CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Listopad 2023 / 10.11.23 - 12.11.23

Event

Title:
Miłość Pełna Odwagi. Warsztat Weekendowy Dla Par, (Nowe Kawkowo)
When:
Fri, 10. November 2023 - Sun, 12. November 2023
Where:
Anna Czarnecka i Jakub Nowierski
Category:
Listopad 2023

Description

005 10112023 001

Zapraszamy Was serdecznie na niezwykły warsztat dla par. W czasie tego warsztatu otrzymacie narzędzia do pogłębienia bliskości w Waszej relacji, wzmacniania komunikacji, bycia w przepływie współczucia, troski i zrozumienia, jednocześnie wobec samego siebie i partnera.

Jako istoty ludzkie wszyscy tęsknimy za połączeniem z drugim człowiekiem. Równie ważna jak tlen i woda, jest nasza fundamentalna potrzeba bycia blisko i bycia widzianym. Marzymy o głębokiej, bezpiecznej relacji, w której będziemy czuli się kochani. Związek dwojga ludzi może być w istocie, najpiękniejszym doświadczeniem życia. Jednak w wielu relacjach pojawiają się wyzwania, które stają na drodze do prawdziwej bliskości.

 • Czy czasami czujecie, że miłość do partnera ucieka z serca jak powietrze z balonu, a Wasz umysł koncentruje się wyłącznie na jego wadach i przewinieniach?
 • Myślicie o rozstaniu, ale wciąż macie nadzieję na poprawę Waszej relacji?
 • Czujecie się samotni w związku, jednak wciąż wierzycie, że zostaniecie przez partnera dostrzeżeni?
 • Czujecie złość, a jednocześnie żal, smutek lub poczucie winy?
 • Pojawia się niechęć do partnera, choć nadal czujecie, że go kochacie?
 • Macie wrażenie, że zatraciliście się w obowiązkach, choć pragniecie radości ze wspólnie spędzanego czasu?

005 10112023 002

Dzieje się tak dlatego, że w tym samym czasie do głosu dochodzą różne aspekty Waszej psychiki – różne części. Możemy wówczas czuć się zdezorientowani, przytłoczeni, skonfliktowani wewnętrznie. Jednak gdy nauczymy się oddzielać od ekstremalnych myśli i emocji - od własnych części - zazwyczaj spontanicznie zanurzamy się w spokojny, skoncentrowany stan, który Richard Schwartz, twórca Terapii IFS nazywa J A . Wszyscy rodzimy się z tym zdrowym rdzeniem. W wielu tradycjach duchowych, religiach i nurtach terapeutycznych istnieje koncepcja nieosądzającego, źródłowego wymiaru naszego wnętrza. Uosabia on wrodzoną mądrość, intuicję, współczucie, stabilność, wgląd, jasność. Dostęp do tego miejsca świadomości stanowi klucz do równowagi psychicznej, dobrostanu. W ezoterycznych tradycjach duchowych pojawia się jako Atman (w hinduizmie), Rigpa lub Natura Buddy (w buddyzmie), Dusza (w chrześcijaństwie).

Niezależnie od tego jak bardzo cierpimy z powodu konfliktów wewnętrznych i konfliktów w związkach, zawsze możemy znaleźć dostęp do J A.  Pod jego przywództwem, nasze uczucia, myśli i potrzeby otrzymują spokojną przestrzeń, w której mogą wybrzmieć, znaleźć zrozumienie i ukojenie. W ten sposób wracamy do równowagi i możemy otworzyć się na potrzeby partnera. Poprzez nasze J A swoiste centrum dowodzenia, nawiązujemy relacje bezwarunkowej miłości i intymności, potrafimy tworzyć oparte na szacunku więzi z innymi. Rozwijamy takie cechy jak współczucie, czułość, łagodność, wdzięczność, życzliwość, ciekawość, odwagę, umiejętność dawania i przyjmowania oraz duchowego przeżywania miłości.

J A jest potężnym ośrodkiem uzdrawiania i osobistej mocy. To nasz kompas wskazujący kierunek dalszego życia. Kiedy przebudzamy się do J A stajemy się otwarci na rozmaite doświadczenia życiowe i jesteśmy w stanie znajdować rozwiązania dla najbardziej zawiłych trudności w relacjach. Czujemy się połączeni ze światem, wypełnia nas miłość, z odwagą stając w obliczu tego co aktualnie się wydarza. A kiedy partnerzy kochają się MIŁOŚCIĄ PEŁNĄ ODWAGI, wiele codziennych problemów obecnych w większości związków znika.

Intencją naszego Warsztatu jest zaproszenie Was do odważenia się by w Waszej relacji, naprawdę pozwolić sobie czuć, widzieć, doświadczać, rozumieć, wyrażać się. Nawet w różnicach możemy się spotkać i stać się jednością. Możemy otworzyć się tam, gdzie być może zaczęliśmy się zamykać.

Dedykujemy nasz warsztat zarówno parom, które chcą zbudować mocne fundamenty swojego związku jak i tym z dłuższym stażem, które potrzebują je odbudować.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w warsztatach pogłębiających i budujących Waszą bliskość, intymność i relację na wielu poziomach.

005 10112023 003 

W czasie weekendowego warsztatu otrzymacie wsparcie i narzędzia do:

 • Pogłębiania bliskości i intymności w Waszej relacji
 • Wzmocnienia komunikacji w kierunku większej otwartości, uważności i wrażliwości
 • Poczucia się bardziej żywym, spontanicznym i autentycznym
 • Znajdowania balansu pomiędzy więzią a autonomią
 • Pozostawania w przepływie współczucia, troski i zrozumienia jednocześnie wobec samego siebie i partnera
 • Pogłębiania bliskości i pielęgnowania Waszego związku
 • Uzyskiwania dostępu do swojego J A i łączenia się z partnerem z tego poziomu
 • Zauważania sytuacji spustowych uruchamiających schematy i wychodzenia z niekorzystnych wzorców interakcji
 • Kontaktu z częściami swojego wnętrza, rozumienia ich funkcji i potrzeb
 • Kontaktu z częściami wnętrza swojego partnera, rozumienia ich funkcji i potrzeb

Stworzyliśmy bezpieczne miejsce, w którym każdy z Was będzie czuł się komfortowo dzieląc się z partnerem tym, co prawdziwe i żywe. Podczas warsztatu nie będzie nagości, a wszystkie ćwiczenia w parach będą wykonywane tylko z ukochaną osobą. Przewidzieliśmy czas na Waszą prywatność i pogłębianie doświadczeń we własnych pokojach.

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „TU I TERAZ” w Nowym Kawkowie to przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko - mazurskich lasów i jezior, około 25 km od Olsztyna. Ośrodek  znajduje się z dala od wszelkich zabudowań na olbrzymiej 10 ha polanie, wśród pagórków porośniętych lasami. Gwarantujemy Wam spokój, ciszę, intymność, nieskażoną, dziką naturę, komfort pracy oraz domową atmosferę.

Weekend z “Miłością Pełną Odwagi” to zaproszenie do korzystania z poznanych narzędzi i dalszej praktyki w codziennym życiu, do nieustannej troski o Wasz związek.

Nasze podejście opiera się na:

 • Systemie Wewnętrznej Rodziny ( z ang. Internal Family Systems - IFS) oraz wywodzącym się z niego IFIO ( z ang. Intimacy from The Inside Out - Intymność od środka)
 • Podejściu humanistyczno-doświadczeniowym (m.in terapii Gestalt, Terapii Skoncentrowanej na Emocjach, pracy z ciałem - Focusingu)
 • Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu
 • Terapii Schematów
 • Podejściu NVC (z ang. Nonviolent Communication - Porozumienie bez Przemocy)
 • medytacji i technikach MBSR ( z ang. Mindfulness Based Stress Reduction - Redukcja stresu oparta na uważności ), elementach Tantry

Szczegóły warsztatu


TERMIN:

 • 10 - 12  listopada 2023

ROZPOCZĘCIE
 • 10 listopada o godz.18  (rozpoczynamy kolacją o godz. 18 w piątek).

  Przyjazd  i zakwaterowanie między godziną 15:00 a 17:00.
ZAKOŃCZENIE
 • 12 listopada ok godz.14 (kończymy obiadem o godzinie 14 w niedzielę)

MIEJSCE:
 • Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
  Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 1890 zł od pary + koszty zakwaterowania i wyżywienia
UWAGA
 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 35 do 140 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 300 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: imię nazwisko, 10-12.XI.2023”.
 6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.
 8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.
 9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Anna Czarnecka i Jakub Nowierski

Description

anna czarnecka

Anna Czarnecka

Psychoterapeuta, psycholog, trener

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz całościowe szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, jak również szkolenie z zakresu Terapii Schematów, Terapii Skoncentrowanej na Emocjach i Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu. Posiada certyfikat terapeuty schematów nadany przez The International Society of Schema Therapy (ISST). Jest terapeutą EMDR oraz IFS (ukończyła level 1 oraz 2) w IFS Institute. Ukończyła również roczne szkolenie z zakresu terapii par w nurcie Terapii Schematów oraz szkolenie z terapii par IFIO. Publikuje w magazynie Newsweek Psychologia oraz Charaktery. Jest współautorką niedawno wydanej książki „Jak mieć udany związek – psychoterapeutyczny pomocnik dla par”.

 jakub nowierski

Jakub Nowierski

Psychoterapeuta, trener, mediator

Ukończył szkolenie z zakresu podejścia IFS ( level 1 oraz 2 ) w IFS Institute, szkolenia terapii par IFIO, studia podyplomowe NVC na Colegium Civitas we współpracy z Life Coaching Polska, Studium Mediacji, Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Psychologicznym (PTP), akredytowany program Business & Life Coaching oparty na empatii. Obecnie swój rozwój kontynuuje w ramach Szkoły Psychoterapii Gestalt w Warszawie, akredytowanej w EAGT - European Association for Gestalt Therapy.

Ania i Kuba wspólnie prowadzą Ośrodek Psychoterapii i Coachingu Inner Garden w Warszawie

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Office: +48 535 285 450
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu