CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Grudzień 2022 / 27.12.23 - 01.12.24

Event

Title:
Radosny Sylwester z Biodanzą - Podróż do odkrywania autentycznego Ja. Połączenie z prawdziwymi pragnieniami serca. Ucieleśnienie uduchowionego życia. Dla singli i par,, (Nowe Kawkowo)
When:
Wed, 27. December 2023 - Sun, 1. December 2024
Where:
Cristiano Martins
Category:
Grudzień 2022

Description

radosny sylwester biodanza 2022 01

Zapraszamy w Magiczną Podróż, która powiedzie nas do odkrywania swojego najbardziej autentycznego Ja! Do połączenia się z prawdziwymi pragnieniami serca i do ucieleśnienia uduchowionego życia.

Poprzez Biodanzę, która oznacza Taniec Życia – taniec serca i wolności, poznamy i ucieleśnimy nasze najbardziej skryte marzenia i pragnienia. Nawiążemy autentyczne relacje ze sobą i innymi ludźmi. Intensywniej odczujemy radość i Przepływ Życia.

Biodanza wywodzi się z Ameryki Południowej. To system, który integruje muzykę i ruch. Ta głęboko transformująca, a zarazem delikatna praca nad  świadomością oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem.

 • Integruje ciało, umysł, emocje i duszę.
 • Rozbudza witalność, kreatywność, zmysłowość, seksualność i emocjonalność.
 • Uczy otwartości, radości, budowania dobrych relacji oraz wyrażania emocji.

Przemiana następuje poprzez naukę odczuwanie połączenia ze swoim ciałem, emocjami i energią. Umożliwia  dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomaga wyrażać je poprzez ruch. Celem Biodanzy jest świętowanie życia. Pobudza i ułatwia nawiązywanie relacji, pomaga uczestnikom odzyskać radość i witalność oraz celebrować świętość życia. Pomaga czuć się szczęśliwym, zdrowym i pewniejszym siebie, wzmacniając poczucie własnej wartości i doskonaląc umiejętność dokonywania wyborów.

radosny sylwester biodanza 2022 02

Wiedza o tym, czego pragniemy w życiu, jest częścią tego, kim w głębi siebie jesteśmy. Jak powiedział mistrz Rolando Toro: „Jeśli pragniemy czegoś intensywnie, stajemy się naszym pragnieniem, gdy pragniemy kochać, stajemy się miłością”.

Pragnienia są prawdziwym wyrazem naszej tożsamości, tego, kim jesteśmy w najbardziej intymnej części naszej duszy. Stanowią one podstawę przyjemności i są jednym z podstawowych czynników motywacji do życia. Ich realizacja otwiera drzwi, okna i drogi do szczęścia i ekstazy.

Podczas tych kilku dni będziemy odkrywali, jakie są nasze prawdziwe pragnienia, te, które rozświetlają centralne ośrodki i dają mobilizację w naszej egzystencjalnej podróży. To jest fundamentalne pytanie, na które tylko Ty możesz odpowiedzieć.

Wiele osób obawia się wyrażać swoje pragnienia. Często odczuwa strach, poczucie winy i wstyd z powodu wyrażania swoich pragnień. Dużo z tych uczuć pochodzi z naszego dziedzictwa rodzinnego i kulturowego, które nie wspiera radości życia i klarowności przekazu. Wyrażanie pragnień poprzez taniec jest formą wyzwolenia, dającą przyzwolenie na ich realizację. Podczas Sylwestra z Biodanzą będziemy odkrywać i wyrażać nasze różne, często nieuświadomione pragnienia. Przyjrzymy się naszym pragnieniom bezpieczeństwa, miłości, transcendencji oraz wyrażanie siebie/ ekspresji.

radosny sylwester biodanza 2022 03

Rodzaje pragnień, które będziemy manifestować:

Bezpieczeństwo:

➳ pragnienie bezpieczeństwa

➳życzenia zdrowia

➳ pragnienie terytorialne

➳ pragnienie bogactwa

➳ chęć podróżowania

➳ chęć zwiększenia swojej energii

Miłość:

➳ pragnienie kochania i bycia kochanym

➳ pragnienie erotycznej przyjemności

➳ pragnienie macierzyństwa lub ojcostwa

➳ pragnienie przyjaźni

➳ pragnienie wiernej miłości

Transcendencja:

➳ pragnienie połączenia z sacrum

➳ pragnienie mądrości

➳ chęć kontaktu z siłami pierwotnymi

➳ chęć kontaktu z nieznanym

➳ pragnienie ekstazy

➳ pragnienie wewnętrznego spokoju

Wyrażanie siebie /Ekspresja:

➳ chęć autentycznego wyrażania siebie

➳ pragnienie jakiejkolwiek ekspresji artystycznej

➳ pragnienie ekspresji werbalnej

➳ pragnienie odnowy egzystencjalnej

radosny sylwester biodanza 2022 04

„Biodanza reprezentuje pierwotny schemat energetyczny głębokiego związku i wolności ekspresji, piękna, entuzjazmu i pasji. Żyje w nas dzięki rdzennym pragnieniom naszego gatunku, takim jak pragnienie zdrowia, miłości, przyjemności i dobrego samopoczucia. Daje nam impuls by zanurzyć się w świecie wrażeń i zmysłów. Uczy nas postrzegać życie jako sztukę, a także słuchać kompasu własnego serca, który łączy nasze pragnienie dawania oraz otrzymywania miłości.” (Cristiano Martins)

Biodanza wzmacnia także „lineas de vivencia”, czyli linie żywotności w ramach pięciu określonych dziedzin: witalności, seksualności, kreatywności, uczuciowości i transcendencji.

Biodanza opiera się na badaniach psychologicznych, filozoficznych, antropologii tańca i tradycyjnych rytuałach. Jeden z jej nauczycieli wyjaśnia pochodzenie słowa “biodanza”
z greckiego bios oznaczającego życie, oraz z wywodzącego się z hiszpańskiego danza, które oznacza taniec. Zajęcia polegają na osobistym, bezpośrednim doświadczeniu – indywidualnie, w parach, podgrupach lub w grupie złożonej ze wszystkich uczestników. Podczas zajęć wykorzystuje muzykę, ruch i taniec aby umożliwić stworzenie harmonii i bliskości w relacjach międzyludzkich.

Biodanza Systemu Rolando Toro to metoda, która pracuje na potencjale możliwości każdego człowieka. Wykorzystuje metodę autorską twórcy systemu, prof. Rolando Toro, która bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, odkrywając przed nami różne możliwości i formy ekspresji. Jej ojcem jest psycholog, antropolog, poeta i artysta z Chile. A od lat 60 -tych XXw jest rozpowszechniana w ponad 30 krajach na całym świecie jako metoda rozwoju osobistego.

Biodanza zwraca naszą uwagę na budowanie więzi i relacji poprzez kontakt wzrokowy, który stanowi podstawę pięknej komunikacji bez użycia słów. Ten sposób pomaga w otwarciu serca, zmianie potrzeb i pragnień danej osoby, pobudzeniu gotowości na nowe doświadczenia.

radosny sylwester biodanza 2022 05

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY  Z ANGIELSKIEGO NA JĘZYK POLSKI!


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

 • 27 grudnia 2023 – 1 stycznia 2024 (środa – poniedziałek)

ROZPOCZĘCIE
 • 27 grudnia godz. 18  (zaczynamy kolacją)

ZAKOŃCZENIE
 • 1 stycznia godz. 14  (kończymy obiadem)

MIEJSCE:
 • Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
  Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 1400 zł + koszty pobytu i wyżywienia (+ dodatkowa opłata 50 zł za kolację Sylwestrową o północy)
EARLY BIRD
 • 1300 zł (przy wpłacie zaliczki do końca października) + koszty pobytu i wyżywienia (+ dodatkowa opłata 50 zł za kolację Sylwestrową o północy)
UWAGA
 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 35 do 140 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 220 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 27.XII.2022 - 1.XII.2023.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Cristiano Martins

Description

cristiano martins

Cristiano Martins

Jest nauczycielem  Biodanzy (systemu Rolando Toro), certyfikowanym przez portugalską szkołę Biodanza SRT. Jest także częścią kadry pedagogicznej w Instytucie Psychologii Stosowanej, gdzie prowadzi podyplomowy kurs pt: "Rozwój i terapia człowieka poprzez sztuki ekspresyjne”. W ciągu ostatnich kilku lat poświęcił się tworzeniu różnorodnych autorskich warsztatów, takich jak: "Poddaj się miłości"; "Święty wojownik"; "Ekstatyczny kochanek"; "Korzenie na ziemi, korzenie w niebie"; "Chaos, kreatywność i powrót sacrum"; "Narodziny kosmicznego człowieka"; "Pod znakiem uczucia";  "Mistyczny magik". Oferuje swoją pracę w wielu krajach: w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Francji, Estonii i Kanadzie.

Urodzony w 1979 r. w Niemczech, osiedlił się  i mieszka w Portugalii. Po ukończeniu klinicznej pedagogiki psychiatrycznej uczył się terapii Gestalt. Narzędzia te pozwoliły mu pracować przez kilka lat w dziedzinie zaburzeń behawioralnych. Jest jednym z pracowników dydaktycznych Instytutu Psychologii Stosowanej na studiach podyplomowych „Rozwój człowieka i terapia poprzez sztukę ekspresyjną”, a także współpracuje z portugalską Szkołą Biodanzy jako superwizor uczniów i nowych nauczycieli.

https://cristianomartinsbio.wixsite.com/website/

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu