CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Czerwiec 2023 / 02.06.23 - 04.06.23

Event

Title:
Trance Dance – Mapa Duszy. Szamańsko Transowa Podróż w Głąb Siebie, (Warszawa)
When:
Fri, 2. June 2023 - Sun, 4. June 2023
Where:
Rishi Sigurd Vlote
Category:
Czerwiec 2023

Description

003-020623-001.jpg

Chcesz poczuć się naprawdę wolny? Uzyskać odpowiedzi na swoje najważniejsze pytania? Uzdrowić przeszłość? Połączyć się z wyższymi energiami i energią Przodków?

Trance Dance to starożytna technika łączenia się z naszymi wewnętrznymi przestrzeniami, aby znaleźć uzdrowienie, jasność i inspirację oraz połączyć się z wewnętrzną mądrością, która tkwi w każdym z nas.

Poprzez rytmy Trance Dance, Rishi Vlote zaprasza Cię do odkrywania Twojego wewnętrznego świata, uzdrawiania  traumy oraz uwolnienia napięcia emocjonalnego i fizycznego. Rishi uczy Trance Dance od ponad 25 lat,  nagrał wiele płyt, a grając na żywo na perkusji i bębnach tworzy wyjątkową  atmosferę warsztatu, która pozwala uczestnikom wejść w głębokie procesy. Rishi  wesprze Cię w odnalezieniu w sobie dzikiej strony oraz ciszy medytacji. Jego płyty są szeroko wykorzystywane do warsztatów świadomego tańca i samoświadomości.

Za pomocą unikalnych rytmów, Trance Dance zabiera uczestników w transformującą  Wewnętrzną Podróż. Rytualne podróże transowe zawsze były żywą częścią szamańskich i wschodnich kultur istniejących od tysięcy lat. Współczesne podejście do Tańca Transowego łączy bogactwo dawnych rytuałów ze współczesnymi, niezwykle efektywnymi technikami.

W transie chodzi o to, aby uwolnić się od wszystkiego, co widzisz, słyszysz i czujesz. Doświadczenie tego otworzy  dostęp do takich przestrzeni wewnątrz ciebie, o których nie wiesz nic. I to jest właśnie Trans.

003-020623-002.jpg

Taniec Transowy jest połączeniem fizycznego ruchu, uzdrawiających dźwięków, dynamicznych perkusyjnych rytmówtechnik oddechowych. Wszystko to pomaga wejść w stan 'transu', który sprzyja duchowym Przebudzeniom, wspiera jasność umysłu, fizyczną wytrzymałość i dobre samopoczucie.

Trance Dance jest skorzystaniem z tańca/ ruchu jako praktyki uzdrawiającej, przynoszącej moc i doświadczenie natury duchowej. W tańcu tym każdy ruch uwalnia od napięć, wyzwala ekspresję i odkrywa emocje - po to byśmy przypomnieli sobie stan bycia całością, jednością, pełnią, także ze swoimi zmysłami i ich odczuciami. Uwalnia nas od blokad, a zatem pozwala na powrót osiągnąć stan wolności i ekstazy.

W Trance Dance nie ma ułożonej i narzuconej choreografii, nie ma warunków wstępnych, mowiących jak masz się czuć i jaki masz być. Wykonujesz go z zakrytymi oczami, co pomaga skierować swa uwagę do wewnątrz. Często zdarza się, że tańczący otrzymuje jakąś specjalna wiadomość - przekaz ze swojego wnętrza, czasem wyrażony w słowach, a czasem jako obraz lub odczucie.

003-020623-003.jpg

TRANCE DANCE Z RISHIM:

Jednym z najstarszych i najłatwiejszych sposobów doświadczania uzdrawiających stanów jest taniec transowy.. Z opaską na oczach, przy użyciu techniki oddechu energetyzującego (Oddechu Ognia), rozpoczyna się Wewnętrzna Podróż..

„Zamknij oczy, załóż opaskę, skup się na swojej intencji, zacznij oddychać ogniem, poruszaj się w rytm muzyki – w ten sposób wchodzisz w trans...”.

W stanie czujności, świadomy i przebudzony, a jednak – w ogromnej przestrzeni wewnętrznej, gdzie prawa fizyki już nie obowiązują – możesz spotkać dzikie zwierzęta, duchy, anioły, duchowych sojuszników, uzdrowicieli i Przewodników... Możesz spotkać się z innymi istotami, znaleźć w lesie lub górach, w swojej przeszłości lub przyszłości...

Zaufaj swojemu ciału, pozwól sobie na ruch i ekspresję ciała – a kiedy trans się skończy, będziesz wyciszony, pełen energii i bogatszy o wiele wrażeń..

Taniec Transowy jest jednym z najstarszych sposobów ponownego połączenia się z twoimi wewnętrznymi siłami – przeżyciem wzmacniającym, podnoszącym na duchu i energetyzującym. To świetny sposób na wyjście ze starych nawyków i spojrzenie na swoje życie w inny sposób.

Taniec/ trans z zamkniętymi oczami tworzy inny punkt skupienia. Energia, której zwykle używa się do patrzenia, zdobywania aprobaty, próbowania nawiązania kontaktu z innymi – służy do spojrzenia do wewnątrz, otwierania się na nasze emocje i wspomnienia.

Podejście Trance Dance jest przeciwieństwem tradycyjnego tańca - tu nie ma kroków, których trzeba się nauczyć, bez specjalnych ubrań (poza tymi, które są maksymalnie wygodne). Zamiast tego spróbuj odpuścić kontrolę, pozwól ciału poruszać się zgodnie z rytmem Twojej wewnętrznej Mocy.

003-020623-004.jpg

RISHI VLOTE O SHAMANIC TRANCE DANCE I UZDRAWIANIU:

Dla mnie praktyka szamańska polega na wytwarzaniu atmosfery uzdrowienia. Według dawnych języków - uzdrowienie pochodzi z bycia całością - więc szamańska praktyka polega na stawaniu się całością, czyli: wypełnieniu miejsc, w których są braki. Wszystkie szamańskie ceremonie, rytuały i modlitwy, a także wiele symboli, są uznawane za Medycynę (są uzdrawiające).

Praktyka szamańska opiera się na zrozumieniu, że my - jako istoty ludzkie - nie jesteśmy oddzieleni, ale jesteśmy częścią Natury/egzystencji. I dlatego z wszystko, czego potrzebujemy, aby zachować zdrowie i/lub stać się ponownie całością – znajdujemy w Naturze i w sobie. Dla mnie większość uzdrowień dotyczy traumy – wynikłej zazwyczaj z szoku doznanego w dzieciństwie, a także podczas trudnych wydarzeń swoich i swoich bliskich.

Szaman to ktoś, kto ma wewnętrzne dążenie do wspierania siebie i innych, aby ponownie połączyli się z własną wewnętrzną mocą, aby stali się pełnią.

20 lat temu poznałem Franka Natale. Frank pomógł przywrócić na wiele sposobów szamańskie / duchowe podejście do naszej zachodniej kultury, był pionierem w dziedzinie seminariów rozwoju osobistego i samoświadomości. Podczas jego szkoleń nawiązałam kontakt z wieloma dawno zapomnianymi wspomnieniami z dzieciństwa o Naturze i Duchu, i zainspirowałam się do dzielenia się tą wiedzą i technikami, których się nauczyłem.

Oferuję taniec transowy, podróże szamańskie, medytacje oraz różne inne techniki i praktyki dla duchowego wzrostu i samouzdrawiania. Ponieważ jestem muzykiem, zawsze używam muzyki na żywo podczas większości wydarzeń, aby wspierać jakość „bycia w chwili”, w „Tu i Teraz”. Poza tym - jakość muzyki na żywo, granej na prawdziwych instrumentach w czasie rzeczywistym, pomaga ludziom znacznie łatwiej wkroczyć w "inny świat".

003-020623-005.jpg

TRANCE DANCE

Trance Dance  jest zjawiskiem międzykulturowym. Kultury wszystkich kontynentow na naszej planecie stworzyły unikalne formy tańca oparte na kontakcie ze światem zwierząt i elementami natury obecnymi w ich otoczeniu. Celem takiego tańca było połączenie się z duchem słońca, księżyca, duchami rożnych zwierząt i roślin. Ludzie wierzyli, że poprzez taneczne rytuały, duchy mieszkające wewnątrz natury mogą wzmocnić w nich jakości takie jak odwaga, wspołczucie, a także przynieść wglądy dotyczące przyszłości.

Taniec Transowy jest ukierunkowany przede wszystkim na proces uzdrawiania i duchowy rozwoj. Poprzez taniec w ciemności uczestnicy odkrywają równoległe światy, w których odnajdują rozwiązania dla problemów doświadczanych wcześniej jako nierozwiązywalne. W czasie Tańca Transowego znikamy, stajemy się jak duchy i jednocześnie stajemy się mniej przywiązani do trudności spotykanych w codziennym życiu, co powoduje, że możemy się od nich uwolnić.

Od samych początków zapisanej historii znajdujemy świadectwa tańca. Wygląda na to, że nasz pierwotny stosunek do tańca wiązał się z kultem i uzdrawianiem. Animistyczne kultury postrzegały naturę i wszystkie jej przejawy jako wyraz Ducha. Kopiowanie lub imitowanie natury poprzez ruch i dźwięk było potężnym i skutecznym narzędziem pomagającym połączyć się z duchem. Takie były początki tańca. Przez tysiące lat duchowe tańce służyły podtrzymywaniu i ulepszaniu naszej relacji z Ziemią. Imitacja natury w tańcu pomagała zestroić się z wibracją stworcy. Taniec był synonimem tego, co nazywamy modlitwą, oddawaniem czci, a praktykowany regularnie zapewniał fizyczne zdrowie i witalność.

"Tancerz przynależy do Ducha"

Dodatkowo, taniec był bramą prowadzącą do duszy lub „wewnętrznego ducha”, dlatego tańczyć w stanie transu oznaczało wejść kontakt z duchowymi siłami, które uzdrawiają. Taka jest 'szamańska' perspektywa spojrzenia na doświadczenie Transowego Tańca.

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI!


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

 • 2 - 4 czerwca  2023

ROZPOCZĘCIE
 • 2 czerwca godz. 20 (piątek)

ZAKOŃCZENIE
 • 4 czerwca godz. 17 (niedziela)

MIEJSCE:
 • Warszawa

CENA WARSZTATU

 • 700 zł
UWAGA
 • Nocleg i wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.

 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576 e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę w wysokości 210 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: imię i nazwisko, 2-4.VI.2023.
 6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz BANK PKO BP 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

BIC (Swift): BPKOPLPW IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
(konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Rishi Sigurd Vlote

Description

rishi siguard vlote 01

Rishi Sigurd Vlote

Jestem niemieckim muzykiem – grającym na bębnach i perkusji oraz całej gamie innych  instrumentów. Mam ponad 35-letnie doświadczenie w muzyce, medytacji, tańcu transowym i innych pracach związanych z transformacją. Szkoliłem się z nauczycielami, takimi jak Osho, Arthur Hull, Frank Natale, Serge Kahili King i inni. Gram muzykę  od 12 roku życia i produkuję płyty z różnymi artystami muzyki świata, takimi jak Hamsafar, Prem Joshua, Snatam Kaur, Milarepa, Ashik, Subodha.

rishi siguard vlote 02Jako perkusista, producent muzyczny i animator oferuję eventy, seminaria i odosobnienia oraz sesje indywidualne. Współpracuję głównie z takimi partnerami jak Dhwani W. Zapp, Shakya M. Grahe, Harshil Chiostri i innymi...

Moje własne produkcje „Zapomnij o ograniczeniach” i „Powrót szamanów” są szeroko wykorzystywane na warsztatach, zajęciach i seminariach, a także na dyskotekach i imprezach. Z moim zespołami TranceFormation i The Call Of The Drums, jeździmy w trasy koncertowe i gramy w całej Europie.

Na moich szamańskich odosobnieniach tworzę bezpieczne duchowe środowisko uzdrawiania dla osobistego wglądu i wzrostu wewnętrznej mocy i mądrości. Używając starożytnych rytuałów i technik zapraszam ludzi do ponownego połączenia się z głęboką mądrością matki natury i wewnętrznego uzdrowiciela, przewodnika i sojuszników.

www.callofdrums.com

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu