CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Grudzień 2021 / 27.12.21 - 02.01.22

Event

Title:
[--- WARSZTAT ANULOWANY!!! ---] Szamańsko Tantryczna Celebracja Nowego Roku ! Odkrywanie Planów Duszy na 2022. Szamańskie Rytuały i Ceremonie, Bębny, Neotango Argentyńskie, Ecstatic Dance. Dla Singli i Par, (Nowe Kawkowo
When:
Mon, 27. December 2021 - Sun, 2. January 2022
Where:
Anand Rudra, Ezequiel Sanucci i Łukasz Budziak
Category:
Grudzień 2021

Description

sylwester2021 tuiteraz 01

„Radość Duszy… Ekstatyczna Nowa Podróż w Nieznane…”

Zapraszamy na unikalnego, szalonego, radosnego i niesamowicie energetycznego Sylwestra!
To nie tylko samo przywitanie Nowego Roku, ale sześć dni, podczas których poznasz noworoczne ceremonie z różnych części świata, przejdziesz szamańsko tantryczne rytuały, odkryjesz w sobie pasję do neo-tanga i poznasz tajniki gry na bębnach djembe!

Dodatkowo  w programie – dużo tańca i szalonej zabawy przy rytmach  Ecstatic Dance i Tantric Dance. Zajęcia prowadzą: charyzmatyczny szaman Anand Rudra z Meksyku, Ezequiel Sanucci oraz gościnnie Łukasz Budziak.

Motywem przewodnim Sylwestrowego Spotkania  będzie znalezienie powołania swojej Duszy w 2022, pożegnanie tego co stare i otworzenie się na Nowe. 

Program składa się z niezależnych modułów (2-3 godzinnych) i jest tak skomponowany, że można brać udział  całości albo tylko w wybranych wydarzeniach. W zależności od nastroju, będziesz mógł wziąć udział w zajęciach  albo pójść na spacer do lasu,  medytować w Kamiennych Kręgach (Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza), skorzystać z masaży czy posiedzieć z książką przy kominku. 

A Nowy Rok przywitamy szamańskimi ceremoniami – przy wielkim ogniu na leśnej polanie w magicznym Kamiennym Kręgu..

sylwester2021 tuiteraz 02

Program Szamańsko Tantrycznej Celebracji Nowego Roku:

 • Meksykański rytuały Matki Ziemi Tonantzin, Coatlicue, Cihuacóatl, Tetéoinan
 • Rytuał “The Old Man Burning”
 • Meksykański rytuał Piniaty
 • Tajska ceremonia „Krathong” - Święto Latarni Tajskiego Jeziora
 • Celtycki rytuał „Strenae”
 • Ekstatyczne Neo tango argentyńskie
 • Tantric Dance
 • Ecstatic Dance
 • Bębny djembe (nauka i wspólne jam session)
 • Ceremonia Przywitania Nowego Roku przy Ogniu w Kamiennym Kręgu
 • Sylwestrowa meksykańska uroczysta kolacja przy świecach
 • Inne atrakcje i niespodzianki

Wydarzenie Sylwestrowe  prowadzi znawca szamanizmu i tantryzmu  Anand Rudra –  założyciel szkoły True Tantra School, syn meksykańskiego szamana, wnuk uzdrowicielki meksykańskich Indian Yaqui. W swojej wiedzy łączy akademicką wiedzę, praktyczne doświadczenie i starodawne praktyki. Rytuały obejmują tradycje plemienne: Olmeków, Azteków, Balijczyków, Drawidów, Syberyjczyków, Filipińczyków i Majów.

Przez wiele lat studiował i praktykował  szamanizm, tantrę,  symbolikę, rytuały i świętą geometrię. W swoim nauczaniu łączy tantryczny szamanizm, symbolizm i rytualizm Ameryki Północnej i Południowej, Teorię Rezonansu Tantryczno-Szamańskiego, praktyki starożytnej Tantra Krija Jogi i Tantra Kaula Jogi, ezoteryczne i hermeneutyczne studia  nad rytuałami Tantry i energii ciała.

sylwester2021 tuiteraz 03

WYDARZENIA SYLWESTROWE:

Rytuały meksykańskie:

 • Rytuał Piniaty: przedhiszpańska tradycja proszenia Matki Ziemi o plony, które będziesz zbierać w nadchodzącym roku.
 • Rytuał “The Old Man Burning: symboliczne spalenie tego co Stare, aby mogło nadejść Nowe;
 • Rytuał Tonantzin, Coatlicue, Cihuacóatl, Tetéoinan: Uroczystość Matki Ziemi, podczas której prosimy Matkę Ziemię o połączenie - unię orła i węża. To starodawny aztecki rytuał dotyczący  kultu Bogini Matki Cihuacóatl, zwanej również Tonantzin(„Nasza Mateczka”).

Święto Latarni Tajskiego Jeziora, zwane „Krathong”:

Woda jest symbolem przemiany i nowych początków. Ceremonia Krathong to rytuał połączenia twoich pragnień z wodą, to święto w którym będziesz życzyć  sobie odejścia wszystkich problemów i trudnych sytuacji.

Krathong  - święto obchodzone w Tajlandii podczas pełni księżyca w dwunastym miesiącu lunarnego kalendarza tajskiego,  zwykle wypadające w listopadzie. Nazwa oznacza dosłownie "spławianie tratewek". Krathong to malutkie tratwy (wielkości dłoni), tradycyjnie robione z kawałka pnia bananowca, ozdobione kwiatami, świeczkami, kadzidełkami.  Organizowane są barwne procesje, puszczane są również „ khom loi”, unoszące się w powietrzu cylindryczne balony z papieru z kłębkiem bawełny nasączonej naftą, która po podpaleniu nagrzewa powietrze w balonie, unosząc go do góry. Krathong i khom loi mają zabierać ze sobą nieszczęście i pecha.

Celtycki rytuał i doświadczenie wymiany „Strenae”:

Celtycko-teutoniczni druidzi na początku roku składali w darze ich świętą roślinę jemiołę. Wśród Rzymian takie dary nazywano „strenae”, słowo podobno pochodzące od bogini szczęścia, Streni. Początkowo darami były gałęzie ze świętych drzew, symbolizujące życzenie obdarowanym pomyślnego Nowego Roku. Później były to przedmioty, takie jak pozłacane orzechy i monety z wizerunkiem Janusa, boga o dwóch twarzach, któremu poświęcony był miesiąc styczeń.

Podczas przechodzenia tego rytuału, będziesz mieć tajemniczego przyjaciela, który przez 2 dni będzie zostawiać Ci podpowiedzi i wskazówki na karteczkach, dotyczące Twoich prezentów.

sylwester2021 tuiteraz 04

Ekstatyczne neo tango argentyńskie – prowadzi Ezequiel Sanucci:

„Język  tanga to język miłości, namiętności, dwojga ludzi jednoczących się w jedno”.  

Neo Tango to połączenie  tanga, tańca współczesnego, improwizacji kontaktowej  i teatru. Nie trzeba mieć żadnego przygotowania, aby przeżyć to niesamowite doświadczenie!  Neo Tango to wyrażanie swoich pragnień, namiętności, odkrywanie zmysłowości i wewnętrznej pasji. To doświadczenie prowadzące od radosnej zabawy do ekstatycznej zmysłowej świadomości.

Ecstatic Dance – prowadzi Ezequiel Sanucci:

Ecstatic Dance to  taniec transowy pochodzący z tradycji szamańskich. Na całym świecie rdzenni mieszkańcy wiosek tańczyli przy ogniu wchodząc w trans. Tańczyli, by przygotować się do wojny, do wesela, na narodziny, poczęcie dziecka, by uzdrowić siebie lub kogoś w wiosce. Ecstatic Dance  nie ma kroków, których trzeba się uczyć.  Tańczymy razem , w grupie, tworząc wspólnie jedno plemię. Podczas  tańca  łączysz się ze sobą na głębokim poziomie, uwalniasz emocje, i wyrażasz siebie.

Ecstatic Dance i Neo Tango to pozornie dwa różne światy, a jednocześnie mają tak wiele podobieństw. Ezequiel kocha oba te światy i chce je połączyć w całościową jedność tańca. Wzbogaca Ecstatic Dance o zmysłową i namiętną muzykę Tango, a Neo Tango wzbogaca o emocjonalne i energetyczne piosenki wykorzystywane w Ecstatic Dance. Powstaje zestaw pełen kolorów i wariacji.

Tantric Dance – prowadzi Ezequiel Sanucci:

Tantric Dance to zmysłowa i radosna  Podróż pomiędzy energią męską i żeńską.

Zazwyczaj  Tantric Dance tańczymy w parach -  jedno z partnerów ma zawiązane oczy i poddaje się drugiemu, który prowadzi taniec. Ten, kto prowadzi, działa z męskiej energii (Shiva). Męska energia jest decydująca i prowadzi drugą osobę w taneczną podróż. Ten, kto otrzymuje, działa z energii kobiecej (Shakti). Kobieca energia jest pełna wdzięku, płynna jak woda i poddanie się.

Opaska na oczy pomaga nam zwrócić się do wewnątrz poprzez zamknięcie jednego z naszych głównych zmysłów, naszych oczu. Stajemy się bardziej wrażliwi na to, co jest i pozostajemy obecni i czujni w danej chwili. To pomaga nam obserwować siebie. By być świadkiem tego, jak łączymy się z innymi i odkrywamy siebie na różne sposoby.

Bębny – nauka gry na bębnach djembe i wspólne jam session – prowadzi Łukasz Budziak:

Afrykańskie bębny djembe posłużą nam jako wehikuł czasu do wyrażania kryjących się w nas emocji związanych z wewnętrznymi  rytmami i dziką muzyką. Będzie to także duchowe doznanie i odkrycie siebie oraz własnego ja. Gra na djembe dostarcza niezwykłej energii, rozładowuje stany lękowe i uwalnia skrywane w nas emocje. Miejsce dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i Ci, którzy mieli już wcześniej kontakt z bębnami. Nie jest wymagane żadne przygotowanie muzyczne. Uczymy się  od podstaw, krok po kroku tak, aby każdy mógł mieć wkład w dany rytm.

TRUE TANTRA SCHOOL

True Tantra opiera się na starożytnej metodzie nauczania, w której podstawę praktyki stanowią niezależne a jednocześnie uzupełniające się techniki. Kiedy uczysz się Tantry, musisz zrozumieć i doświadczyć wszystkich jej aspektów:

 • Starożytna Tantra Kriya Yoga; rytuały jako metoda poruszenia energii oraz medytacje (yantry i mantry);
 • Uświęcona Seksualność (Święte Połączenie i Święty Świadomy Dotyk);
 • Medytacja (wykorzystanie twojej intencji oraz podejścia bez medytacji);
 • Swahara Yoga (Nauka Pranayamy).

True Tantra stała się jedną z pierwszych instytucji Tantry w Hiszpanii i w Europie, która ustanowiła metodologię sesji Tantry. Cały ten profesjonalny wysiłek został podjęty w celu zbudowania grupy Nauczycieli Starożytnej Tantry Krija Jogi, masażystów, terapeutów, i społeczności Tantryków. Każdy profesjonalista musi zdawać różne egzaminy ustne i praktyczne, oraz co roku odnawiać swoją wiedzę nie tylko po to, aby pokazać to, czego się nauczył, ale aby zdobyć więcej metod i zagłębić się jeszcze bardziej w praktykę Tantry. Każda z tych osób musi również spełniać wartości etyczne naszej szkoły True Tantra.

Strona internetowa: www.truetantra.eu

UWAGA: Podczas Sylwestra  zastosujemy oczywiście środki ostrożności dobrane odpowiednio do sytuacji zdrowotnej w naszym kraju i na świecie.

WARSZTAT PROWADZONY PO ANGIELSKU Z TŁUMACZENIEM NA POLSKI!!!


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

27.XII.2021-2.I.2022 (poniedziałek – niedziela)

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 1500 zł (27.XII-2.I)   + koszty pobytu i wyżywienia

 • 1200 zł (29.XII-2.I)   + koszty pobytu i wyżywienia

EARLY BIRD
 • 1400 zł (przy płatności zaliczki do 30.XI dla osób uczestniczących w całym wydarzeniu od 27 grudnia)
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 88 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 33 do 124 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka 27.XII-2.I.2022”.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Anand Rudra, Ezequiel Sanucci i Łukasz Budziak

Description

 Anad Rudra

Anand Rudra

Dorastał w szamańskiej i meksykańskiej  ezoterycznej kulturze. Prowadzony był  przez ojca -meksykańskiego szamana i duchownego oraz przez babcię - uzdrowicielkę meksykańskich Indian Yaqui.

Od młodości interesował się światem duchowym i ezoterycznym. Studiował szamanizm, tantrę,  tarota, psychomagię, symbolikę, rytuały i świętą geometrię.

Jest prawnikiem ds. Stosunków międzynarodowych; posiada trzy tytuły magisterskie ze Studiów nad Ameryką Północną; Relacji Meksyk-USA; Prawa i ekonomii Unii Europejskiej, jak również doktorat w dziedzinie Bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Przez ostatnie 15 lat mieszkał w Europie, gdzie poprowadził ponad 150 różnych warsztatów poświęconych Tantrze i Świętej Seksualności. Jest znanym specjalistą od męskiej świętej seksualności oraz członkiem Wydziału Connection Uniwersity w Holandii. Jest również certyfikowanym nauczycielem Yoga Alliance, YACEP i Systemu Szkoły Arhanta Yogi.

Jego doświadczenie życiowe obejmuje:

 • Symbolizm i rytualizm Ameryki Północnej
 • Badania nad wpływem rytuałów tantrycznych na współczesne społeczeństwo
 • Specjalizacja w ezoterycznych i hermeneutycznych studiach nad rytuałami Tantry i energii ciała
 • Głęboki trening medytacji Tantry
 • Synergetyczny masaż tantryczny, profesjonalne szkolenie
 • Techniki uzdrawiania praną
 • Jednoroczny stacjonarny kurs Tantry
 • Badania naukowe nad Tantrą prowadzone w Alegraluz i Bindu
 • Niezależny masażysta i terapeuta Tantry
 • Masażysta Tantry, terapeuta i przedsiębiorca w firmie Alegraluz International
 • Tantryk od ponad 8 lat; przez ostatnie 6 lat dyrektor 3 głównych projektów: Centrum w Bindu, Centrum w Kinnarze i TrueTantra
 • Dyrektor EATP (European Association of Tantra Professionals, Europejskiego Związku Profesjonalistów Tantry)
 • Opracował praktyki - zgodnie z tradycją świętych Ksiąg Agamy i Tantra Kaula Jogi:
  - Praktykę starożytnej Tantra Krija Jogi
  - Praktykę metodologii True Tantra

www.truetantra.eu

ezequiel sanucci

Ezequiel Sanucci

Tancerz / Choreograf / Nauczyciel / Reżyser / Twórca/ DJ

Ezequiel Sanucci urodził się w Buenos Aires i dorastał z muzyką i kulturą tanga. Karierę tańca współczesnego połączył z profesjonalną karierą tancerza tanga występując i nauczając na najważniejszych festiwalach tanga.

Stworzył własny styl Współczesnego Tanga- łącząc tango, taniec współczesny, improwizację kontaktowa i teatr.  Wspólnie z  Lydią Müller założyli organizację Tango Now. Jej celem jest nauczanie i wykonywanie dzisiejszego tanga argentyńskiego, a także przekształcanie go w twórczy i nowy sposób. Tango Now poszukuje najbardziej aktualnej wersji tradycyjnego tanga i pracuje nad odkrywaniem nowych możliwości neotanga, tanga kontaktowego
i tanga współczesnego.

www.tangonow.nl

lukasz budziak

 Łukasz Budziak (Dr King)

Wokalista, autor muzyki i tekstów, gra na kubańskich congach i afrykańskich bębnach Djembe.  Występował w kraju i za granicą koncertując i biorąc udział w przedsięwzięciach radiowych
i telewizyjnych. Od  lat prowadzi grupę bębniarzy – Djembe Kings.  

www.facebook.com/djembe.kings

 

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu