CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Wrzesień 2021 / 28.09.21 - 03.10.21

Event

Title:
Kobieta Plemienna – Kobieta Natury. Natura, Szamanizm, Tantra, Sztuka I Medytacja Moduł 2 - Wewnętrzne Słońce I Wewnętrzny Księżyc – Przyjmowanie I Integracja Energii Męskich I Żeńskich. Mistyczna Unia Killa I Inti. Mapa Tantry Dla Kobiet., (Nowe Kawkow
When:
28.09.21 - 03.10.21
Where:
,
Category:
Wrzesień 2021

Description

kobieta plemienna ranjana 001

„Księżyc jest we mnie, tak samo jak Słońce. Dźwięk bębna wieczności brzmi we mnie, ale moje głuche uszy go nie słyszą.”   Osho

Droga Kobieto,

Czy chcesz odkryć swoją Prawdziwą,  Naturalną i Dziką Kobiecość?
Czy chcesz poznać odwieczne rytmy Natury i wykorzystać ich Moc w swoim życiu?
Czy chcesz poznać prastare rytuały, które łączyły od zawsze kobiety na całym świecie?
Czy chcesz poznać swoje prawdziwe Plemię – Kobiety, które są wolne, świadome, pełne energii, żyją zgodnie z cyklami Natury i wykorzystują rytuały w swoim codziennym życiu?
Jeśli tak, to zapraszamy!

Warsztat „Wewnętrzne Słońce i Wewnętrzny Księżyc – Mistyczna Unia Killa i Inti”  jest II modułem z  cyklu 5 niezależnych spotkań pt. „Kobieta Plemienna” z niesamowitą nauczycielką z Chile – Ranjaną Pomar. Warsztat  inspirowany jest rdzennym przekazem i kosmowizją szamanizmu z Andów, w którym  Killa jest uosobieniem Luny/ Księżyca i Energii Kobiecej, a Inti uosobieniem  Słońca i Energii Męskiej, zaś Mistyczna Unia symbolizuje  więź Słońca z Księżycem.  

Podczas zajęć poznamy i  ucieleśnimy wiedzę, że Księżyc i Słońce są symbolami naszej Wewnętrznej Alchemii. Księżyc oznacza wewnętrzną kobiecość, a Słońce wewnętrzną męskość. Księżyc to intuicja, Słońce to rozum. Księżyc to yin, Słońce to yang. Luna (Killa) to spokój, cisza; Słońce (Inti) to energia, witalność. Księżyc to śmierć, sen, wyobraźnia; Słońce jest przebudzeniem, życiem, logiką.

kobieta plemienna modul2 2021 02kobieta plemienna modul2 2021 03

Odkryjemy, że kiedy Księżyc i Słońce łączą się w nas, staje się to wspaniałym i transformującym  przeżyciem - doświadczeniem jedności Union-Mystica / Mistycznej Unii. I to jest właśnie cel wszystkich mistyków-  stan w którym  Słońce i Księżyc spotykają się w tobie.

Podczas warsztatu, poprzez  rytuały szamańskie, medytację i głębokie osadzenie  w Naturze, obudzimy i pobudzimy także każdą komórkę naszego ciała.  Zostanie zaktywowany system hormonalny i nerwowy. Szyszynka zwiększy swój potencjał.  Wszystko to  wpłynie na nasz poziom odprężenia, pomoże złapać naturalny rytm, głębokie połączenie z Natura i wyeliminuje nerwowość codziennego życia.  

Poznając Mapę Tantry dla Kobiet nauczymy się  jak balansować męską energię w energii kobiecej, tworząc pomost między lewą i prawą półkulą mózgową.  Mapa Tantry  wspomoże  nas także  w poznaniu  subtelnej i tajemniczej Energii Kobiecej,  będącym Źródłem Życia. Pokaże nam jak  kierować się sercem, zwiększać wysokie wibracje, rozwijać zaufanie i połączenie z intuicją, w powiązaniu z szyszynką. 

Oddamy również cześć  męskiej energii w nas, Energii Słońca, obecności i świadomości. To zaowocuje większą empatią i zrozumieniem męskiej energii płynącej z zewnątrz.  Wzbogacimy wiedzę o naszych partnerach, synach i przyjaciołach. 

Ranjana to wspaniała nauczycielka, która łączy rdzenny przekaz i kosmowizję szamanizmu z Andów, gdzie się urodziła, tradycje azjatyckie, medytacje Osho, tantrę i głębokie połączenie z naturą. Jej przesłanie obejmuje obszary życia, śmierci, miłości, cykli natury i Wielkiego Ducha. Zdobyte doświadczenia nauczyły ją, że w naturze wszystko jest jednością, a tradycje przodków pochodzące z Azji i obu Ameryk są w tym rozumieniu zasadniczo podobne. Ranjana jest także założycielką szkoły Tantra Shamanic Essence łączącej jej wieloletnie pasje i poszukiwania; współtwórczynią Tantric Tribal Woman w Wielkiej Brytanii i współzałożycielką Living Meditation, Osho Centro Activo w Chile.

Podczas Modułu 2 będziemy:

 • Łączyć się ponownie z wewnętrznymi energiami Księżyca i Słońca.
 • Rozwijać poczucie własnej wartości i pewności siebie jako części naszego codziennego życia.
 • Otrzymamy transmisję Killa i Inti, Mocy Miłości.
 • Wsłuchiwać się w swoją wewnętrzną energię Słońca i Księżyca.
 • Uzdrawiać poprzez Naturę i muzykę zranienia otrzymane od ojca i matki.
 • Uzdrawiać relacje.
 • Doświadczać jedności ciała - uczuć - umysłu - duszy - ducha.
 • Poznawać Mapę Tantry dla Kobiet
 • Wykorzystamy Body Art. , aby poczuć swoją siłę i Moc;
 • Spędzimy dużo czasu na łonie Natury, otrzymując wsparcie i przewodnictwo od Czterech  Elementów i Czterech Żywiołów.

kobieta plemienna modul2 2021 04kobieta plemienna modul2 2021 05kobieta plemienna modul2 2021 06

 

Osiągniemy to poprzez:

 • Aktywne i ciche medytacje
 • Tworzenie własnej Pieśni
 • Rytuały szamańskie
 • Łączenie się z uzdrawiającą mocą Natury, aby uwolnić rany ojca (społeczeństwa) i matki (życia)
 • Uzdrawiająca muzyka i rytuały w celu zharmonizowania przeszłych związków i cieszenia się obecnymi związkami
 • Masaż
 • Przebywanie w pięknym i uzdrawiającym  otoczeniu Natury
 • Taniec Inti i Killa
 • Wewnętrzne połączenie Słońca i Księżyca
 • Inspirujące procesy tworzenia Totemów (słońce i księżyc – yoni i lingam)
 • Celebracja Życia

Co uzyskasz:

 • Wewnętrzne połączenie ze Słońcem i Księżycem
 • Równowagę pomiędzy intuicją i logiką
 • Integrację działania-uczucia-umysłu i ducha
 • Narzędzia i techniki do wykorzystania w życiu codziennym
 • Wsparcie  Plemienia Kobiet
 • Uzdrowienie ran otrzymanych od matki i ojca
 • Wdzięczność za swoje relacje
 • Rozkwitniesz jako istota ludzka
 • Zostaniesz Kobietą Plemienną o Wolnym Duchu

kobieta plemienna 2020 06kobieta plemienna 2020 08kobieta plemienna modul2 2021 09

KILLA – Księżycowa Bogini

Mama Killa - Mama Quilla (mama Quechua,  Killa Moon, Mother Moon") w mitologii i religii plemion indiańskich wywodzących się z Andów, a zwłaszcza Inków -  była boginią Księżyca. Żoną Inti, córką Viracochy i matką mitycznych założycieli imperium i kultury Inków. Była boginią małżeństwa i cyklu menstruacyjnego. Uważano ją za obrończynię kobiet. Mity mówią, że płakała srebrzystymi łzami, które na Ziemi zamieniały się w srebro.  Wyobrażano ją w postaci pięknej kobiety ze srebrnym dyskiem, a jej świątynie obsługiwały liczne kapłanki. Tak samo była przedstawiania i czczona w  kosmologii Indian Mapuche.   Ziemską reprezentantką Księżycowej Bogini Killa była coya- królowa i pierwsza małżonka Syna Słońca, władcy Inków. Centralnym miejscem kultu  była jej świątynia w Cuzco, gdzie znajdowała się nekropolia królowych inkaskich (po śmierci mumifikowanych i składanych na srebrnych tronach w sanktuarium bogini). Ku czci Bogini Killa - obchodzi się do dzisiaj w Andach we wrześniu wielkie Święto Królowej.

INTI – Bóg Słońca

Inti, zwany również Ojciec Słońce oraz  Przewodzący za Dnia – Bóg Słońca, najważniejszy w inkaskim panteonie, syn boga stwórcy Wirakoczy i bogini morza Mamy Cochy, mąż i brat Bogini Księżyca Killa.  Czczony był pod postacią złotego dysku słonecznego ozdobionego męską twarzą. Kult Inti był najważniejszym i  państwowym kultem w Imperium Inków. Bóg ten uznawany był za założyciela dynastii królewskiej oraz stwórcę i opiekuna ludu inkaskiego. Inti był uznawany za twórcę cywilizacji, praw i społecznej hierarchii. Inkowie wznosili świątynie poświęcone kultowi boga Słońca w każdym większym mieście królestwa. Najważniejszym ośrodkiem jego  kultu była wielka świątynia Słońca w Cuzco. Przechowywano tu będący przedmiotem kultu ogromny, szczerozłoty dysk ozdobiony dekoracyjnymi promieniami i wizerunkiem męskiej twarzy. W sanktuarium tym złożono również osadzone na złotych tronach, otoczone czcią zmumifikowane ciała zmarłych królów inkaskich.

kobieta plemienna modul2 2021 010kobieta plemienna modul2 2021 011kobieta plemienna modul2 2021 012

Mapa Tantry dla Kobiet

Mapa Tantry - to wiedza i umiejętność kierowania swoim wewnętrznym  systemem energetycznym – systemem czakr, układem hormonalnym i nerwowym. Gdy żyjesz w zgodzie ze Mapą Tantry,  pojawia się  w tobie ekspansja, żywotność, dobre samopoczucie, dobre zdrowie i harmonia.

Czakry to ośrodki energetyczne, wirujące skupiska subtelnej energii  rozmieszczone wzdłuż pionowej osi ciała/ kręgosłupa – od jego podstawy do korony głowy.  Są to miejsca gdzie krzyżuje się wiele kanałów energetycznych zwanych nadi i gdzie gromadzi się energia/ prana. Ośrodki te odbierają, magazynują i promieniują energią o wibracji indywidualnej dla każdej czakry.  Każda z czakr odpowiada za inne sfery życia, zdrowia i rozwoju.  Rozwijanie czakr prowadzi do rozwoju wewnętrznego, transformacji na wielu poziomach  i duchowego przebudzenia.

 W Tantrze uważa się, że każda z pierwszych sześciu czakr posiada albo energię Słońca albo Księżyca, czyli że stanowią one biegun przyjmujący (Księżyc) lub dynamiczny (Słońce). Męskie i żeńskie systemy czakr mają przeciwną polaryzację, z wyjątkiem czakry korony, która jest poza dualizmem, i jest uniwersalną kosmowizją. Kiedy będziesz świadoma tej wiedzy, zmieni się twój stosunek do siebie i energii męskiej i żeńskiej.

Każda czakra ma określoną energię; czakry przyjmujące w ciele kobiety to czakra korzenia, splot słoneczny i czakra gardła, zaś czakry dynamiczne w ciele kobiety to czakra sakralna, czakra serca i trzecie oko. System czakr głęboko łączy się z układem hormonalnym i nerwowym.

Korzyści płynące z życia w zgodzie z Mapą Tantry:

 • zwiększona witalność
 • poprawa życia seksualnego
 • połączenie ze źródłem życia
 • zrównoważone działania i relaks w życiu codziennym
 • zatrzymanie mentalnej narracji
 • stajemy się bardziej zmysłowe, kochające i spokojne (ciche?)
 • stajemy się bardziej kreatywne, piękne i radosne
 • zaczynamy doświadczać swojej prawdziwej kobiecej Mocy

kobieta plemienna modul2 2021 013kobieta plemienna modul2 2021 014kobieta plemienna modul2 2021 015

Cykl „Kobieta Plemienna” odbywa się w pięciu modułach, w których skupiamy się na różnych tematach. Każdy moduł jest kompletny sam w sobie. Można uczestniczyć w całości programu albo tylko w wybranych, poszczególnych modułach, w dowolnej kolejności:

Moduł podstawowy: Kobieta plemienna - Cykle Natury. Kobieta Natury. Natura, szamanizm, tantra, sztuka i medytacja. Moc Świętego bębna, Ceremonia Chanupa/ Świętej Fajki. Cykl Księżyca i cykl Słońca.

Moduł 1: Kobieta Natury. Ciało jako Świątynia Natury. Moc Świętego bębna Kultrun. Szałas Potów. Tworzenie własnego Totemu.

Moduł 2: Wewnętrzne Słońca i Wewnętrzny Księżyc - przyjmowanie, równoważenie i integracja energii męskich i żeńskich. Mistyczna Unia.

Moduł 3: Cykle życia i przyrody; Księżyc i kobiety, pory roku i ich rytmy, etapy życia kobiety (dziewczynka, nastolatka, dorosła i wiedząca/mądra).

Moduł 4: Powrót Kobiety Biały Bawół  i połączenie 4 ras: Afryki, Azji, Europy i obu Ameryk. Święta Fajka i Święty Tytoń, osobisty bęben, symbolika tipi.

Moduł 5: Szkolenie zaawansowane - Poszukiwanie Wizji (Vision Quest), Temazkal Orła i Żywiołów (Święty Szałas Potów), zostań Uzdrowicielką. Mądrość Kobiety Biały Bawół, doświadczenie Piątej Rasy.

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI!


Artykuły w mediach:


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

28 września – 3 października 2021 (wtorek – niedziela)

ROZPOCZĘCIE

28 września    godz. 18 (kolacją w poniedziałek)

ZAKOŃCZENIE

3 października   godz. 14 (obiadem w niedzielę)

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 1200 zł + koszty pobytu i wyżywienia
EARLY BIRD
 • 1100 zł (przy wpłacie zaliczki do 31 marca 2021) + koszty pobytu i wyżywienia
RABAT
 • 100 zł (dla uczestniczek wcześniejszych warsztatów Ranjany w Polsce)
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 88 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 33 do 124 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 220 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt  28 IX – 3 X 2021”.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


Leading

Location:
Ranjana A. Pomar

Description

kobieta plemienna ranjana 0022

Ranjana A. Pomar

Ranjana – współtwórczyni Tantric Tribal Woman w Wielkiej Brytanii i współzałożycielka Living Meditation, Osho Centro Activo w Chile. Ranjana pracuje jako psychoterapeutka,
a także doradca Tantry oraz prowadzi warsztaty w zakresie samorozwoju dla osób indywidualnych i grup. Od najmłodszych lat tęskniła za doświadczaniem życia we wszystkich jego wymiarach, gdzie wszystko jest zawarte w JEDNYM, zamiast oddzielonym od doświadczenia.

W 1988 roku poznała Aktywne Medytacje Osho i zaczęła je praktykować. Medytacja zmieniła jej życie, wprowadzając większą wrażliwość, ekspansję i miłość. W tym czasie Ranjana rozpoczęła także trening neo-szamanizmu w Andach, gdzie doświadczyła głębokiego związku z naturą. Od 2010 roku Ranjana kroczy również Ścieżką Tantry, w której odnalazła jedność i świętość.

Po podążaniu tymi ścieżkami przez ponad 25 lat, połączyła tradycje azjatyckie, tantrę, medytację z rdzenną wizją kosmosu, w której życie, miłość, śmierć i cykle natury istnieją jako jedno w Wielkim Duchu. Warsztaty Ranjany mają na celu zintegrowanie tych tradycji z naszym codziennym życiem, nawet w środowiskach miejskich.

Obecnie jest żywym przykładem i dzieli się nową i świeżą wizją ludzkiego potencjału. Dużo podróżuje i od 20 lat prowadzi warsztaty w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, Hiszpanii, Francji, Grecji, Estonii, Indiach i Wielkiej Brytanii.

Podczas swojej podróży poznała różnych mentorów i została przeszkolona lub certyfikowana w ramach:

 • Przekaz Linii Andów w Condor Blanco, Chile
 • Tantra Essence, autorstwa Sarity, światowej sławy mentorki Tantry, Wielka Brytania
 • Vigya Bhairav ​​Tantra, na University of Integrated Science, Kalifornia
 • Tantra Consciousness, Homa i Mukto, Brazylia
 • Konstelacje rodzinne, Centro Tara, Murcia, Hiszpania
 • Konstelacje rodzinne, Universidad Centra, Santiago, Chile
 • Osho Mystic Rose TM, w Multiversity w OIMR, Indie
 • Osho No Mind TM, w Multiversity w OIMR, Indie
 • Trauma Healing, Somatic Experience metodą Petera Levina, USA
 • Praca z oddechem (Breathwork), u Petera i Diane Delong, Kalifornia, USA
 • Life Coach, Integrated Coaching Institute, USA
 • Terapia kolorami Aura-Soma w Międzynarodowej Akademii Terapii Kolorami
 • Psychologia, UNED Santiago, Chile

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu