CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Maj 2021 / 14.05.21 - 16.05.21

Event

Title:
[ WARSZTAT ODWOŁANY!!! ] | Biodanza – Taniec Archetypowych Zwierząt, (Warszawa)
When:
Fri, 14. May 2021 - Sun, 16. May 2021
Where:
Cristiano Martins
Category:
Maj 2021

Description

biodanza taniec zycia 2020 01

Biodanza oznacza Taniec Życia.  To taniec serca i wolności rodem z Ameryki Południowej. To system, który integruje muzykę i ruch; umożliwia nawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz z otoczeniem. Tworzy intensywniejszą świadomość życia, dzięki uważności i obecności w „tu i teraz”.

SYMBOLIZM CZTERECH ZWIERZĄT

Z symbolicznego punktu widzenia zwierzęta można uznać za archetypy ruchu. Podświadomie każdy z nas identyfikuje się z określonym typem zwierzęcia. Dla tego warsztatu Biodanzy wybraliśmy cztery typy zwierząt o odmiennym i bardzo zróżnicowanym sposobie poruszania się: tygrys, hipopotam, czapla i wąż. Dzięki tym modelom stworzyliśmy taniec zwierząt.

Tygrys

W nim podkreślamy zmysłowość ruchów i agresywność. Siła naszego tygrysa tkwi w barkach, plecach i ramionach. Energia tygrysa promieniuje od pleców do ramion, napinając lub rozluźniając ramiona.

Synchronizacja i ogólna zwinność ułatwiają tygrysowi pełne zwiększenie bezpieczeństwa, a także gotowość do ataku. W chwilach spokoju i zabawy ruchy tygrysa charakteryzują się wielką harmonią i zmysłowością. Energia tygrysa jest promienna.

Czapla

Ruchy czapli są przestrzenne, subtelne i pełne wdzięku. Energia czapli emanuje z obszaru sercowo-płucnego. To z klatki piersiowej wytwarzany jest rytmiczny ruch skrzydeł i impuls wznoszący, energia pulsuje. Ramiona zamykają się, następnie otwierają i wyciągają z gracją i harmonią.

Hipopotam

Ruchy hipopotama są spokojne (chociaż ostatecznie mogą być gwałtowne). Dobre samopoczucie zapewnia jedzenie i przyjemność, a zanurzenie w bagnach wyraża się leniwymi ruchami i pełnią obfitości. Jego niezwykła tusza kojarzy się z dobrym samopoczuciem i fizyczną przyjemnością. Jego energia jest ekspansywna. Centrum ekspansji to brzuch.

Wąż

Faliste i cudownie harmonijne, falujące i zmysłowe ruchy węża można scharakteryzować jako archetyp natury seksualnej. Fascynujący i żarłoczny, zniewala swoim porażającym pięknem w poszukiwaniu zdobyczy. Jego energia przechodzi z okolic miednicy do hipnotycznych oczu.

Jeśli obserwujemy naszą własną „ludzką naturę”, widzimy, że posiadamy cechy tych czterech zwierząt w różnych proporcjach. Te kinetyczne archetypy pozwalają nam budować poetycki profil naszej tożsamości. Jednocześnie zwierzęta te mogą symbolizować 4 Żywioły ze wszystkimi ich psychologicznymi odniesieniami: Powietrze (czapla), Woda (hipopotam), Ogień (tygrys) i Ziemia (wąż).

biodanza taniec zycia 2020 02

Celem Biodanzy jest świętowanie życia. Pobudza i ułatwia nawiązywanie relacji, pomaga uczestnikom odzyskać radość i witalność oraz celebrować świętość życia. Pomaga czuć się szczęśliwym, zdrowym i pewniejszym siebie, wzmacniając poczucie własnej wartości i doskonaląc umiejętność dokonywania wyborów.

Biodanza to głęboko transformująca, a zarazem delikatna praca nad  świadomością oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem.

 • Integruje ciało, umysł, emocje i duszę.
 • Rozbudza witalność, kreatywność, zmysłowość, seksualność i emocjonalność.
 • Uczy otwartości, radości, budowania dobrych relacji oraz wyrażania emocji.

Przemiana następuje poprzez naukę odczuwanie połączenia ze swoim ciałem, emocjami i energią. Doświadczenia te, określane są mianem “vivencias”. Umożliwiają one dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomagają wyrażać je poprzez ruch.

biodanza taniec zycia 2020 06biodanza taniec zycia 2020 07

„Biodanza reprezentuje pierwotny schemat energetyczny głębokiego związku i wolności ekspresji, piękna, entuzjazmu i pasji. Żyje w nas dzięki rdzennym pragnieniom naszego gatunku, takim jak pragnienie zdrowia, miłości, przyjemności i dobrego samopoczucia. Daje nam impuls by zanurzyć się w świecie wrażeń i zmysłów. Uczy nas postrzegać życie jako sztukę, a także słuchać kompasu własnego serca, który łączy nasze pragnienie dawania oraz otrzymywania miłości.” (Cristiano Martins)

biodanza taniec zycia 2020 03

Biodanza wzmacnia także „lineas de vivencia”, czyli linie żywotności w ramach pięciu określonych dziedzin: witalności, seksualności, kreatywności, uczuciowości i transcendencji.

Biodanza opiera się na badaniach psychologicznych, filozoficznych, antropologii tańca i tradycyjnych rytuałach. Jeden z jej nauczycieli wyjaśnia pochodzenie słowa “biodanza”
z greckiego bios oznaczającego życie, oraz z wywodzącego się z hiszpańskiego danza, które oznacza taniec. Zajęcia polegają na osobistym, bezpośrednim doświadczeniu – indywidualnie, w parach, podgrupach lub w grupie złożonej ze wszystkich uczestników. Podczas zajęć wykorzystuje muzykę, ruch i taniec aby umożliwić stworzenie harmonii i bliskości w relacjach międzyludzkich.

Biodanza Systemu Rolando Toro to metoda, która pracuje na potencjale możliwości każdego człowieka. Wykorzystuje metodę autorską twórcy systemu, prof. Rolando Toro, która bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, odkrywając przed nami różne możliwości i formy ekspresji. Jej ojcem jest psycholog, antropolog, poeta i artysta z Chile. A od lat 60 -tych XXw jest rozpowszechniana w ponad 30 krajach na całym świecie jako metoda rozwoju osobistego.

Biodanza zwraca naszą uwagę na budowanie więzi i relacji poprzez kontakt wzrokowy, który stanowi podstawę pięknej komunikacji bez użycia słów. Ten sposób pomaga w otwarciu serca, zmianie potrzeb i pragnień danej osoby, pobudzeniu gotowości na nowe doświadczenia.

biodanza taniec zycia 2020 04biodanza taniec zycia 2020 05

„Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”

 

Harmonogram zajęć:

PIĄTEK (14 maja)

 • 20:00 – 22:00 BIODANZA

SOBOTA  (15 maja:

 • 11:00 – 14:00 BIODANZA
 • 14:00 – 16:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek
 • 16:00 – 19:00 BIODANZA

NIEDZIELA  (16 maja):

 • 10:00 – 13:00 BIODANZA
 • 13:00 – 15:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek
 • 15:00 – 18:00 BIODANZA

Aby rozpocząć praktykę Biodanzy i doświadczyć płynących z niej korzyści nie jest konieczne żadne doświadczenie ani przygotowanie taneczne. Taniec odbywa się boso.

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY  Z ANGIELSKIEGO NA JĘZYK POLSKI!


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

14-16 maja 2021 (piątek – niedziela)

ROZPOCZĘCIE

14 maja godz. 20

ZAKOŃCZENIE

16 maja godz. 18

MIEJSCE:

Warszawa

CENA WARSZTATU

 • 650 zł

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Zaliczkę w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za warsztat 14-16.V.2021”.
 5. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Cristiano Martins

Description

cristiano martins

Cristiano Martins

Jest nauczycielem  Biodanzy (systemu Rolando Toro), certyfikowanym przez portugalską szkołę Biodanza SRT. Jest także częścią kadry pedagogicznej w Instytucie Psychologii Stosowanej, gdzie prowadzi podyplomowy kurs pt: "Rozwój i terapia człowieka poprzez sztuki ekspresyjne”. W ciągu ostatnich kilku lat poświęcił się tworzeniu różnorodnych autorskich warsztatów, takich jak: "Poddaj się miłości"; "Święty wojownik"; "Ekstatyczny kochanek"; "Korzenie na ziemi, korzenie w niebie"; "Chaos, kreatywność i powrót sacrum"; "Narodziny kosmicznego człowieka"; "Pod znakiem uczucia";  "Mistyczny magik". Oferuje swoją pracę w wielu krajach: w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Francji, Estonii i Kanadzie.

Urodzony w 1979 r. w Niemczech, osiedlił się  i mieszka w Portugalii. Po ukończeniu klinicznej pedagogiki psychiatrycznej uczył się terapii Gestalt. Narzędzia te pozwoliły mu pracować przez kilka lat w dziedzinie zaburzeń behawioralnych. Jest jednym z pracowników dydaktycznych Instytutu Psychologii Stosowanej na studiach podyplomowych „Rozwój człowieka i terapia poprzez sztukę ekspresyjną”, a także współpracuje z portugalską Szkołą Biodanzy jako superwizor uczniów i nowych nauczycieli.

https://cristianomartinsbio.wixsite.com/website/

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu