CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Luty 2023 / 03.02.23 - 05.02.23

Event

Title:
Święta Żeńskość – Sekret Kobiety. Rola Kobiet i Pierwiastka Żeńskiego W Budzeniu Świadomości Indywidualnej i Globalnej, (Nowe Kawkowo)
When:
Fri, 3. February 2023 - Sun, 5. February 2023
Where:
Marek Taran i Anna Taran
Category:
Luty 2023

Description

002 260423 008002 260423 007

Zapraszamy na warsztat łączący wiedzę starożytnych przekazów, przesłanie Strażników Świętej Żeńskości, mądrość kultur etnicznych oraz symbolikę bajek, mitów i legend, po to, aby poznać niezwykły obraz Kobiety, którą może stać się każda z Was! Kobiety wolnej, kreatywnej, pełnej mocy, obdarzonej mądrością, emanującej jednocześnie ciepłem i miłością.

ŚWIĘTA ŻEŃSKOŚĆ

Kobiety zawsze były wielką tajemnicą i z jednej strony wyraża się wobec nich uwielbienie, zachwyt i fascynację, a z drugiej strony były one i są przedmiotem dominacji, ucisku i przemocy, prowadzącej do ich zniewolenia.

Kobieta może być zniewalana przez mężczyzn, przez inne kobiety (te, które zatraciły swoją świętą żeńskość) i przez samą siebie kiedy staje się zbyt uległa lub zbyt dominująca i męska.

W tej „patriarchalnej grze” wspomaganej przez systemy religijne, społeczne i obyczajowe chodzi o jedno – zniszczenie sekretu świętej żeńskości.

Święta żeńskość to moc każdej kobiety, moc związana z jej wrażliwą, łagodną, intuicyjną, empatyczną i kochającą stroną.

Święta żeńskość to nieograniczony stwórczy potencjał, moc kreacji, samouzdrawiania i samooczyszczenia.

Święta żeńskość to moc transformacji wszystkich niskich energii w światło, to cudowna przemiana brzydkiego kaczątka w pięknego, białego łabędzia. Każda z kobiet posiada tę moc i dzięki niej ma do odegrania wspaniałą rolę w uczynieniu tego świata lepszym.

Święta żeńskość to moc zmieniająca świat bez potrzeby stosowania siły, bez walki i przemocy, bez ingerencji w cokolwiek lub kogokolwiek na zewnątrz.

002 260423 006

Ten święty wymiar zawiera esencję Waszej żeńskości i jest konkretnym, energetycznym ale też czysto fizycznym miejscem w Waszym ciele. Przez wieki próbowano oddzielić Kobiety od tego wymiaru, oddzielając duchowość i cielesność.

Kobieta i jej ciało przez wieki były poddane władzy i dominacji mężczyzn. W systemie patriarchalnym wzorce społeczne, rodzinne i obyczajowe wspierały religię ugruntowując w Kobiecie poczucie niedoskonałości, winy i wstydu oraz wzorzec zależności od mężczyzn. Ale zanim przybyli patriarchalni bogowie i ich słudzy i usunęli Kobietę-Boginię w cień, Kobiecie i jej ciału oddawano nie tylko należyty szacunek ale także cześć i adorację. Kobieta była ucieleśnieniem Pramatki, Matki-Ziemi, Esencji Życia.

Dawne kultury wiedziały i czuły, że bez wolnych i świadomych Kobiet życie zamiera a ludzie stają się coraz bardziej nie-ludzcy. Kobieta utożsamiana była z boską świątynią a jej łono określano jako Boską Macierz.

Choć pojęcie macierzy odnajdujemy współcześnie głównie w matematyce to pierwotnie oznacza ono: Pramatkę, Matkę, Prakolebkę, Kolebkę, Pierwotną Siedzibę, Miejsce Narodzin, Pierwotną Ojczyznę, Matrycę.

Niezależnie od tego czego doświadczały Kobiety nie da się zniszczyć kobiecej esencji życia. Jest ona wieczna w Kobietach i w każdej chwili może się odrodzić. Z przestrzeni wieków głos cudownych Kobiet mówi, że jest to czas przebudzenia, czas świetlistego brzasku, praświt, początkujący odrodzenie Ziemi i Świętej Żeńskości. To jest czas Kobiet.

Wszystkie Kobiety zainteresowane odkrywaniem siebie i swojej mocy zapraszamy na warsztaty Święta Żeńskość”.

002 260423 005002 260423 004

Potrójna Bogini – tak, wiele dawnych kultur, określało kobietę. Dziewica, Oblubienica i Wiedźma, to trzy kobiece moce, a także trzy umowne etapy jej życia. Pierwszy obejmuje okres od urodzenia do dojrzewania, drugi to rozkwit kobiecości zapoczątkowany pierwszą menstruacją, a trzeci – dojrzałość i pełnia po tak zwanej menopauzie. Sekret kobiety związany jest nie tylko z etapami rozwoju biologicznego, ale przede wszystkim z trzema energiami, które stopniowo aktywują się. Te energie, bardziej lub mniej uśpione, mogą obudzić się w każdej kobiecie, w każdej chwili, niezależnie od tego, na jakim jest ona etapie swojego życia.

Dziewica to biała moc Czystości, Oblubienica to czerwona moc Kreacji, a Wiedźma to czarna moc Transformacji. Kobieta jako potrójna Bogini łączy Trzy Królestwa – Górne, Środkowe i Dolne. Górne Królestwo, czyli niebo w ujęciu Wszechświata – to nasze gwiezdne pochodzenie i dziedzictwo, połączenie z gwiezdnymi siostrami i braćmi oraz możliwość podróży przez tak zwane Gwiezdne Wrota.

002 260423 003

Środkowe Królestwo, czyli Ziemia – to przestrzeń Matki Natury, świat jedności i współpracy wszystkich istot: ludzi, zwierząt, drzew, roślin, minerałów i baśniowych istot, takich jak: nimfy, elfy, jednorożce, duchy przyrody. To możliwość podróży przez tak zwane Ziemskie Wrota, które otwierają dostęp do wielowymiarowego ciała naszej Matki Ziemi.

Dolne Królestwo – to Podziemny Świat Matki, w którym chronione są i przechowywane, jak w niezwykłej bibliotece, księgi dotyczące sekretów Życia, Zdrowia, Obfitości, Odrodzenia i Nieśmiertelności. Tu przebywają pierwotni Strażnicy Ziemi i Opiekunki Życia. To Królestwo kryształów i krystalicznych komnat, utrzymujących w równowadze sieć Życia Ziemi. To świątynie żywiołów i ich kapłanek, czysta pierwotna energia pięciu elementów: Powietrza, Ziemi, Wody, Ognia i Eteru. To Macierz Wszechistnienia i tajemnica Czarnego Światła.

Kobieta jako Potrójna Bogini ma klucze do tych królestw i wszystkiego, co się tam znajduje. Otwiera bramy wielowymiarowości, gdyż sama jest Bramą – portalem do niezwykłych światów i niezwykłej energii. Połączona moc Dziewicy, Oblubienicy i Wiedźmy ponownie scala to, co zostało rozdzielone, przerywając wielowiekową izolację i niewolę, na którą skazali nas bogowie. Kobieta posiada klucz do Nieskończonej Przestrzeni Miłości, dlatego nie powinien nas dziwić fakt, że system patriarchalny robi wszystko, aby on nigdy nie został odnaleziony.

Ale, po tysiącach lat tyranii, Potrójna Bogini powraca...

002 260423 002

Kultury i społeczeństwa, które znały sekret pierwiastka żeńskiego i adorowały kobietę tworzyły istny „raj na Ziemi”. Wraz z dominacją patriarchatu i usuwaniem w cień lub zniewalaniem wszystkiego co kobiece i żeńskie raj przemienił się w piekło. Doświadczają go codziennie miliony istnień na naszej planecie. Czy powrót świętej żeńskości, przy jednoczesnym obudzeniu w mężczyznach tego co naprawdę życiodajne, daje nam gwarancję odbudowy świata za którym tęsknimy?

Tam gdzie istniała prawdziwa świadomość pierwszoplanową rolę w naszym codziennym życiu odgrywał nie umysł lecz nasze serca, dodatkowo w przypadku kobiet sprzęgnięte z potężną mocą zwaną „Sophią” (Mądrością). Powrót do serc i owej mądrości – nierozerwalnie związanej z kobietą – to powrót społeczeństwa, dla którego takie wartości jak: miłość, wolność, pokój, zdrowie, obfitość są „chlebem powszednim”. Prawdziwa kobieca mądrość, przy wsparciu świadomych mężczyzn, znów może wskazać nam drogę do ziemskiego raju, który stworzymy wspólnie Tu i Teraz !

002 260423 001

„Taniec 3 Kobiecych Energii - Dziewczyna, Kobieta, Szamanka (prowadzi Anna Taran)

„Chciałabym was zabrać w nasz intymny, kobiecy świat, by przywołać to, co szczelnie przed światem schowałyśmy – naszą dziewczęcą, radosną energię, nasze talenty, odwagę kreowania własnego życia, zmysłową kobiecość, ukochanie ciała, intuicję i zdolność wnikliwego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość.

Te cuda i moce jakimi dysponuje kobieta nie są do końca rozpoznane i nie mamy do nich dostępu, a to nie poprawia jakości naszego życia. Postaram się wam pokazać jak ważny jest taniec, jak wszystko w nas integruje, ale też porusza, dociera do najgłębszych zakamarków naszej duszy. Dzięki pracy z ciałem jakiej doświadczamy tańcząc, oczyszczamy, uleczamy to co pragnie się uzdrowić i wydobywamy na powierzchnię to, co zostało schowane
i zamknięte...”

Dziewczyna, Kobieta, Szamanka.

Czy pamiętacie siebie jako dziewczynkę? Na pewno tak! Każda z nas przeszła swoją indywidualną drogę. Jedne z nas miały szczęśliwe dzieciństwo, inne trudne a jeszcze inne bardzo, bardzo ciężkie. Dorastałyśmy w różnych czasach, gdy stawałyśmy się Kobietami. Najczęściej nigdy nie zostałyśmy „wtajemniczone” przez nasze matki, gdy wkraczałyśmy w okres dojrzewania. Tak naprawdę zostałyśmy pozostawione samej sobie, głęboko przeżywając tę jedną z najważniejszych chwil w naszym życiu.

W starożytnych kulturach kobiety zawsze gdy miesiączkowały udawały się w odosobnienie, skupiały się na sobie, wkraczały w bardzo intuicyjny czas. My nadal jesteśmy aktywne zawodowo, z rozwianymi w życiowym pędzie włosami i wypiekami na twarzy dźwigamy ciężary, opiekujemy się rodziną, walczymy o byt zatracając wrażliwość, delikatność, dziewczęcość.

Ulegając modzie, obecnym kanonom dopasowujemy się do innych. Nieprzygotowane wkraczamy w kolejny cykl naszego życia – inicjację seksualną. Presja społeczna narzuca nam model życia i ściśle określa zasady odnośnie rozpoczęcia życia seksualnego, założenia rodziny, urodzenia dziecka, kupna domu... Nawet nie zastanawiamy się czy i kiedy tego chcemy. Dopasowujemy się, dostosowujemy, wciskamy w ramy. Przestajemy być sobą.
Nie mamy czasu by przygotować się na bycie partnerką, żoną czy matką. Skupiamy się na tym co zewnętrzne. Ślub, pokoik dla dziecka itd. itd... I jak często ponosimy porażkę?... Jak długo trwają nasze związki?... Jakiej są jakości?... Czy radzimy sobie jako rodzice?...

Po takich przejściach, która z kobiet jest dumna z tego, że jest kobietą? Czy czujemy, że mamy MOC – moc tworzenia życia, intuicję, wnikliwość, wytrzymałość, cierpliwość w kochaniu, wyczulone zmysły? To wszystko jest w nas... głęboko i często nigdy nie odkryte. Nie sięgamy po skarb, nie korzystamy z niego bo nikt nam o tym nie powiedział, że go mamy.

 

Moc wróci do nas gdy nasza energetyczna, psychiczna i fizyczna część się połączą.

Prawdziwą, świadomą wędrówkę wewnętrznych przemian rozpoczynamy wtedy, gdy otwieramy się na wiedzę, wtedy gdy chcemy w życiu coś zmienić, udoskonalić, pójść inną drogą niż reszta ludzi. Z jednej strony pragniemy zmian, z drugiej zaś boimy się „wyłamać”. Boimy się nowego i nieznanego, kurczowo trzymając się starych przyzwyczajeń, starych przekonań. Odpuszczając stare, niepotrzebne i ograniczające wzorce odnajdziemy nową jakość życia, nadamy mu sens. Cudowne jest to, że gdy to zrobimy uwolnimy nie tylko siebie,
ale i innych z którymi jesteśmy związani. Właśnie na tym polega zmiana świata. Zaczynając od siebie, bez żadnej presji czy nacisku w stosunku do innych wpłyniemy na zmiany zewnętrzne!


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

 • 3 - 5  lutego 2023 (piątek-niedziela)

ROZPOCZĘCIE
 • 3 lutego  godz. 18 (zaczynamy kolacją)
ZAKOŃCZENIE
 • 5 lutego  godz. 14 ( kończymy obiadem)

MIEJSCE:
 • Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
  Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 500 zł + koszty pobytu i wyżywienia
UWAGA
 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 35 do 140 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 3-5.II.2023.
 6. Zaliczka jest zwrotna nie później niż 30 dni przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty administracyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.
 8. Rezerwacja miejsca w Ośrodku i na warsztacie jest potwierdzona wyłącznie poprzez mailowe zgłoszenia uczestnictwa i terminową wpłatę.
 9. Resztę płatności za pobyt przyjmujemy wyłącznie gotówką, tuż przed warsztatem, po przybyciu do naszego ośrodka.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Marek Taran i Anna Taran

Description

marek taran

Marek Taran

Socjolog, pedagog i religioznawca. Od 30 lat prowadzi warsztaty psychologiczne, których tematyka koncentruje się wokół zagadnień związanych z energią żeńską, kobiecością, rodziną, związkami partnerskimi. Warsztaty prowadzi w Polsce i zagranicą. W swoich poszukiwaniach łączy gnostyczne i ezoteryczne przekazy starożytnych kultur z najnowszymi odkryciami nauki. Przypomina też zapomniany, symboliczny przekaz dawnych mitów, legend, baśni i bajek.

Celem jego poszukiwań jest połączenie rozumu i intuicji. Dlatego też inspirują go zarówno odkrycia fizyki kwantowej jak i tajemne przesłanie „świętych” ksiąg. W swoich warsztatach łączy tematy takie jak: Kobiecość
w pełni, Psychologia głębi (odkrywanie tajemnic podświadomości), psychosomatykę (uzdrawianie ciała poprzez dotarcie do głęboko ukrytych przyczyn choroby), pracę z wzorcami rodziny, uzdrawianie relacji partnerskich. Wykorzystuje najbardziej efektywne metody pracy z podświadomością (m.in. praca ze snami, psychosomatyka, techniki projekcyjne, regresja niehipnotyczna).

Autor książki „Święta Żeńskość – sekret kobiety” oraz licznych webinarów dotyczących mocy kobiet i sekretu „Świętej Żeńskości” oraz płyt CD mających wspierać kobiety w budowie poczucia własnej wartości. Wydał także płyty CD z bajkami i baśniami których celem jest zaakcentowanie takich wartości jak miłość, przyjaźń, szacunek, tolerancja i altruizm. Organizuje wyprawy do różnych zakątków świata, których celem jest pokazanie ludziom dorobku kulturowego poszczególnych narodów czy grup etnicznych, głównie tego co ukryte
i zapomniane. Zorganizował kilkadziesiąt wypraw do Francji podczas których przybliża uczestnikom m.in. sekrety budowniczych gotyckich katedr powiązanych z tajemnicą Czarnej Madonny i Marii Magdaleny.

Za wkład w upowszechnianie wiedzy o żeńskiej energii, za docenienie niezwykłej roli kobiet w historii i dobie współczesnej został wyróżniony przez francuskie Stowarzyszenie Societe Academique D” Encouragement et D” Education prestiżową nagrodą Grand Medaille de Vermeil.

anna taran

Anna Taran

Terapeuta zajęciowy i arteterapeutka. Zafascynowana psychologią, mądrością kultur etnicznych, w 1995 roku otworzyła wraz z mężem pierwszą, prywatną szkołę, która przez 10 lat wykształciła terapeutów zajęciowych. Wykształcili kilkaset cudownych, młodych, pełnych pasji i wrażliwości terapeutów. W kolejnych latach prowadzili również razem alternatywne placówki – Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne, Akademię Kobiet, Stowarzyszenie, które wspierało Domy Dziecka.

Od 2001 roku do dziś prowadzi warsztaty tańca spontanicznego i pracę z ciałem w połączeniu z różnymi elementami sztuki, takimi jak malowanie dłońmi czy rysunek terapeutyczny.

Warsztaty te w miarę ewaluowania przybierały różne nazwy. Dziś koncentruje się na trzech z nich: „Kobieta Kompletna”, „ŻYWIOŁowa Kobieta”, „Trzy energie Kobiety – Dziewczynki, Kobiety, Strażniczki Życia”.

„Praca z kobietami i przebywanie z nimi to moja pasja, sens mojej życiowej wędrówki. To mnie osobiście wzbogaca, rozwija, rozszerza. Te 27 intensywnych lat poszukiwań, doświadczeń, osobistego zaangażowania, przyglądania się sobie i innym jest fantastycznym czasem. To mnie uczy cierpliwości, nieosądzania, nieingerencji w życie innych bez pozwolenia, zrozumienia drugiego człowieka i jego wyborów. Taniec daje mi autentyczność, wprowadza do mojego życia luz, dzięki niemu odpuszczam i rozpuszczam emocje, wpuszczam dużo radości.
Z radością witam każdą Kobietę, która pragnie razem ze mną tanecznym krokiem wędrować przez życie.”

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu