CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Maj 2022 / 12.05.22 - 15.05.22

Event

Title:
Szamański Rytuał Narodzin Bębna i Twojej Osobistej Grzechotki Szamańskiej, (Nowe Kawkowo)
When:
Thu, 12. May 2022 - Sun, 15. May 2022
Where:
Krzysztof Sawiński
Category:
Maj 2022

Description

szamanski rytual bebna sawinski 01

Jeśli marzysz o własnej, niepowtarzalnej grzechotce i bębnie - ten rytuał jest dla ciebie!
Jeśli rozpoczynasz swoją podróż na Szamańskiej Drodze - ten rytuał jest dla ciebie!
Jeśli chcesz zrobić grzechotkę z intencją - dla innej osoby - ten rytuał jest dla ciebie! 
Jeśli czytasz ten opis i czujesz, że ciebie woła - ten rytuał jest dla ciebie!

Zapraszamy do procesu Narodzin Szamańskiego Bębna i Szamańskiej Grzechotki, na którym będziesz mógł spełnić swoje marzenie! Pod opieką doświadczonego twórcy szamańskich grzechotek i bębnów  stworzysz niepowtarzalne szamańskie narzędzia, indywidualnie dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb. Wszystkie niezbędne składniki do stworzenia Bębna i Grzechotki otrzymasz na miejscu.

Proces Narodzin Szamańskiej Bębna i Grzechotki przybliży Cię do Ducha Twoich instrumentów i podczas szamańskich rytuałów będziesz mieć szansę go powitać i rozpocząć
z nim pracę.

Podczas warsztatu będziesz mógł od początku do końca własnoręcznie stworzyć podstawowe szamańskie narzędzia czyli swoją osobistą Grzechotkę, oraz swój osobisty Bęben. Będziesz mieć do wyboru różne średnice drewnianych obręczy na których będziesz naciągać wcześniej wybrane przez Ciebie kawałki skóry. Wykonasz własnoręcznie pałeczkę do swojego bębna.

Kolejnym etapem będzie wykonanie Grzechotki. Do wyboru będą gotowe skórzane i kokosowe głowy grzechotek, ziarenka, kamyki, piórka, sznurki, wstążki, koraliki….. Będziesz szukać odpowiedniego dźwięku swojej grzechotki, a potem jeśli poczujesz potrzebę będziesz przyozdabiać swoją Grzechotkę. Będziemy wspólnie wybierać poszczególne elementy, dobierać zdobienia i malować oraz ozdabiać grzechotki.

 

szamanski rytual bebna sawinski 02

Każdy z procesów narodzin Bębna jak i Grzechotki będzie zakończony ceremonią przywitania ducha Grzechotki i ducha Bębna.

Poza tworzeniem narzędzi szamańskich będziemy spędzać czas w pięknym lesie wokół ośrodka, będziemy tańczyć, aktywnie medytować, wyruszymy na spotkanie Ducha Opiekuńczego, będziemy spędzać czas przy ognisku i robić mnóstwo innych rzeczy. Każdy z nas uczestnicząc w Narodzinach swojego Bębna i Grzechotki przejdzie przez swój własny proces. Zapewniam że wrażenia będą głębokie i niezapomniane.

Nasza nauczycielka Arvick Bagramian mówi o pracy z grzechotką:

"Często nazywam grzechotkę anteną mocy. Czasami, kiedy stoję i wzywam Duchy, czuję się jak człowiek trzymający piorunochron, gdy czuję przepływającą przeze mnie moc. Wiele osób ma to doświadczenie. Na jednej grupie, którą uczyłam, była kobieta, która nie przyniosła ze sobą grzechotki. „Czułam się głupio, kupując grzechotkę,” powiedziała. Więc pożyczyłam jej grzechotkę, którą zrobiłam. Zauważyłam, że wszyscy staliśmy w kręgu, grzechocząc i śpiewając, że była bardzo aktywna, w rzeczywistości jej grzechotka latała wokół jej głowy i ciała, aż do stóp i znowu w górę. Potem powiedziała. - Mam problem. Grzechotka nie robiła tego, co bym chciała! To było tak, jakby miała własny umysł!". Jonathan Horwitz pisze: "Bardzo potężnym doświadczeniem jest zrobienie własnej grzechotki. Kiedy zrobisz to poprawnie, od razu poczujesz jego moc. Zarówno Nicholas Wood w swojej pięknej i inspirującej książce "Voices from the Earth", jak i Bernard S. Mason w swojej klasycznej książce "How to Make Drums, Tom-Toms and Rattles" udzielają doskonałych instrukcji. Całe stworzenie jest święte. Grzechotka nie jest wyjątkiem. Jeśli chcesz zrobić grzechotkę, dobrym pomysłem może być poproszenie o pomoc swoich duchowych pomocników".

SZAMAŃSKA PODRÓŻ

Najważniejszą szamańską praktyką jest Szamańska Podróż  do Świata Duchów, przejście z jednego kosmicznego regionu do drugiego. Podczas takiej podróży szaman może uzdrawiać, przywołuje Moc, poszukuje zagubionych lub utraconych dusz, odprowadza dusze zmarłych na miejsce spoczynku.

Szamani podróżują do światów duchowych, aby prosić o pomoc i uzdrowienie dla ludzi. Osiągają to przez wejście w odmienne stany świadomości, stany transowe i ekstatyczne.

Szaman wprowadza się w trans najczęściej poprzez rytmiczne bębnienie (bębny, grzechotki), monotonny śpiew oraz spożycie „roślin wizyjnych” / halucynogennych. 

W czasie rytuału szaman traci częściowo przytomność, podczas gdy jego dusza wędruje swobodnie po świecie duchów, korzystając z pomocy sprzyjającego Ducha Pomocnika/ Przewodnika.  Może to być także duch zwierzęcia/ Zwierzę Mocy,  lub duch słońca, drzewa, jeziora.  

Jednym z najbardziej znanych rytuałów szamańskich uwzględniających zażywanie środków halucynogennych jest ceremonia picia wywaru zwanego ayahuasca z Ameryki Południowej. W innych kulturach szamańskich zażywane są najrozmaitsze rośliny lub grzyby zawierające związki psychoaktywne np. muchomor czerwony amanita muscaria u szamanów syberyjskich; tytoń u Indian Ameryki Północnej.

 szamanski rytual bebna sawinski 03

SZAMAŃSKI BĘBEN

Szamański bęben jest podstawowym narzędziem podróży szamańskiej i nazywany jest często „łodzią szamana” lub „wierzchowcem szamana”. Szaman nie gra na bębnie – szaman budzi ducha bębna… Monotonne bicie w bęben w rytmie około 200-220 uderzeń na minutę wywołuje głęboki stan medytacyjny, odmienne stany świadomości i trans.


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

 • 12-15 maja 2022
ROZPOCZĘCIE
 • 12 maja o godz.18  (rozpoczynamy kolacją w czwartek o godz. 18)

ZAKOŃCZENIE
 • 15 maja  o godz.14 (kończymy obiadem w niedzielę)

MIEJSCE:
 • Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
  Nowe Kawkowo
CENA WARSZTATU
 • 1400 zł (w tej cenie są  drogie materiały do wykonania bębna i  grzechotki!)

UWAGA

 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 35 do 140 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)
UWAGA
 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 210 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za 12-15.V.2022.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Krzysztof Sawiński

Description

krzysztof sawinski

Krzysztof Sawiński

Od zawsze związany z naturą. Gdy poczuł zainteresowanie światem duchów zaczął tworzyć bębny i grzechotki ułatwiające kontakt z „tamtym” światem. Jego bębny i grzechotki są już
w kilku krajach takich jak Polska, Wielka Brytania, Francja, Włochy, USA, Kanada, Tajlandia, Irlandia, Szwecja, Hiszpania. Wiedząc o tym jak silne jest powiązanie gdy robi się samemu swoją grzechotkę lub bęben, postanowił się dzielić swoją wiedzą i umiejętnościami. Podczas warsztatów każdy będzie wspierany dobrym słowem i radą. Nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie. Także po zakończeniu spotkania, z chęcią odpowie na wątpliwości lub pytania.

Zachęcam także do zabrania swoich „skarbów” które poczujecie że mogą się przydać do tworzenia grzechotki. Np., jeśli masz piórka znalezione gdzieś w czasie spaceru i czujesz że mogą ozdobić Twoją grzechotkę, przynieś je. Tak samo jak kamyczki, wstążki patyki…. Ale jeśli nic nie przyniesiesz, nie martw się. Wszystko czego będziesz potrzebowała/ potrzebował do stworzenia Grzechotki, otrzymasz podczas warsztatów. 

Jeśli zdecydujesz się odpowiednio szybko, żeby wziąć udział w warsztatach, będziesz mogła/mógł zarezerwować sobie średnicę obręczy do bębna oraz wybrać rodzaj skóry na bęben. Jeśli zdecydujesz się na krótko przed warsztatami, wyboru dokonasz na miejscu z pośród tych materiałów, które zostaną zamówione losowo. Liczba miejsc jest ograniczona.

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Office: +48 535 285 450
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu