CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Styczeń 2022 / 22.01.22 - 23.01.22

Event

Title:
Afrykańskie Bębny Djembe. Duchowa Podróż do Świata Rytmów, (Warszawa)
When:
Sat, 22. January 2022 - Sun, 23. January 2022
Where:
Łukasz Budziak (Dr King)
Category:
Styczeń 2022

Description

warsztat bebniarski 2021 01

WARSZTAT DLA WSZYSTKICH ,

 TAKŻE RODZIN Z NASTOLATKAMI!!!

"Djembe" oznacza "razem w harmonii".

Zapraszamy na wyjątkową, weekendową podróż do Świata Rytmów, których poszukamy w sobie. A także na naukę gry na bębnach oraz wspólne jam session. Afrykańskie bębny djembe posłużą nam jako wehikuł czasu do poznania historii muzyki i kryjących się w nas emocji związanych z wewnętrznymi  rytmami i dziką muzyką. Będzie to także duchowe doznanie i odkrycie siebie oraz własnego ja.

Nauka gry na afrykańskim bębnie Djembe jest także  świetną zabawą. Doskonale rozwija koordynację wzrokowo - ruchową. Dostarcza niezwykłej energii, rozładowuje stany lękowe i uwalnia skrywane w nas emocje. Miejsce dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i Ci, którzy mieli już wcześniej kontakt z instrumentem. Nie jest wymagane żadne przygotowanie muzyczne. Uczymy od podstaw, krok po kroku tak, aby każdy mógł mieć wkład w dany rytm.

Wspólnie tworzymy zespół i wspólnie w harmonii poznajemy Świat Rytmów. Na zajęciach uczestnicy będą mieli okazję tworzyć muzykę, wykorzystując oryginalne instrumenty, poznają historię ich powstania oraz zaznajomią się z innymi kulturami. Gramy przede wszystkim na bębnach djembe, ale również na congach, bębnach boom-boom (dun dun) oraz perkusjonaliach z całego świata.

W programie -  nauka podstaw gry na bębnach Djembe, wspólna zabawa rytmem i granie w harmonii zakończone relaksującą medytacją rytmiczną. Zapraszamy na weekend odkrywania w sobie pozytywnych emocji i wrażliwości na muzykę i jej piękno!

 

warsztat bebniarski 2021 02.jpg

Djembe to instrument muzyczny z Afryki, stanowiący rodzaj kielichowego jednomembranowego bębna. Membrana zrobiona jest zazwyczaj ze skóry koziej lub bydlęcej, naciąganej za pomocą sznura bądź śrub. Gra na Djembe to przede wszystkim umiejętność wystukiwania rytmów i trzymania prawidłowego tempa w utworze.

PLAN ZAJĘĆ:

22 styczeń  sobota (godz. 10-19)

 • Afrykańskie bębny – wprowadzenie do tajników gry, geneza, rozpoczęcie podróży w głąb siebie w poszukiwaniu wewnętrznego rytmu.
 • Wprowadzenie do świata rytmów – wykład, pogadanka oprawiona zabawami integracyjnymi z całego świata. Wybierzemy się w podróż od prehistorii do muzyki współczesnej poznając przy tym swój wewnętrzny rytm.
 • Rytmy szamańskie i bęben szamański.
 • Afrykańskie bębny –  rytmy proste -  – odkryjemy rytm drzemiący w Nas samych.
 • Przerwa obiadowa: 14 -15.30
 • Bum Bum Rurki - gry rytmiczne z nutą melodii.
 • Afrykańskie bębny – podróż rytmiczna od rytmów pierwotnych do rytmów afrykańskich, które popularne są dziś na całym świecie.
 • Jam session z bębnami – zabawa rytmem pod okiem instruktora.
 • Koncert - Muzyka Świata - pokaz gry prowadzącego.

23 styczeń  niedziela (godz. 9-17)

 • Pozytywne rozpoczęcie dnia - rytmy na wesoło - gry i zabawy wyzwalające skrywane w nas pokłady pozytywnej energii
 • Afrykańskie bębny – samba, rumba, rytmy latynoamerykańskie.
 • Przerwa obiadowa 13-14.30
 • Afrykańskie rytmy – w rytmie serca, budowa harmonii i jedności w układach rytmicznych muzyki afrykańskiej.
 • Jam session z bębnami – zabawa rytmem pod okiem instruktora.

warsztat bebniarski 2021 03.jpg

UWAGA: PROWADZĄCY PRZYWOZI  BĘBNY ZE SOBĄ!

Szczegóły warsztatu


TERMIN:

22-23 styczeń 2022
MIEJSCE:
 • Warszawa

CENA WARSZTATU

 • 500 zł
UWAGA
 • Nocleg i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę w wysokości 150 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: imię i nazwisko, 22-23.I.2022.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.
 8. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Łukasz Budziak (Dr King)

Description

lukasz budziak dr king

Łukasz Budziak (Dr King)

Wokalista, autor muzyki i tekstów, gra na kubańskich congach i afrykańskich bębnach Djembe. Absolwent kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, Instytut Muzyki UWM w Olsztynie.  Swoją przygodę z bębnami zaczął w 1999 r. Występował w kraju i za granicą koncertując i biorąc udział w przedsięwzięciach radiowych i telewizyjnych. Od  lat prowadzi grupę bębniarzy – Djembe Kings Olsztyn, organizując warsztaty nauki gry i zajęcia umuzykalniające dla dzieci i dorosłych, jak również pokazy i występy przy okazji wydarzeń kulturalnych i społecznych.

Dr King występował m.in. z: Tomson, Łozo (Afromental); Michal Wasilewski, Paweł Ejzenberg; DJAdamus (Wet Fingers); Djjohnnybravo, Patricia Kazadii; Nick Sinckler; The Skin & Blister Band i inni. Występował w najlepszych klubach na terenie całej Polski i Anglii.

Więcej informacji, foto- i wideo-relacje z warsztatów i pokazów:

www.facebook.com/djembe.kings

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu