CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Lipiec 2021 / 18.07.21 - 25.07.21

Event

Title:
Szamańska Podróż. Odkrywanie Szamańskich Rytuałów. Od Rdzennego Szamanizmu, Poprzez Starodawne Szkoły Wiedzy Tajemnej do Współczesnego Szamanizmu i Rytualizmu, (Nowe Kawkowo)
When:
18.07.21 - 25.07.21
Where:
,
Category:
Lipiec 2021

Description

szamanska podroz rudra 2021 001

Zapraszamy na unikalny warsztat podczas którego będziemy mogli poznać najróżniejsze rodzaje szamanizmu i Szkół Tajemnych z całego świata! Poznamy starodawne metody i techniki szamanizmu tybetańskiego, rdzennych Indian Ameryki Północnej, cenne przekazy z Hinduizmu i tajne ceremonie z Meksyku.

Wejdziemy w Szamańskie Podróże przy szamańskim bębnie. Odkryjemy wizje i Nowe Rzeczywistości. Poznamy Rytuały Przejścia. Będziemy porozumiewać się z Duchami Natury, Czterema Żywiołami i Elementalami / Żywiołakami. Poznamy rytuały Świadomego Śnienia i nauczymy się kierować świadomością w stanach snu i wizji. Doświadczymy czym jest meksykański Szałas Potów / Temazcal. Poznamy techniki dywinacji czyli Przewidywania Przyszłości. Nauczymy się  sztuki czytania z Cienia i ze Światła.

Warsztat prowadzi wielki znawca szamanizmu, Anand Rudra – syn meksykańskiego szamana, wnuk szamanki/uzdrowicielki meksykańskich Indian Yaqui. W swojej wiedzy łączy praktyczne doświadczenie, starodawne praktyki i akademicka wiedzę.

UWAGA: Opłata za  warsztat jest darowizną uczestnika, nie mniejszą jednak niż 500 zł!!

Szamanizm jest najstarszą duchową tradycją na Ziemi, ścieżką bezpośredniego objawienia i przekazu. Jest rdzenny w wielu regionach świata i ma szeroki zakres ekspresji kulturowej. W niektórych częściach świata praktyki szamańskie są ściśle związane z poszanowaniem Duchów Ziemi, pór roku i Żywiołów – Ognia, Wody, Powietrza i Ziemi. W innych miejscach szamanizm może wyglądać jak zorganizowana religia, z kodeksami postępowania, wiarą w Wyższe Moce i złożonym panteonem bóstw, które są czczone poprzez wyszukane rytuały (np. bon w Tybecie).

Przez wieki, gdy starożytne i tubylcze/ rdzenne  kultury były kolonizowane, nauki o oświeconym i pełnym Mocy życiu musiały być ukrywane, aby zachować potężną mądrość tych nauk. Bez tej starożytnej mądrości znaczna część świata padła ofiarą konfliktów i zamieszania. Przez ponad sto lat powstawała konieczność pojawienia się Szkół Wiedzy Tajemnej, ponownie udostępniając nauki społeczeństwu. Obecnie istnieje wiele Szkół Wiedzy Tajemnej, które funkcjonują już zupełnie jawnie. Istnieją szkoły tajemne: egipska, buddyjska, meksykańska, hinduska, a nawet chrześcijańska.

szamanska podroz rudra 2021 002

Szamanizm jest jedną z najstarszych duchowych i uzdrowicielskich tradycji ludzkości obecnych na całej Ziemi. Jego korzenie sięgają początków ludzkości i leżą u podstaw każdej ze znanych kultur. To nie filozofia czy religiatylko praktyczne techniki, metody i wierzenia, oparte na umiejętności korzystania z praw Natury i Kosmosu.

Słowo szaman oznacza „tego, który wie”, wywodzi się od rdzenia  sa – „wiedzieć” i pochodzi z języka wschodniosyberyjskich Ewenków. Ale szaman, to także „ten, który poszukuje w ciemności”. Szamani to uzdrowiciele, kapłani, wizjonerzy będący w łączności ze światem bogów i duchów. To poprzednicy współczesnych  lekarzy, psychoterapeutów, psychiatrów i ekologów.

W tradycjach szamańskich wspólna jest wiara w istnienie duchów i świata duchowego, z którego pochodzi wiedza, moc i uzdrowienie.  A także przekonanie, że wszystko co istnieje posiada duszę lub ducha. Podstawowym założeniem szamanizmu jest istnienie świata duchów, a szaman (lub szamanka) to osoba, która potrafi wkroczyć w ten świat i współpracować z niewidocznymi mocami. Szamani od wieków zajmują się utrzymywaniem harmonii między światem rzeczywistym a duchowym, między człowiekiem a naturą, uzdrawiają, odczytują przyszłość, pośredniczą w relacjach ludzi z duchami. Są pomostem między światem ziemskim i tym niewidzialnym, pośredniczą pomiędzy światem duchów a codziennym życiem zwykłych ludzi.

SZAMAŃSKA PODRÓŻ

Najważniejszą szamańską praktyką jest „szamańska magiczna podróż” do świata duchów, przejście z jednego kosmicznego regionu do drugiego. Podczas takiej podróży szaman może uzdrawiać, przywołuje Moc, poszukuje zagubionych lub utraconych dusz, odprowadza dusze zmarłych na miejsce spoczynku.

Szamani podróżują do światów duchowych, aby prosić o pomoc i uzdrowienie dla ludzi. Osiągają to przez wejście w odmienne stany świadomości, stany transowe i ekstatyczne. Szaman wprowadza się w trans najczęściej poprzez rytmiczne bębnienie (bębny, grzechotki), monotonny śpiew.

szamanska podroz rudra 2021 003

PODCZAS WARSZTATU POZNAMY RÓŻNE RODZAJE SZAMANIZMU, MIĘDZY INNYMI:

SZAMANIZM BUDDYJSKI I HINDUIZMU  (Sztuka RYTUAŁÓW ŚWIADOMEGO ŚNIENIA)

Pierwszy znany tekstowy opis świadomego śnienia pochodzi sprzed 1000 roku p.n.e. z Upaniszad, hinduskiej ustnej tradycji lekcji duchowych, filozofii i przysłów. Starożytny traktat hinduski, który opisuje, jak najlepiej kierować świadomością w stanach snu i wizji podczas snu. We wczesnych wiekach wpływy indyjskie rozprzestrzeniły się na górzysty region Tybetu, gdzie animistyczna tradycja Bonpo utrzymuje, że świadome śnienie jest używane w ich medytacjach od ponad 12000 lat.

DOŚWIADCZYMY:

 • Świadomego śnienia NIAZA poprzez muzykę (Hinduizm)
 • Ceremonii i Metody Szamańskiego Bębna (Metody Tybetańska i Rdzennych Indian Amerykańskich)
 • Ceremonii i Metody pracy z oddechem

SZAMANIZM MEKSYKAŃSKI  I TYBETAŃSKI  (Sztuka DYWINACJI)

Pragnienie poznania przyszłości, szukania odpowiedzi na pytania zarówno wypowiedziane, jak i niedopowiedziane, to głęboko zakorzeniony ludzki instynkt. W kategoriach ewolucyjnych jego początki mogą leżeć w samym dążeniu do przetrwania, w potrzebie uzdrowienia oraz w konieczności skutecznego wypełniania społecznych i ekonomicznych obowiązków życia, takich jak obsadzanie pól, zbieranie plonów i tak dalej. Skłonność człowieka do patrzenia w przyszłość i próbowania zobaczenia, co ona dla nas przyniesie, może być jedną z wielu cech psychologicznych, które odróżniają ludzi od innych zwierząt.

DOŚWIADCZYMY:

 • Ceremonii i Metody Zaciemnionego Lustra (Rytuał Meksykański) – sztuki czytania z Cienia i ze Światła
 • Ceremonii i Metody Blah I Tybetańskiego Pulsowania (Tybetańska Metoda interpretacji Drogi życiowej)

szamanska podroz rudra 2021 004

SZAMANIZM  EGIPSKI (Stosowanie i wytwarzanie ziół)

DOŚWIADCZYMY:

 • Ceremonii Czerwonego Naczynia (Ceremonia i Metoda)
 • Ceremonii i Metody Kadzideł (Wibracji, intencji i maceracji)

SZAMANIZM MEKSYKAŃSKI  - Doświadczenie TEMAZCAL (Szałasu Potów)

W prawie wszystkich kulturach na całym świecie szałas potu lub łaźnie były wykorzystane do rytuału połączenia, uzdrawiania, przemiany lub rytuału przejścia. W naszym doświadczeniu odniesiemy się do obrzędu Temazcal ludzkiego przeznaczenia według starożytnej tradycji nahualt. Temazcal oznacza: Tetl=kamień, Mazitli=gorący; Calli=dom.

Krąg przeznaczenia jest przekazem rytuału, który łączy nas z mikrokosmosem Temazcal, staje się kosmogonią temazcal, aby połączyć się z makrokosmosem. Ten rytuał budzi boską pamięć o tobie jako o synu lub córce Matki Ziemi Tlazolteotla i ojca wszechświata Tehuatl. To właśnie tam,  następuje zjednoczenia przeciwieństw, które połączą się w łonie Matki Ziemi i szamana, aby dopełnić rytuału. Tonal (energia siły życiowej) zostanie przywołany przez kopal (żywicę z drzewa tropikalnego) i ofiarowanie dla Czterech Kierunków.  Staniesz się częścią Wielkiego Kręgu Życia, częścią Natury.

Będziemy doświadczać pięciu stopni i Czterech Drzwi / Caltens, aby spotkać się z przeznaczeniem zapisanym dla każdego z nas. W każdym Caltec spotkamy się z Czterema Elemetalami  SupraNatury. Każdy z nich przekaże nam informacje, abyśmy spalili to, czego nie potrzebujemy lub rzeczy, które chcemy przekształcić w całej linii czasu naszej istoty w tym kosmosie.

szamanska podroz rudra 2021 005

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI!


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

18-25  lipca 2021

ROZPOCZĘCIE

18 lipca  o godz.18  (rozpoczynamy kolacją w niedzielę)

ZAKOŃCZENIE

25  lipca  o godz.14 (kończymy obiadem w niedzielę)

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • Opłata za  warsztatu jest  darowizną uczestnika, nie mniejszą  jednak niż 500 zł!! + koszty zakwaterowania i  wyżywienia

CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 88 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 33 do 124 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 18-25.VII.2021”.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Anand Rudra

Description

 Anad Rudra

Anand Rudra

Dorastał w szamańskiej i meksykańskiej  ezoterycznej kulturze. Prowadzony był  przez ojca -meksykańskiego szamana i duchownego oraz przez babcię - uzdrowicielkę meksykańskich Indian Yaqui.

Od młodości interesował się światem duchowym i ezoterycznym. Studiował szamanizm, tantrę,  tarota, psychomagię, symbolikę, rytuały i świętą geometrię.

Jest prawnikiem ds. Stosunków międzynarodowych; posiada trzy tytuły magisterskie ze Studiów nad Ameryką Północną; Relacji Meksyk-USA; Prawa i ekonomii Unii Europejskiej, jak również doktorat w dziedzinie Bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Przez ostatnie 15 lat mieszkał w Europie, gdzie poprowadził ponad 150 różnych warsztatów poświęconych Tantrze i Świętej Seksualności. Jest znanym specjalistą od męskiej świętej seksualności oraz członkiem Wydziału Connection Uniwersity w Holandii. Jest również certyfikowanym nauczycielem Yoga Alliance, YACEP i Systemu Szkoły Arhanta Yogi.

Jego doświadczenie życiowe obejmuje:

 • Symbolizm i rytualizm Ameryki Północnej
 • Badania nad wpływem rytuałów tantrycznych na współczesne społeczeństwo
 • Specjalizacja w ezoterycznych i hermeneutycznych studiach nad rytuałami Tantry i energii ciała
 • Głęboki trening medytacji Tantry
 • Synergetyczny masaż tantryczny, profesjonalne szkolenie
 • Techniki uzdrawiania praną
 • Jednoroczny stacjonarny kurs Tantry
 • Badania naukowe nad Tantrą prowadzone w Alegraluz i Bindu
 • Niezależny masażysta i terapeuta Tantry
 • Masażysta Tantry, terapeuta i przedsiębiorca w firmie Alegraluz International
 • Tantryk od ponad 8 lat; przez ostatnie 6 lat dyrektor 3 głównych projektów: Centrum w Bindu, Centrum w Kinnarze i TrueTantra
 • Dyrektor EATP (European Association of Tantra Professionals, Europejskiego Związku Profesjonalistów Tantry)
 • Opracował praktyki - zgodnie z tradycją świętych Ksiąg Agamy i Tantra Kaula Jogi:
  - Praktykę starożytnej Tantra Krija Jogi
  - Praktykę metodologii True Tantra

www.truetantra.eu

Szkoła

W swoim nauczaniu Anand Rudra łączy: 

 • Praktykę starożytnej Tantra Krija Jogi (zgodnie z tradycją świętych Ksiąg Agamy i Tantra Kaula Jogi)
 • Praktykę metodologii szkoły True Tantra
 • Tantryczny Szamanizm, symbolizm i rytualizm Ameryki Północnej
 • Teoria Rezonansu Tantryczno-Szamańskiego

True Tantra School

True Tantra opiera się na starożytnej metodzie nauczania, w której podstawę praktyki stanowią niezależne a jednocześnie uzupełniające się techniki. Kiedy uczysz się Tantry, musisz zrozumieć i doświadczyć wszystkich jej aspektów:

 • Starożytna Tantra Kriya Yoga; rytuały jako metoda poruszenia energii oraz medytacje (yantry i mantry);
 • Uświęcona Seksualność (Święte Połączenie i Święty Świadomy Dotyk);
 • Medytacja (wykorzystanie twojej intencji oraz podejścia bez medytacji);
 • Swahara Yoga (Nauka Pranayamy).

True Tantra stała się jedną z pierwszych instytucji Tantry w Hiszpanii i w Europie, która ustanowiła metodologię sesji Tantry. Cały ten profesjonalny wysiłek został podjęty w celu zbudowania grupy Nauczycieli Starożytnej Tantry Krija Jogi,  masażystów, terapeutów, i społeczności Tantryków. Każdy profesjonalista musi zdawać różne egzaminy ustne i praktyczne, oraz co roku odnawiać swoją wiedzę nie tylko po to, aby pokazać to, czego się nauczył, ale aby zdobyć więcej metod i zagłębić się jeszcze bardziej w praktykę Tantry. Każda z tych osób musi również spełniać wartości etyczne naszej szkoły True Tantra.

Strona internetowa: www.truetantra.eu

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu