CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Lipiec 2021 / 18.07.21 - 25.07.21

Event

Title:
Wakacje z Jogą w Naturze Siła i Spokój, (Nowe Kawkowo)
When:
Sun, 18. July 2021 - Sun, 25. July 2021
Where:
Radek Rychlik i Arkadiusz Hezler
Category:
Lipiec 2021

Description

wakacje z joga 2021 01

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty łączące Jogę, Oddech, Naturę i Wypoczynek, w magicznym ośrodku Tu i Teraz  położonym wśród mazurskich lasów i jezior.

W programie dwa razy dziennie zajęcia jogi (Iyengar, vinyasa), sesje oddechowe, relaksacje, medytacje i wykłady prowadzone przez Radka Rychlika – doświadczonego
i cenionego nauczyciela jogi.

Dodatkowo, codziennie odkrywanie  Mocy Natury  z Arkiem Hezlerem – poprzez medytacje z Żywiołami w Kamiennych Kręgach na terenie ośrodka (Krąg Ognia, Wody, Ziemi, Powietrza i Eteru) i  spacery szlakami medytacyjnymi.

Popołudniami czas wolny na relaks i odpoczynek  - leniuchowanie w hamakach, czytanie książek z bogatej księgarni i biblioteki na miejscu, szlaki rowerowe, wyprawy nad okoliczne jeziora, Nordic Walking.  A wieczorami dla chętnych Ruch spontaniczny z elementami Biodanzy, i spotkania przy ognisku.

W programie warsztatów:

 • zajęcia jogi łączące elementy różnych jej odmian (głównie vinyasa, Iyengar)
 • ćwiczenia oddechowe
 • relaksacja i medytacja
 • wykłady
 • Medytacje 4 Żywiołów Natury
 • Moc Natury – Moc Energii
 • Ruch spontaniczny z elementami Biodanzy
 • Ogniska

wakacje z joga 2021 02

Program zajęć:

 • Zajęcia jogi łączące elementy różnych jej odmian

Dwa razy dziennie zajęcia jogi  - głownie Iyengar, vinyasa,  z ćwiczeniami prozdrowotnymi z innych systemów (Pilates, trening funkcjonalny, kalistenika). Zajęcia mają na celu poprawę zdrowia, wyrównanie dysharmonii w ciele, zwiększenie świadomości ciała i oddechu oraz rozwój naszego pełnego potencjału.  Zajęcia poranne będą miały więcej elementów wzmacniających, a wieczorne – rozciągających. Dokładne godziny aktywności mogą ulec zmianie, np. jeśli grupa będzie miała niedosyt ćwiczeń lub medytacji, zajęcia będzie można wydłużyć.

 • Ćwiczenia oddechowe:

Różne techniki - niwelujące poziom stresu, zwiększające możliwości układu oddechowego, jak i dodające siły przy ćwiczeniach fizycznych, w formie stacjonarnej lub w trakcie spaceru
z prana jamą. Ćwiczenia fizyczne będą początkiem pogłębienia świadomości oddechu, która znajdzie swoje rozwinięcie w osobnych ćwiczeniach. Poznacie wiele sposobów oddychania –   oddech przeponowy, oddech udźdźaji, oddech otwierający i stabilizujący, oddech wg złotej proporcji, bandhy, pranajama w czasie spaceru, zaawansowana praca z oddechem w asanach itd. Efekty tych ćwiczeń to zwiększenie możliwości układu oddechowego, duża poprawa efektywności zarówno ćwiczeń fizycznych jak i relaksacji, redukcja stresu.

1wakacje z joga 2021 03

 • Relaksacja i medytacja

Spróbujemy różnych technik pozwalających się wyciszyć, zwiększyć koncentrację uwagi i poprawić efektywność pracy umysłowej. Medytacja jest esencją jogi, lecz często odkładana jest na nieokreśloną przyszłość, wiele osób np. uważa, że aby zacząć medytować należy opanować pozycję lotosu. Uważam, że takie podejście jest błędne, medytacji można się uczyć od samego początku, w różnych pozycjach, dostosowanych do możliwości ćwiczącego, nawet na leżąco. Przygodę z medytacją zaczniemy od technik relaksacyjnych, takich jak relaksacja progresywna, aby stopniowo przejść do klasycznych technik medytacji, jak obserwacja naturalnego oddechu czy skanowanie ciała. Wśród efektów medytacji należy wymienić redukcję stresu i lęku, zwiększenie poziomu szczęścia i efektywności pracy umysłowej, regenerację psychiczną.

 • Wykłady

Na temat ludzkiego ciała i umysłu oraz powiązań między nimi. Będą dotyczyły w pierwszej kolejności elementów ćwiczonych na zajęciach, jako ich podstawa teoretyczna. Dokładne tematy będą zależeć od zainteresowań grupy.

 • Medytacje Żywiołów Natury

Matka Natura obdarzyła nas Żywiołami –  Ogniem, Wodą, Ziemią, Powietrzem i Eterem. Praca z nimi to podstawowe narzędzie pracy szamańskiej i energetycznej, która pozwala transformować i harmonizować naszą energię.  Daje nowe wglądy, leczy i uzdrawia. Moc Natury, Moc Kamiennych Kręgów od tysięcy lat przynosi nam  mądrość, a doświadczanie ich to wspaniała podróż w głąb siebie. Medytacje Żywiołów odbywają się na terenie ośrodka w Kamiennych Kręgach Mocy.

wakacje z joga 2021 04

 • Moc Natury – Moc Energii

Projektu Moc Natury skłania nas do  spotkania się z Naturą i Miejscami Mocy wokół Nas i w nas samych. To wspaniałe miejsce i czas, aby poruszyć ciało, umysł i ducha w Wewnętrznej Podróży.

To projekt obejmujący cztery wielkie Kamienne Kręgi (Wiatru, Ziemi, Ognia i Wody), w  których możecie spotkać się z energią Żywiołów, liczne Miejsca Mocy, gdzie poczujecie Moc ziemi i puls lasu. To piękne, wielokilometrowe szlaki spacerowe i medytacyjne, strefy wyciszenia, platformy widokowe.

 • Ruch spontaniczny z elementami Biodanzy

Czas pozbyć się niewygodnych przekonań i puścić ciało w ruch! Biodanza to praktyka dla każdego kto chce połączyć się z ciałem. Nie trzeba znać żadnych kroków ani technik, wystarczy wykorzystać najmniejszy impuls do spontanicznego ruchu w którym wszystko jest dozwolone. Oddech zmiękczy organizm i wszystko staje radością.  Biodanza oznacza Taniec Życia. To taniec serca i wolności rodem z Ameryki Południowej. To system, który integruje muzykę i ruch; umożliwia nawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz z otoczeniem. Tworzy intensywniejszą świadomość życia, dzięki uważności i obecności w „tu i teraz”.

 wakacje z joga 2021 05

Na warsztaty zapraszamy osoby o różnym poziomie zaawansowania:

 • Osoby początkujące nauczą się zdrowej i mądrej pracy z ciałem. Będzie można się rozruszać, wzmocnić, rozciągnąć w taki sposób, aby wyrównać braki spowodowane siedzącym trybem życia oraz zwiększyć możliwości ciała we wszelkich aktywnościach. Intensywność pracy będzie dostosowana do Waszych potrzeb (czyli kto będzie chciał się spocić, będzie ku temu okazja), od samego początku będę zachęcał do słuchania własnego ciała i dostosowania do niego ilości powtórzeń, czasu w pozycji czy wariantu ćwiczenia – z każdymi kolejnymi zajęciami będzie Wam łatwiej to zrobić.
 • Osoby bardziej doświadczone z kolei odkryją głębszą pracę w pozornie prostych ćwiczeniach, niestandardową, głęboką pracę z oddechem, wiele unikalnych modyfikacji asan w duchu mobility czy treningu funkcjonalnego.
 • Dla sportowców zajęcia będą ciekawym treningiem uzupełniającym, wyrównującym dysharmonie powodowane przez intensywne, jednostronne treningi (w takich przypadkach udzielam indywidualnych konsultacji).
 • Osoby z problemami zdrowotnymi związanymi z układem ruchu najczęściej mogą brać udział w zajęciach grupowych z pewnymi zastrzeżeniami, niektóre ćwiczenia należy modyfikować lub pomijać. Im poważniejszy problem tym bardziej indywidualne podejście jest wymagane – w razie wątpliwości prosimy o kontakt.

wakacje z joga 2021 06

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO   TU I TERAZ

Ośrodek Tu i Teraz to cisza, spokój, natura. 40 ha prywatnych lasów, łąk i jezior, piękne  szlaki rowerowe. Kuchnia wegetariańska, bezglutenowa, chleb z pieca, Pijalnia Ziół, domowe jogurty i smoothi,  labirynt i kawiarenka.

Dodatkowo zapraszamy na Szlaki Rekreacyjne i rowerowe, które obejmują pobliskie wsie, jeziora (Szałstry, Morąg, Skolity, Leśne) i liczne atrakcje z naszych okolic (Lawendowe Pole, Pracownia Ikon, Koronczarnia, Galeria Sztuki, Teatr Wiejski Węgajty).

Nasz ośrodek to także komfortowe pokoje, świetliste werandy, dostęp do bezprzewodowego internetu, 9 kotów i 2 psy. Dodatkowo w Ośrodku można obejrzeć dwie stałe wystawy: „100 mistyków i nauczycieli duchowych XIX i XX wieku” oraz „100 Mandal”, odnaleźć ciszę w Świątyni Wszystkich Wyznań oraz skorzystać z oferty księgarni proponującej kilkaset tytułów z zakresu duchowości, rozwoju osobistego i psychologii czy wypożyczyć książki z bogatej biblioteki zawierającej ponad 2000 tytułów.

Gwarantujemy Wam spokój, ciszę, intymność, nieskażoną, dziką naturę, komfort pracy oraz domową atmosferę. Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „TU I TERAZ” w Nowym Kawkowie to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko-mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek  znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Cały teren leśno-łąkowy obejmuje 40 ha zamkniętej, prywatnej przestrzeni i jest znakomitym miejscem do spacerów i wycieczek  oraz innych form aktywności

Uczestnicy proszeni są o zabranie maty do jogi i paska (do jogi lub zwykły) !


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

18 - 25 lipca 2021 (poniedziałek – niedziela)

ROZPOCZĘCIE

18 lipca godz. 18 (rozpoczynamy kolacją w poniedziałek)

ZAKOŃCZENIE

25 lipca  godz. 14 (kończymy obiadem w niedzielę)

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 890 zł + koszty pobytu i wyżywienia
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 88 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 33 do 124 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o dwie wpłaty w ciągu tygodnia od zgłoszenia (zadatku za warsztat i zaliczki za pobyt, na dwa oddzielne konta).
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 18-25.VII.2021”.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Radek Rychlik i Arkadiusz Hezler

Description

radek rychlik

Radek Rychlik

Absolwent warszawskiego AWF-u oraz mgr psychologii, specjalizacja neurokognitywistyka. Autor publikacji naukowych z fizjologii, biomechaniki i psychofizjologii dotyczących ćwiczeń jogi. Jako dziennikarz popularnonaukowy pisał do magazynów „Joga”, „Yoga&Ayurveda”, „Trainer”, „Angora”. Szkolił się u mistrzów jogi w Indiach, USA i Europie Zachodniej. W 2002r. wprowadził do Polski dynamiczne style jogi – vinyasę i ashtangę. Obecnie uczy we własnym, autorskim stylu. Zajęcia Radka są dość intensywne, z dużym udziałem ćwiczeń wzmacniających i dynamicznych, lecz jednocześnie prowadzone z naciskiem na bezpieczeństwo i efekty prozdrowotne. www.radekrychlik.pl

RADEK RYCHLIK O JODZE

„W czasach, kiedy joga jest coraz częściej utożsamiana z cyrkowymi wygibasami w mediach społecznościowych, coraz bardziej zatraca się jej esencja. Asany stały się produktem, kolejną rzeczą do osiągnięcia w wyścigu szczurów. Gdy ciało jest traktowane jak narzędzie do zaspokajania ambicji ego, prędzej czy później pojawia się cierpienie. Też kiedyś szedłem tą drogą, traktując kolejne warsztaty jak punkty do CV, kolejne asany jako materiał dla mediów, występowałem w prasie i telewizji, robiłem karierę w „biznesie jogi”. Aż moje ciało powiedziało „stop”, pojawiły się kontuzje, poważne problemy z kręgosłupem. Zacząłem kwestionować wszystko, co robiłem i czego uczyłem wcześniej. Zacząłem analizować asany, które wcześniej robiłem jako część „tradycji”, zadawać sobie pytania „po co to robię?”, „o co tam chodzi?”, „czy rzeczywiście jest to potrzebne?”. Jednocześnie zgłębiałem prozdrowotne techniki pracy z ciałem, jak Pilates czy trening funkcjonalny, a także różne style masażu. Obecnie, zamiast ortodoksyjnego wyznawania jednej metody, oferuję podejście otwarte, skupione na człowieku. Asany i inne ćwiczenia to tylko narzędzia, celem jest przywrócenie zdrowia i harmonii, rozwój naszego pełnego potencjału. Mimo że czerpię z wielu metod, w centrum mojego zainteresowania pozostaje joga. Uważam, że najważniejsza granica między jogą a sportem znajduje się w umyśle ćwiczącego. Proste ćwiczenie gimnastyczne może być pretekstem do rozwoju uważności i świadomości, podczas gdy starożytna asana może być wykonana mechanicznie”

arkadiusz hezler

Arkadiusz Hezler

Absolwent studiów Psychologia w Zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego. Od najmłodszych lat jego pasją był ruch, kilkunastoletnie doświadczenie taneczne doprowadziło go na szczyt kariery tancerza. Ostatnie lata spędził w Teatrze Muzycznym ROMA biorąc udział w spektaklach takich jak: Deszczowa Piosenka, Mamma Mia i Piloci. Założyciel firmy DT Makers, w której prowadził warsztaty metodą Design Thinking wykorzystując techniki teatru improwizacji. Absolwent Szkoły Trenerów Zmiany NOVO. W trakcie studiów rozpoczął praktyki oddechowe Coaching Oddechu w grupie CUUD u Katarzyny Gilgenast i od tego momentu aktywnie bierze udział w warsztatach i szkoleniach rozwoju osobistego. Uczeń Ananda Rudry. Inspiruje, uczy i wspiera osoby w rozwoju osobistym poprzez oddech i doświadczanie.

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office:+48 662 759 576
Office: +48 535 285 450
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu 

www.tuiteraz.eu