (Ducha Wody) w celu samouzdrawiania i leczenia innych.
 • Stworzenie świętej szamańskiej uzdrawiającej Mandali - przy użyciu mąki, w celu reprezentowania różnych sfer. (Rechii)
 • Przyczyny dysharmonii i chorób z tradycyjnej perspektywy szamańskiej i grupowego rytuału uzdrawiania.
 • Inicjacja Bhumi-Devi (Matki Ziemi) i przekazywanie świętej Mantry
 • Ochrona, indywidualne wzmacnianie i wnioski.

 szamanizm nepalsko himalajski bhola 4

WPROWADZENIE DO SZAMANIZMU NEPALI-KHASA

STAROŻYTNY ŚWIĘTY NEPALSKI SZAMANIZM Z HIMALAJÓW

- AUTOR  TEKSTU BHOLA BANSTOLA

Nazywam się Bhola Banstola. Jestem nepalskim szamanem Jhankri i wywodzę się z szamańskiej rodziny. Moim największym pragnieniem jest zachowanie szamańskiej tradycji i przekazywanie jej kolejnym generacjom oraz osobom praktykującym szamanizm. Wspieram tradycyjną linię wiedzy (param-para). Dzięki uprzejmości wielu ludzi, pomagam biednym i potrzebującym dzieciom w nauce, umożliwiając im regularne chodzenie do szkoły. Wierzę, że szamani zawsze powinni służyć swojej społeczności najlepiej jak tylko potrafią.

W Nepalu szamanizm opiera się na animistycznych wierzeniach honorujących Matkę Ziemię, Żywioły oraz Ducha, który jest we wszystkich istotach żyjących. Ten uniwersalny światopogląd ma kluczowe znaczenie dla zachowania równowagi ekologicznej oraz przynoszeniu pokoju w relacjach ludzkich, budując Siostrzeństwo i Braterstwo w naszych społecznościach w widoczny i niewidoczny sposób.

Szamańskie źródła mocy wywodzą się uhonorowania Przodków, linii założycieli, nauczycieli, Matki Ziemi oraz Duchów. W miejscu ceremonii Szaman musi wezwać Duchy Opiekuńcze Ziemi, które stają się partnerami podczas ceremonii. W rytmie, wibracjach oraz zimnie i gorącu w ciele ,manifestuje się ukryta i święta mowa Ziemi i Duchów. Rozumiejąc ten przekaz, Szaman zawsze honoruje duchy i bóstwa miejsca, w którym odbywa się ceremonia i prosi je o pozwolenie i błogosławieństwo.

Żywioły znajdujące się w ciele oraz te przenikające ziemie są silnie ze sobą połączone. To połączenie jest integralną częścią pracy Szamana.

szamanizm nepalsko himalajski bhola 6

ŚCIEŻKA SZAMANA

AUTOR BHOLA BANSTOLA

Dorastałem w szamańskiej rodzinie. Nauki odbierałem od dziadka, ojca, ziemskich i pozaziemskich nauczycieli oraz z instrukcji udzielanych mi podczas snu. Czerpałem również z własnego doświadczenia i oczywiście z potężnej wiedzy i znaków Natury.

Wszystkie nasze grupowe lub indywidualne ceremonie, rytuały i praktyki są zaadaptowane do wybranych miejsc, sytuacji, czasu, jak również specyficznych materiałów związanych z danym miejscem. To wszystko ma wpływ na podtrzymanie tradycji i autentyczności procesu.

Zgodnie z nepalskim szamanizmem inicjacyjnym, wezwanie na ścieżkę szamańską (Deuta- Aunu) może odbyć się na cztery sposoby:

Pierwsza metoda to wezwanie krwi, wezwanie przodków. Inicjacja może odbyć się już w dzieciństwie lub szamańskie dary mogą objawić się w późniejszym wieku.

Drugie wezwanie odbywa się za pośrednictwem nagłej choroby, która może się pojawić w dzieciństwie, jak również w wieku dorosłym. Dziwna choroba nie reaguje na leczenie i czasem osoba chorująca doświadcza ziemskiej walki, podczas której musi wybrać ścieżkę duchową lub poddać się chorobie.

Trzeci rodzaj inicjacji, najbardziej powszechny, to wizje i przekazy w czasie snu, które prowadzą wybraną osobę do poszukiwań ziemskiego nauczyciela.

Czwarta możliwość to porwanie dziecka przez pierwotnego szamana Banjhankri (w górskich regionach Nepalu. Banjhankri zwany jest też Banaskhandi lub Ban-Deo – ten, który zamieszkuje Królestwo roślin. Od tej istoty pochodzi jedno z najczęstszych określeń szamana - Jhankri.

Szamanizm może być rozumiany i postrzegany w różnoraki sposób. Kiedy zmienia się dostępność konkretnych zasobów, ceremonie i rytuały również mogą się zmieniać, podobnie pieśni, tańce i rytmy. Formowanie świętych diagramów geometrycznych, sposób prowadzenia rytuałów również może się różnić. Nasza szamańska tradycja jest dynamiczna.

Tak więc ceremonie uzdrawiania mogą być prowadzone w różnym stylu i formach. W szamanizmie istotna jest  ewolucja i rozwój śpiewu oparte na intymnej relacji duchów i Szamana. Każdy Szaman buduje potężną więź z osobistymi duchami, jak również tymi pochodzącymi z linii przodków.

szamanizm nepalsko himalajski bhola 7

Tradycyjni szamani śpiewają pieśni o wydarzeniach związanych z życiem i migracją przodków z jednego miejsca do innego miejsca na ziemi. Te pieśni zawsze odnoszą się do takich wydarzeń, lecz sposób ich wykonania może się różnić.

Nepalski światopogląd szamański jest tak złożony, że istnieją niezliczone określenia osób, których uznajemy za Szamanów. Dla neofity powołanego w rodzinie, konieczne jest wsparcie starszyzny i szamanów z tego samego klanu. Jednak dla wszystkich rodzajów inicjacji, kluczowym jest towarzystwo ziemskiego nauczyciela i mentora, aby „wezwany” mógł z sukcesem zostać Szamanem.

Ponadto, Nepal jest małym państwem. Na jego terenie mieszkają różne grupy etniczne z wieloma tradycjami i kulturami. Nepal jest jednym z najbogatszych na całym świecie źródeł szamanizmu. Wszystkie te grupy kultywują tradycję słowną, przekazując wiedzę swoich przodków, ziemskich nauczycieli oraz duchów. Większość ludzi, zanim zdecyduje się na medycynę konwencjonalną, wciąż odwiedza szamanów i duchowych uzdrowicieli, ponieważ jako główną przyczynę choroby traktuje się utratę duchowego połączenia i rozproszenia energii. Zatem najpierw skupiamy się na aspekcie duchowym, a dopiero później – jeśli jest taka potrzeba – angażujemy medycynę konwencjonalną. (Szamańskie techniki nie zastępują tradycyjnych terapii medycznych, ale mogą z nimi współpracować w harmonii).

Ponieważ jesteśmy częścią linii naszych przodków, bóstwa przodków są źródłem ochrony i mocy dla Nepalskich Szamanów, niezależnie od tradycji i grupy etnicznej. Więzy krwi, zarówno ze strony ojca, jak i matki są również bardzo ważne. Bez błogosławieństwa i pomocy przodków nie byłoby możliwe uzdrawianie, jak również utrzymanie równowagi w naszym codziennym życiu.

szamanizm nepalsko himalajski bhola 8

Moja żona Mariarosa Genitrini (Mimi) bardzo mocno wpłynęła na moje szamańskie życie. Od momentu, kiedy ją poznałem, zaczęliśmy się dzielić i wzmacniać wiedzą nepalskiego szamanizmu. Wkrótce rozszerzyliśmy naszą misję na cały europejski kontynent, Amerykę Północną oraz cały świat. Zrobiliśmy to, aby stworzyć pomost pomiędzy starożytnymi technikami uzdrawiania, a światem współczesnym. Nie tylko dzielimy się wiedzą w czasie weekendowych warsztatów, konferencji, odosobnień, ale również opiekujemy się i prowadzimy grupy do Azji, a w szczególności Nepalu i Himalajów, po to, aby uczniowie mieli możliwość nauki bezpośrednio od różnych nauczycieli i czerpali u źródeł.

Ponieważ szamanizm jest raczej procesem wzmacniania i rozpowszechniania wiedzy, niż konkretnym nauczaniem, wszystkie weekendowe warsztaty, wykłady i odosobnienia oraz indywidualne sesje służą wzmacnianiu i usamodzielnieniu ucznia oraz pogłębianiu wiedzy poprzez podróże, ceremonie, rytuały i procesy uzdrawiania.

Nasi przodkowie zostawili po sobie głęboko ugruntowane i autentyczne praktyki w formie opowieści, świętych pieśni, pieśni, mantr, rytmów, tańców, rytuałów, ceremonii, medycyny roślin i minerałów, świętej geometrii i geomancji, które honorują Naturę oraz jej rytmy i zmienność. Gorąco pragniemy, aby zachować tą żywą tradycję dla przyszłych pokoleń.

Obyście wszyscy skorzystali z Nepalskiej ścieżki Jhankri w Himalajach!

Sarva Mangala Shuvam

Niech każdy doświadczy pomyślności!

Bhola Banstola


KSIĄŻKA  „NEPALSKA ŚCIEŻKA SZAMANÓW. PRAKTYKI DIALOGU ZE ŚWIATEM DUCHÓW” BHOLA BANSTOLA

szamanizm nepalsko himalajski bhola 9szamanizm nepalsko himalajski bhola 10

To przewodnik po szamańskich praktykach z Himalajów napisany przez Nepalskiego szamana 27 generacji szamanów. W książce znajdziesz ilustracje prezentujące krok po kroku szamańskie praktyki z Himalajów, na które składają się duchowe i fizyczne uzdrowienia, szamańskie podróże oraz ceremonie.

Otrzymasz wskazówki, jak  spotkać Przodków z klanu rodzinnego, jak używać głosu, aby stał się szamańskim narzędziem. Dowiesz się również jak bezpiecznie kontaktować się ze Światem Duchów.

Książka zawiera szczegółowe opisy szamańskich pieśni i rytuałów, wskazówki jak tworzyć ołtarz oraz święte przedmioty wykorzystywane przez szamana i jak ich używać.

CO TRZEBA ZABRAĆ NA WARSZTAT?

Uczestnicy muszą przynieść przedmioty rytualne, w tym osobiste Święte przedmioty, bębny (jeśli posiadają), ryż, kilka drobnych monet, kolorowy długopis lub ołówki (żółty, czerwony, niebieski, zielony, czarny), sześć kolorowych nici bawełnianych do szycia (żółta, niebieska, czerwona, zielona, biała i czarna - każda nitka ok. 5 m długości), szklanki do wody, konary Świętych Roślin z ich miejscowości, kamień, trochę ziemi, wodę z najbliższej rzeki, piórko lub pióra dowolnych ptaków, świece, notes i długopis do notatek, wygodne ubrania itp.

 

szamanizm nepalsko himalajski bhola 11


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

28.IV- 3.V.2022

ROZPOCZĘCIE

28.  IV  o godz.18  (rozpoczynamy kolacją w czwartek)

ZAKOŃCZENIE

3.V   o godz.14 (kończymy obiadem we wtorek)

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 1800 zł (równowartość 360 euro w dniu rozpoczęcia warsztatu) + koszty zakwaterowania i wyżywienia
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 35 do 140 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)
UWAGA
 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 28.IV-3.V.2022”.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Bhola Nath Banstola

Description

bhola nath banstola

nepal shama bhola

Bhola Nath Banstola

Międzynarodowy nauczyciel Szamanizmu Nepalsko-Himalajskiego. Nepalski szaman z 27 generacji szamanów. Absolwent antropologii kultury, spędził wiele lat w społeczności szamanów w Nepalu, Indiach, Bhutanie i Tybecie. Wiedza, którą tam zdobył pozwoliła mu na stanie się „pomostem” pomiędzy starożytną, szamańską kulturą i światem współczesnym.

Autor wielu artykułów na temat szamanizmu. Założyciel i Prezes Stowarzyszenia Nepalskich Szamanów. Członek Społeczności Szamańskich Praktyków. Aktywny członek CERCLE DE SAGESSE DE L’UNION DES TRADITIONS ANCESTRALES. Uczestnik wielu międzynarodowych i lokalnych konferencji i seminariów na temat szamanizmu. Wykłada oraz prowadzi warsztaty we Włoszech, USA i Nepalu. Organizator i opiekun wielu grup i wypraw szamańskich do Nepalu i w Himalaje.

https://bholanepalshaman.education

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu