CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Sierpień 2020 / 23.08.20 - 30.08.20

Event

Title:
Wakacje Z Jogą, Uważnością, Medytacją i Oddechem, (Nowe Kawkowo)
When:
23.08.20 - 30.08.20
Where:
,
Category:
Sierpień 2020

Description

energia joga piyush mittal 2020 02

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty jogi i medytacji, aby dzięki asanom, uważności i technikom oddechowym doprowadzić do pełnej harmonii ciała i umysłu.  Warsztat składa się z częściej praktycznej i teoretycznej, tak aby każdy uczestnik mógł świadomie poznać i wykonywać asany oraz techniki oddechowe. W ramach praktyki będziemy pracować z ciałem, emocjami, myślami i oddechem.

Na warsztatach będziemy poznawać i praktykować ćwiczenia jogi, pranajamę, mindfulness oraz różne techniki medytacyjne.. Wszystko po to aby wyciszyć nasz umysł, zbudować harmonię pomiędzy ciałem a umysłem, poczuć spokój i szczęście. Zadbamy o aspekt fizyczny, psychiczny i duchowy aby zachować równowagę między ciałem, umysłem i duszą.

Zajęcia poprowadzi Piyush Mittal - wspaniały i ceniony nauczyciel jogi, medytacji, mindfulness, pranajamy i ajurwedy, uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie. Piyush posiada wieloletnie doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Jest założycielem „Nirmala. Instytut Jogi i Ajurwedy”. Jogę praktykuje od 35 lat. Według niego:

„JOGA TO PRZEDE WSZYSTKIM TWOJA DROGA DO SIEBIE PRZEZ SIEBIE”.

Joga to nie tylko jogiczne asany i techniki oddechowe/pranajamy, ale największym wyzwaniem w jej praktykowaniu jest dyscyplinowanie naszego procesu myślowego. Zarządzanie procesem myślenia jest kluczem do redukcji stresu. Stres wynikający z dzisiejszego stylu życia pełnego pośpiechu, natłoku informacji, nadmiaru oczekiwań jest głównym czynnikiem prowokującym choroby XXI wieku.

Joga, to dokładny opis człowieka na trzech poziomach:
fizycznym, subtelnym i przyczynowym,
uświadamia „kim my jesteśmy”.

energia joga piyush mittal 2020 01

Podczaj zajęć dowiemy się także dlaczego powinniśmy praktykować pranajamy/oddech i medytacje; co to jest Pranajama, Energia/ Prana, jak pranajama i medytacja pomagają lepiej zrozumieć działanie naszego umysłu. Zgłębimy w jaki sposób oddech pomaga przy ich praktyce oraz jak z jego pomocą można likwidować stres. Aby medytować, najpierw zrozumiemy jak działa nasz umysł.

Podczas warsztatu przyjrzymy się uważności, skupimy się na byciu tu i teraz (byciu całkowicie obecnym) poprzez koncentrowanie uwagi na wewnętrznych bodźcach płynących od własnych myśli, doświadczeń, uczuć oraz tych zewnętrznych płynących od innych ludzi i od naszych zmysłów.

Poprzez praktykę uważności będziemy dążyć do harmonii ciała i umysłu. Pogłębimy sztukę koncentracji uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach pojawiających się podczas medytacji aby przenieść te doświadczenia do naszego codziennego życia.

Warsztaty z Piyushem Mittalem to wyjątkowa okazja do pogłębienia i poszerzenia sposobu w jaki postrzegasz swoje życie, pracę oraz cały świat. Twoja praca nad twoją „wewnętrzną jaźnią” pomoże Ci w rozwoju osobistym i da Ci możliwości rozumienia życia w pełni: na poziomie fizycznym, umysłowym i duchowym.

JOGA / ASANY

Asany jogi  praktykujemy w celu uwolnienia naszego organizmu od wszelkich toksyn, osadów i złogów, a tym samym odblokowania swobodnego przepływu krwi przez naczynia krwionośne (tętnice lub żyły) oraz swobodnego przepływu informacji przez nerwy.

Asany mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego utrzymania i funkcjonowania stawów, mięśni, więzadeł, itp. oraz utrzymania odpowiednego „ognia” w organizmie. Są niezbędne dla zachowania równowagi wszystkich przemian metabolicznych, zapewnienia odpowiedniego obiegu utlenionej krwi i energii (Praana). Pomagają w tym mechanizmy automatycznego dowodzenia i kontrolowania mózgu w zakresie całościowego zarządzania zdrowiem.

Cała seria ćwiczeń dla wszystkich stawów ciała, przeprowadzona w rytmicznych głębokich i energicznych rundach oddechowych, została opracowana przez Joginów w dalekiej przeszłości. Jest powszechnie znana pod nazwą "Sookshma Vyaayaam" lub jako ćwiczenia elastyczności. Zapewnia absolutnie czyste doświadczenie połączenia naszego umysłu z poszczególnymi stawami lub częściami ciała. Praktyki te, uzdrawiają ciało poprzez krążenie krwi i centralna komunikacje nerwową z jego poszczególnymi częściami. Kiedy ciało osiąga dobrą elastyczność, można zacząć ćwiczyć bardziej złożone postawy ciała, zwane Yogaasans, co dodatkowo wzmacnia organizm, zapewnia całkowite zdrowie ciała jak i jego pełną elastyczność.

energia joga piyush mittal 2020 04energia joga piyush mittal 2020 05energia joga piyush mittal 2020 06

 

MEDYTACJA I PRAKTYKA UWAŻNOŚCI:

Poprzez medytację i praktykę uważności będziemy dążyć do harmonii ciała i umysłu. Pogłębimy sztukę koncentracji uwagi na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach pojawiających się podczas medytacji aby przenieść te doświadczenia do naszego codziennego życia. W ramach praktyki będziemy pracować z ciałem, emocjami, myślami i oddechem.

Praktyka uważności, czyli mindfulness - to skupianie się na byciu tu i teraz (byciu całkowicie obecnym) poprzez koncentrowanie uwagi na wewnętrznych bodźcach płynących od własnych myśli, doświadczeń, uczuć oraz tych zewnętrznych płynących od innych ludzi i od naszych zmysłów. Praktyka uważności nie jest ani treningiem relaksacyjnym ani formą psychoterapii, lecz pomaga nam rozumieć nasze emocje w różnych sytuacjach oraz pomaga nam być ze sobą w pełnej harmonii. Pozwala nam także zrozumieć dlaczego jesteśmy w ciągłym stresie oraz uczy nas jak możemy go redukować. Dzięki niej doświadczamy każdego momentu w całości.

„W dzisiejszych czasach ludzie, pod wpływem łączności nawiązanej ze światem zewnętrznym (poprzez Internet), zapomnieli o tak istotnym wewnętrznym połączeniu między ciałem fizycznym, subtelnym i przyczynowym, zwanym Innernetem. Właśnie to połączenie stanowi o holistycznej tożsamości człowieka!

 

PRACA Z ODDECHEM/ PRANAJAMA:

Powszechne rozumienie pojęcia Pranaayam mówi o technikach oddychania, ale jest czymś znacznie więcej. Równolegle ułatwia przepływ energii życiowej w ciele. Na słowo Pranaayam składają się dwa słowa: Praan (energia życiowa, bez której ciało jest martwe) i Aayaam (rozpiętość czasowa).

„Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że Pranajama nie jest celem samym w sobie, ale pomaga zadbać najpierw o zdrowie ciała fizycznego i subtelnego, a potem przenieść się z płaszczyzny fizycznej na subtelną, aby stopniowo zapominać o ciele fizycznym i wyraźnie doświadczać subtelnych zdolności działających zgodnie z wskazówkami ego.”

Podczas warsztatów zrozumiesz także podstawowe przyczyny powstawania problemów zdrowotnych oraz zaburzeń wynikających z naszego stylu życia, a następnie nauczysz się sposobów radzenia sobie z nimi. Doświadczenia i wiedza, które zdobędziesz umożliwią Ci wcielenie tych rozwiązań w życie.

Dla kogo jest ten warsztat:

 • Dla osób poszukujących równowagi między ciałem, umysłem i duchowością,
 • Dla osób pragnących poprawić jakość życia swojego i swoich bliskich,
 • Dla osób, które są zestresowane, przemęczone i przepracowane.

energia joga piyush mittal 2020 08

Podczas warsztatu dowiesz się:

 • W jaki sposób joga wpływa na ciało i  umysł?
 • Jak praktykowac asany jogi?
 • Co to jest Mindfuness i jak osiągać stan uważności?
 • Co to jest medytacja i jak ją praktykować?
 • Co to jest Pranajama/ paca z oddechem?
 • Jak dzięki medytacji możemy lepiej zrozumieć działanie naszego umysłu?
 • W jaki sposób oddech pomaga podczas praktyki oraz jak można za jego pomocą zlikwidować stres?

Poznasz również odpowiedzi na  swoje pytania dotyczące zdrowia ciała - fizycznego, subtelnego i ciała przyczynowego, relacji międzyludzkich oraz sposobów na zdrowe, zamożne i szczęśliwe życie bez stresu i cierpienia.

Praktyki podczas warsztatu obejmują:

 • Ćwiczenia fizyczne
- Asany - joga klasyczna
 • Techniki Oddychania
- Pranajamy
 • Techniki relaksacyjne
- Joga Nidra i inne praktyki
 • Medytacja
- Różne techniki medytacyjne
 • Filozofia
- Wedanty, Upaniszady, Bhagawad Gita, jogasutry Patandżalego
 • Cztery ścieżki jogi
- karma joga, bhakti joga, jnana joga, dhyana joga
 • Zarządzanie procesem myślenia
- Dharna, Dhyana i Samadhi
 • Struktura energetyczna człowieka

 - pięć powłok energetycznych, trzy ciała (Fizyczne, Subtelne i przyczynowe), czakry, bandha, prana i nadi.

 • Mindfulness
- techniki obecności

energia joga piyush mittal 2020 09

PROGRAM WARSZTATU:

23.VIII (niedziela)

Przyjazd i rejestracja

 • 18.00 – kolacja
 • 20.00 - 21.30  wykład, medytacja i pranajama

24.VIII – 29.VIII (poniedziałek - sobota)

 • 7.30 - 9.00      poranna praktyka i pranajama
 • 10.30 -13.00   wykład i praktyka
 • 16.30 -18.30   wykład i praktyka
 • 20.00 -21.30   wykład, medytacja i pranajama

30.VIII (niedziela)

 • 7.30 - 9.00      poranna praktyka i pranajama
 • 10.30 -13.00   wykład i praktyka

Co zabrać ze sobą:

 • wygodne ubranie, typu dres lub legginsy,
 • duży ręcznik,
 • matę;
 • coś do zapisywania refleksji

WARSZTAT JEST PROWADZONY W JĘZYKU POLSKIM!


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

23 sierpnia – 30 sierpnia 2020

ROZPOCZĘCIE

23 sierpnia o godz.18  (rozpoczynamy kolacją w niedziele)

ZAKOŃCZENIE

30 sierpnia o godz.14  (kończymy obiadem w niedzielę)

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 1200 zł + koszty pobytu i wyżywienia
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 88 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 33 do 124 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 230 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 23-30.VIII.2020”.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


Leading

Location:
Piyush Mittal

Description

piyush mittal

Piyush Mittal

Nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. instruktora jogi klasycznej, konsultanta i terapeuty ajurwedyjskiego). Założyciel i prezes „Nirmala. Instytut Jogi i Ajurwedy” (www.nirmala.pl)

Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje duchową wiedzę na temat medytacji, pranajamy, marma terapii i mindfulness.

Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je między innymi jako prowadzący i organizator p warsztatów i kursów oraz czterech Międzynarodowych Naukowych Konferencji Jogi i Ajurwedy (w latach 2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii (AYUSH) w Indiach; także jako prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (w latach 2013-2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Wykładał również mindfulness na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Prowadził zajęcia z jogi i ajurwedy na studiach podyplomowych Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem. Joga i ajurweda dla kadry menadżerskiej na Politechnice Opolskiej.

Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania.

Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę zawartą w Wedach, Upaniszadach, Bhagawadgicie i Jogasutrach, którą uzyskuje od Swami Sivapriyananda. Posiada zdolność połączenia wiedzy jogi i ajurwedy. Wychodzi z założenia, że joga to opis człowieka ”kim on jest”, natomiast ajurweda stanowi „instrukcję obsługi” dla niego, pokazuje jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je ”konserwować, serwisować i w razie potrzeby naprawiać”. Jogę praktykuje od 35 lat. Według niego „JOGA TO PRZEDE WSZYSTKIM TWOJA DROGA DO SIEBIE PRZEZ SIEBIE”.

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu