CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Maj 2021 / 14.05.21 - 16.05.21

Event

Title:
[ WARSZTAT ODWOŁANY!!! ] | Warsztaty dla Ojców i Synów. Budowanie i Odbudowywanie Więzi. Świadome Relacje., (Nowe Kawkowo)
When:
Fri, 14. May 2021 - Sun, 16. May 2021
Where:
Wojciech Lewandowski i Bronisław Świątkowski
Category:
Maj 2021

Description

warsztaty dla ojcow synow 2021 01

Warsztat przeznaczony jest dla ojców i  synów powyżej 15 roku życia – bez ograniczeń. Dorośli synowie tak samo mile widziani!

Współczesny świat, kultura, cywilizacja wyparły niemal całkowicie międzypokoleniowy przekaz męskich postaw, czy wartości. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom powrotu do źródeł, zapraszamy ojców wraz z synami powyżej 15 roku życia na weekendowe spotkanie, na czas zacieśniania więzi i budowania świadomych, dobrych, zdrowych, męskich relacji.

Twój syn obserwuje Ciebie każdego dnia. Jesteś pierwszym, najważniejszym mężczyzną w jego życiu, od którego przejmuje wzorce, którego świadomie, bądź nieświadomie naśladuje w swoim zachowaniu. Obraz męskości, dojrzałości, partnerstwa, czy ojcostwa, który przekazujesz w każdym najmniejszym spotykającym Cię życiowym wyzwaniu pozostanie z nim na długie lata. Dlatego na Tobie spoczywa odpowiedzialność, gdyż po pierwsze to Ty musisz synowi tą męską dojrzałość pokazać, zaprezentować ją w praktyce. A wszystko jest ważne. Wszystko istotne w budowaniu relacji. Najmniejszy przejaw energii  w Twoim życiu jest dla niego wskazówką i drogowskazem. To w jaki sposób patrzysz i rozmawiasz z innymi, jakie masz relacje z żoną, partnerką, jego matką, ze swoimi rodzicami, przyjaciółmi.  Jakimi ludźmi się otaczasz, Jakie cele, idee, wartości prowadzą Cię przez życie.

Jeśli nie wypełnisz swojej roli ojca, rolę wzorca, czy „życiowego nauczyciela” przejmą z czasem inni mężczyźni, być może koledzy, rówieśnicy, z których postawami, zachowaniem syn będzie się identyfikował. Jeśli zaniedbasz ten uprzywilejowany czas, w którym jesteś najważniejszym mężczyzną dla syna budowanie dobrych relacji po latach będzie znacznie utrudnione. Z czasem sam będziesz wymagał od syna zrozumienia, dojrzałości, czy odpowiedzialności. Ale póki to się nie stanie jesteś dla niego pierwszym, najważniejszym nauczycielem męskich relacji.

warsztaty dla ojcow synow 2021 02

Zapraszamy, więc Was na niezapomniany weekend, spędzenie czasu w męskiej grupie, świadomej i otwartej na międzypokoleniowy przekaz wartości, postaw oraz pozytywnych męskich wzorców. Dzielenie wspólnego czasu i przestrzeni w atmosferze zaufania i współpracy umożliwi budowanie dobrych, zdrowych, silnych relacji ojca z synem i syna z ojcem. Planowane w ramach weekendu aktywności pozwolą nam poznać się w nowych, niecodziennych sytuacjach. Pozwolą nam poznać się wzajemnie i uczyć od siebie nawzajem. Pozwolą nam dobrze się bawić, poprawić siłę, sprawność i kondycję fizyczną, praktykować Qigong, uważność, czy różne rodzaje medytacji.

W ramach warsztatu zapraszamy na spotkania w męskim gronie, które służyć będą również odbudowywaniu dobrych relacji pomiędzy ojcami i dorosłymi synami.

 Będzie to dla wszystkich czas wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji i dzielenia się. W grupie możesz liczyć na wsparcie i wyrozumiałość, ale również Ty swoją uwagą możesz obdarować innych. Poza planowanymi zajęciami będzie też czas na inspirujące rozmowy, samotne lub wspólne spacery po okolicy, odpoczynek w lesie, czy w kamiennych Kręgach Mocy..

Harmonogram spotkań w ramach wydarzenia zostanie dostosowany do warunków pogodowych, aby jak najwięcej z planowanych aktywności odbyło się w kontakcie z naturą na świeżym powietrzu. Dlatego, jeśli będzie to tylko możliwe spędzimy jak najwięcej czasu na łące, w lesie, czy nad jeziorem. Pochodzimy boso po trawie, pooddychamy pełną piersią czystym powietrzem, posłuchamy szumu wiatru w liściach i konarach drzew.

warsztaty dla ojcow synow 2021 03

W ramach warsztatu proponujemy między innymi:

 

 • Męskie kręgi – Przestrzeń do spotkania, wsparcia w męskim gronie, gdzie respektując zasady kręgu stworzymy obszar otwartych relacji, dyskusji na ważne i niezwykle istotne życiowe zagadnienia. Podzielimy się doświadczeniem, swoją historią, a słuchając innych może odkryjemy również coś w sobie.
 • Poranny Qigong – Techniki pobudzające i zwiększające energię wewnętrzną na bazie Qigong, który jest chińskim odpowiednikiem systemu indyjskiej Jogi.
 • Ćwiczenia Mindfulness, które rozwijają uważne nastawienie do siebie i do innych ludzi. Będą to techniki z nurtu MBSR – czyli Mindfulness Based Stress Reduction / Redukcja stresu poprzez medytację uważności.
 • Wyprawy do lasu i nad jezioro – Bezpośrednie, pełne doświadczanie naturalnej przyrody. W ramach tej praktyki zaproponujemy również ciekawe medytacje prowadzone.
 • Medytacje OSHO – Wybrane techniki. Wprowadzenie do spokojnych medytacji, aby codzienne życie nabrało uważności i jakości.
 • Ćwiczenia siłowo - wytrzymałościowe  z elementami crossfit’u. Poćwiczymy wspólnie na łące lub leśnej polanie, wykorzystując przyrządy treningowe, ale również masę własnego ciała.
 • Spotkanie przy ogniu, aby uhonorować ten niezwykły Czas Mężczyzn
 • Wieczorem zaprosimy Was na koncert gongów i mis tybetańskich.. Doświadczenie dźwięku i wibracji w niecodziennym wydaniu. Gongi, misy tybetańskie i inne naturalne instrumenty zabrzmią w przestrzeni, ale również w naszym wnętrzu.

Szczegóły warsztatu


TERMIN:

14-16 maja 2021  (od piątku do niedzieli)

ROZPOCZĘCIE

14 maja  godz. 18 (rozpoczynamy kolacją w piątek)

ZAKOŃCZENIE

ZAKOŃCZENIE:           16 maja  godz. 14 (kończymy obiadem w niedzielę)

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 500 zł (jedna wspólna cena dla ojca i syna)  + koszt pobytu i wyżywienia
UWAGA
 • ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczek!
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 88 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 33 do 124 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 150 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 14-16.V.2021”.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Wojciech Lewandowski i Bronisław Świątkowski

Description

wojciech lewandowski

Wojciech Lewandowski

Ojciec dojrzałych dzieci: syna i córki oraz dziadek dla czterech wnuków. Podróżnik, ceniący samotne wyprawy do Indii, gdzie poza doświadczaniem tamtejszej kultury praktykował jogę i  pranajamę. Socjolog. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Od lat młodzieńczych uprawiał sztuki walki Kung Fu, a następnie zasmakował w innych formach aktywności, takich  jak joga, tai chi, czy qigong. Praktykował medytacje Osho, techniki Gurdżijewa, czy cichą medytację ZEN. Od lat zajmuje się medytacjami prowadzonymi oraz  harmonizowaniem ciała i umysłu za pomocą rozbrzmiewających dźwięków gongów, mis tybetańskich i innych instrumentów. Rozwijając swoją pasję koncertuje też z innymi pasjonatami naturalnych instrumentów etnicznych oraz prowadzi relaksacje w dźwięku i wibracji. Uczy uważności na sygnały płynące z ciała, wyciszenia umysłu i wprowadza w medytacyjną podróż w głąb siebie. Promuje zrównoważony rozwój ciała i umysłu poprzez ruch, muzykę, techniki oddechowe, medytację, kąpiele leśne, czy filmoterapię

bronislaw swiatkowski

Bronisław Świątkowski

Nauczyciel Mindfulness, Instruktor Qigong i Jogi, trener w Instytucie Psychoimmunologii w Warszawie, pedagog. Jego pasją jest praktykowanie i nauczanie technik pracy z ciałem, oddechem i umysłem. Praktykował w Chinach, w Indiach i w USA. Odbywał liczne odosobnienia medytacyjne. Prowadzi warsztaty, szkolenia, prelekcje. Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności.

Wykorzystuje współczesne i tradycyjne systemy ćwiczeń, jako metody służące osiągnięciu równowagi i odporności psychofizycznej oraz osobistemu rozwojowi. Bardzo ceni dobre relacje międzyludzkie i kontakt z naturą.

Więcej informacji: www.mindfulnessnonstop.com

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu