CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Lipiec 2022 / 10.07.22 - 17.07.22

Event

Title:
Odosobnienie Medytacyjne z Nityą Szczęście Bez Powodu, (Nowe Kawkowo)
When:
Sun, 10. July 2022 - Sun, 17. July 2022
Where:
Nitya (Patrycja Pruchnik)
Category:
Lipiec 2022

Description

odosobnienie medytacyjne nitya

“Duma trzyma nas z dala od Szczęścia.

Aby w nie wejść, trzeba się pochylić.” ~ Nitya

Zapraszamy Was serdecznie na Odosobnienie z Nityą! W trakcie wspólnych Medytacji i Satsangów prowadzonych przez Nityę pozwolimy sobie aktywnie odpocząć. Zregenerujemy się i zasilimy nawiązując świadomy kontakt z esencją naszej istoty.

Dzięki stałemu kontaktowi z nauczycielką, każdy uczestnik w trakcie wspólnych spotkań będzie miał okazję poruszyć ważne dla niej / dla niego kwestie i rozjaśnić swoje wątpliwości bądź obawy pochodzące z umysłu.

W trakcie wspólnych medytacji, Nitya wskazuje na bezpośrednie przyczyny cierpienia psychologicznego objawiającego się w różnych formach. Pokazuje również, że każdy człowiek jest w stanie z nich samodzielnie zrezygnować. Odosobnienie w ciszy jest wspaniałą okazją, aby wyraźnie dostrzec to, co nam już nie służy i z czego możemy bezpiecznie zrezygnować.

Oprócz medytacji budzącej nas do naszej istoty, przewidziane są również części programowe aktywizujące naszą cielesność. Takie elementy codziennych zajęć jak joga czy taniec uwalniający pozwolą uczestnikom zadbać o zdrowy ruch i możliwość swobodnego wyrażenia się fizycznie.

“Rzeczywistość da Ci tyle, na ile jesteś w stanie ją przyjąć.” ~ Nitya

odosobnienie medytacyjne nitya 02

Nitya Patrycja Pruchnik spotyka się z ludźmi poszukującymi odpowiedzi na najważniejsze pytania, gotowych odkrywać prawdę o sobie, otwartych na to, by zgłębiać naturę rzeczywistości. Jej bezpośrednim nauczycielem jest Mooji. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny. Na co dzień jest matką dwójki synów i prowadzi zwyczajne życie. W roli nauczycielki duchowej od 2014 roku gości w Polsce, jak i w innych miejscach na świecie. Bywa gościem festiwali muzycznych, oraz rozmaitych wydarzeń kulturalno-rozwojowych. Z przyjemnością udziela wywiadów oraz dzieli się swym przekazem różnorodnymi kanałami w mediach społecznościowych. Jest autorką dwóch książek: „Koniec wszystkich historii - Medytacje” wydanej w 2016 r., oraz „Oświecenie 24h na dobę - praktyki i kontemplacje na cały rok” opublikowanej w 2020 r.

"Nigdy nie było i nie będzie więcej prawdy niż TERAZ" ~ Nitya

Nitya (Patrycja Pruchnik) przebudziła się w 2011 roku. Od 2014 dzieli się oświeceniem z ludźmi na całym świecie. Jej bezpośrednim mistrzem jest Mooji.  Jest autorką książek "Koniec wszystkich historii. Medytacje" oraz "Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok". Nitya nie jest typowym, tradycyjnym nauczycielem ani guru - jest autentyczną kobietą, matką dwójki synów, która prowadzi powszednie, zwyczajne życie.

Bezpardonowo i bezpośrednio wskazuje na esencję każdego człowieka. Dociera do serc tych, którzy pragną zaznać spokoju oraz poznać istotę samego siebie. Jej obecność, naturalna otwartość oraz miłość pozwala innym zanurzyć się w medytacji oraz zapomnieć o problemach. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny.

Czym jest Satsang ?

“Trzeźwieniem z urojeń naszego umysłu z projekcji i wyobrażeń.

Satsang to powrót do zwyczajności.” ~ Nitya

Słowo satsang pochodzi z sanskrytu i oznacza "obcowanie z prawdą".

Satsang jest spotkaniem, które ma na celu przebudzenie do prawdy i powrót do naturalnego stanu istnienia. Nie jest to ani nauka, ani umysłowy koncept. Jest dla tych, którzy odczuwają szczerą chęć odkrycia tego, co w nas wieczne, niezmienne i wolne.

Satsangi są spontaniczne, skupiają się na badaniu siebie, sprawdzaniu kim jestem poza identyfikacją z uwarunkowaniem. Na satsangu nie interesuje nas szukanie odpowiedzi na pytania dotyczące świata zjawisk, lecz spojrzenie w przeciwną stronę, na to, co sprawia, że w ogóle możemy doświadczać. I nie chodzi tu o odpowiedź intelektualną czy metafizyczną, ale o przebudzenie – bezpośrednie poza-umysłowe poznanie siebie.

Podczas satsangu Nitya prowadzi nas do odkrycia naszej prawdziwej natury. Nie prezentuje żadnej duchowej wiedzy, bo nie musimy się niczego nauczyć. Wiedzenie już w nas jest. Satsang pomaga jedynie przetrzeć okulary zakurzone doświadczeniami i przekonaniami oraz klarownie rozpoznać naturalną perspektywę świadomości. Świadomości, która nie przemija – doświadczenia zmieniają się, lecz to w czym się dzieją, nie zmienia się. Jest poza czasem i poza myślą.

Podczas satsangu nie zajmujemy się szukaniem sposobu by dostać się do świadomości – by się przebudzić. Nitya mówi: "Już jesteś tym czego szukasz, a ten który chce się dostać do świadomości jest największą przeszkodą”. Gdy to rozumiemy, zaczynają się głębokie przemiany w naszym życiu.

Satsang nie jest drogą wytężonego wysiłku. Satsang jest oddaniem. Wymaga od nas porzucenia przywiązań do tego, co wydaje się prawdziwe. W zamian pokazuje transcendentalną perspektywę, która wykracza poza identyfikację z osobą. Satsang jest głębokim odpoczynkiem i wolnością.

Więcej o Satsangu - https://nityameditation.org/satsang/

Więcej o Nityi - https://nityameditation.org/bio/

 

TERMIN

 • Odosobnienie rozpoczniemy w niedzielę wspólną kolacją o godz. 18:00.
 • Prosimy o przyjazd na miejsce i zakwaterowanie między godziną 15:00 a 17:00.
 • Odosobnienie zakończymy w niedzielę po Satsangu w godzinach wczesno-popołudniowych.
 • Dokładny czas zakończenia będzie ogłoszony bliżej terminu wydarzenia.
 • Nie ma możliwości uczestniczenia w wybranych dniach wydarzenia.
 • Przyjmujemy rezerwację jedynie na całość Odosobnienia.

PROGRAM

Naszą wspólną eksplorację Jaźni wspomagać będą Satsangi, Medytacje w ciszy (silent sitting), Medytacje prowadzone oraz dodatkowe warsztaty pracy z ciałem sprzyjające procesowi budzenia się do swojej prawdziwej natury.

Szczegółowy program zostanie podany uczestnikom bliżej terminu wydarzenia.

OPŁATY

Przez okres trzech tygodni od otwarcia zapisów, opłata programowa będzie pomniejszona o 300 zł. Zachęcamy do wczesnych rezerwacji.

990 zł - opłata rejestracyjna dokonana do 8.04.2022 r.

1290 zł - opłata rejestracyjna dokonana od 9.04.2022 r.

oraz

Koszty pobytu opłacane u gospodarzy: ośrodka Tu i Teraz 

(kwota będzie dostosowana do typu rezerwowanego pokoju/przestrzeni.

Cena będzie wahać się od 940 zł do 1350 zł)

REZERWACJA ONLINE

Liczba miejsc na Odosobnieniu jest ograniczona. O zarezerwowaniu miejsca na Odosobnienie będzie decydować kolejność dokonanych opłat rejestracyjnych. Jeśli dokonujesz zakupu na firmę, bardzo proszę o wpisanie numeru NIP. Jeśli dokonujesz opłaty jako osoba prywatna, proszę pozostawić to pole puste.

Transakcja zakończona powodzeniem i wyświetlenie się komunikatu o prawidłowym dokonaniu płatności jest automatycznym potwierdzeniem znalezienia się na liście uczestników. Po dokonaniu zakupu otrzymasz też na podany adres e-mail wiadomość z informacją o zrealizowaniu Twojego zamówienia.

Drugim i ostatnim krokiem w procesie rejestracji będzie dokonanie opłaty zaliczki za zakwaterowanie i wyżywienie w ośrodku “Tu i Teraz”. Po uiszczeniu opłaty rejestracyjnej online, należy skontaktować się z gospodarzami ośrodka, przedstawić im potwierdzenie rezerwacji w formie otrzymanego od nas maila i wybrać typ zakwaterowania z dostępnych opcji.

Jeśli na Twoją decyzję o wzięciu udziału w Odosobnieniu ma wpływać typ zakwaterowania, przed dokonaniem opłaty rejestracyjnej, proszę skontaktuj się z ośrodkiem celem potwierdzenia, że preferowany typ zakwaterowania jest nadal dostępny. Wszelkie prośby dotyczące zakwaterowania w pokoju z wybraną osobą w pokoju, specjalną dietą, wystawieniem faktury za koszty pobytu lub inne zapytania odnośnie zakwaterowania i wyżywienia, proszę kierować bezpośrednio do biura ośrodka “Tu i Teraz”.

Po dokonaniu dwóch opłat (programowej online i zaliczki za pobyt na konto ośrodka Tu i Teraz), rezerwacja miejsca na Odosobnieniu zostanie oficjalnie potwierdzona mailowo.

Kontakt z ośrodkiem:

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

telefon: +48 662 759 576

W odpowiedzi na maila otrzymają Państwo linka do rezerwacji online.

Warunki rezygnacji:

* Przy rezygnacji na miesiąc przed wydarzeniem (do 10 czerwca 2022) - zwrot połowy opłaty rejestracyjnej

* Bez możliwości zwrotu zaliczki w przypadku rezygnacji na 2 tygodnie przed wydarzeniem (26. czerwca 2022)

* W przypadku konieczności anulowania udziału z powodu potwierdzonego COVID-19 lub innego nagłego wypadku z poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, wpłaty zostaną zwrócone w 100%. Wszystkie losowe przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.

Zasady sanitarne:

 

Z powodu sytuacji w kraju dotyczącej COVID-19, będziemy prosić Was o uczulenie się na swój stan zdrowia przed samym wyjazdem.

Więcej informacji na temat Nityi:


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

 • 10-17  lipiec 2022
ROZPOCZĘCIE
 • 10 lipca  o godz.18  (rozpoczynamy kolacją o godz. 18 w niedzielę1, zajęcia rozpoczynają się o godz. 19)

  Przyjazd  i zakwaterowanie między godziną 15:00 a 17:00.

ZAKOŃCZENIE
 • 7 lipca ok godz.14 (kończymy obiadem o godzinie 14 | w niedzielę)

MIEJSCE:
 • Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
  Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 990 zł  (do 8 kwietnia)+ koszty pobytu i wyżywienia

 • 1290 zł (po 9 kwietnia)+ koszty pobytu i wyżywienia

UWAGA
 • Ze względu na niestabilną sytuację ekonomiczną w Polsce, zastrzegamy sobie możliwość podnoszenia cen noclegów, posiłków i warsztatów, w oparciu o kursy walut i oficjalne wskaźniki inflacji.
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 110 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 35 do 140 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 220 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem:
  „zaliczka za pobyt 10-17.VII.2022”.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
 7. Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o taką informację oraz podanie NIP przy wpłacie zaliczki. W przeciwnym wypadku faktura za wpłaconą kwotę zaliczki nie może być wystawiona.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Nitya (Patrycja Pruchnik)

Description

nitya

Nitya (Patrycja Pruchnik)

Nitya  jest darem dla współczesnego zawirowanego świata. Jej bezpośrednie wskazywanie na esencję każdego człowieka odpowiada na wewnętrzną potrzebę dzisiejszych czasów. Nitya dociera do serc tych, którzy pragną się przebudzić, zaznać spełnienia i spokoju umysłu. Jej obecność, naturalna otwartość oraz miłość pomaga ludziom zanurzyć się w medytacji oraz zapomnieć o problemach. Z pokorą, mądrością oraz przenikliwością Nitya pomaga przyjrzeć się ludzkiej psychice, zdystansować się do przekonań oraz poruszyć najgłębsze zakamarki umysłu. Pomimo iż nie proponuje ona żadnej religijnej, psychologicznej, czy filozoficznej wiedzy, każde spotkanie z nią sprawia, że uczestnicy zaznają przytomności, radości oraz wolności. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny. Nitya przyciąga osoby w każdym wieku i z wszystkich środowisk społecznych: studentów, pedagogów, poszukiwaczy duchowych, terapeutów, coachów, emerytów, przedsiębiorców i ludzi ze świata show-biznesu. Dzieli się szerszą pozaindywidualną perspektywą i pokazuje to, co jest wspólne nam wszystkim, bez względu na uwarunkowania i status społeczny. Nitya nie jest tradycyjnym nauczycielem, ani guru. Jest autentyczną kobietą, matką dwóch synów, która prowadzi zwyczajne życie. Podczas medytacji, wykładów oraz satsangów (satsang z sanskrytu - obcowanie z Prawdą) wskazuje na to czym jesteśmy w istocie. Sama pisze o tym w następujący sposób:

“Jest takie miejsce, 
gdzie nikt nic od Ciebie nie chce 
i Ty nic od nikogo nie chcesz. Jest takie miejsce, 
w którym schronisz się gdy brak słońca, 
schowasz się gdy wieje wiatr. 

Jest takie miejsce,
gdzie kochasz nie pragnąc być kochanym,
rozumiesz bez potrzeby bycia zrozumianym,
dając otrzymujesz,
umierając rodzisz się w życiu wiecznym. 

Tam chcę Cię spotkać”.

odosobnienie w ciszy 2021 03

Od wczesnego dzieciństwa Nitya miała silne poczucie swojej natury. Początkowo objawiało się to poprzez sztukę – grała na fortepianie – następnie poprzez jogę, medytację i wreszcie satsang. 

Nitya przebudziła się w 2011 roku. Dopiero trzy lata później poczuła gotowość by towarzyszyć w budzeniu się innym. Otrzymała od swojego nauczyciela i mistrza Mooji imię Nitya, oznaczające Wieczną Esencję. Od tamtej pory prowadzi setki ludzi z różnych części świata w medytacji oraz powrocie do harmonii z samym sobą. Nitya mieszka w Polsce i jest aktywna głównie w Europie. Odpowiada na wewnętrzne wołanie poszukujących dzieląc się – według niej – największą tajemnicą ludzkiego życia. Mówi o tym w ten sposób: “Mimo iż nie mam celu by zbawić świat, moją największą pasją jest dzielenie się rozpoznaniem z tymi, którzy są gotowi spojrzeć do wewnątrz oraz zadać sobie pytanie: Kim jestem? Rozwiązanie tego zagadnienia rozwiązuje wszystkie inne.”

Nitya opisuje swoją biografię w książce Koniec wszystkich historii. Medytacje. Oto kilka wątków biograficznych pochodzących z książki:

 

Kiedy miała 18 lat, Nitya poczuła, że jest coś więcej do odkrycia. Pewnego dnia przygotowywała się do koncertu w domu swojej nauczycielki od fortepianu. Wpadła jej wówczas w ręce książka Paula Bruntona Ścieżkami Jogów. W książce było zdjęcie Ramany Maharishiego. Łzy spłynęły po jej twarzy kiedy je zobaczyła. Nie mogła oderwać wzroku od fotografii. Zamiast przygotowywać się do koncertu spędziła cały dzień pod fortepianem czytając książkę. Po kilku latach, przyszedł kolejny ważny moment – była poważnie chora i musiała zmierzyć się ze strachem przed śmiercią. Leżała unieruchomiona w łóżku przez kilka miesięcy dzień po dniu obserwując ciało i umysł. Wtedy zrozumiała, że śmierć jest naturalnym, nieuchronnym ruchem wszechświata. Uświadomiła sobie szerszą perspektywę, dla której śmierć ciała nie jest niczym strasznym. 

Z tego miejsca szereg wydarzeń poprowadził ją prosto do Indii. Trafiła do aszramu Ramany Maharishiego w Tiruvannamalai. Tam po raz pierwszy zetknęła się z satsangiem. Spotkała wtedy hinduską kobietę Shiva Shakti. Po piętnastu minutach widzenia się z nią, Nitya weszła w stan samadhi – całkowite zatrzymanie aktywności umysłu i poczucia oddzielenia. W takim stanie została przez kolejnych kilka tygodni, pomimo choroby i pobytu w szpitalu.

Rok później podczas satsangu z Mooji w Krakowie zobaczyła klarownie, że odseparowane ja jest tylko myślą. To z pozoru błahe zdarzenie, przewróciło jej życie i doświadczenie do góry nogami. Świat zewnętrzny i czas zatrzymały się pomimo zmieniających się okoliczności zewnętrznych.

Życie zaczęło przypominać spontaniczną egzystencję bez wysiłku i bez autora. Przez wiele miesięcy jeszcze nie potrafiła znaleźć słów by opisać spokój, radość, spontaniczność oraz prostotę życia jakiej zaczęła doświadczać. Kolejne lata spędziła podróżując z odosobnienia na odosobnienie. Czasem była tłumaczem. Innym razem organizowała spotkania w swoim domu. W obecności Moojiego rozpadły się iluzje. Potwierdziła wewnątrz siebie wskazówki mistrza. Świat jaki znała rozpadł się, a w jego miejsce zaczęła pojawiać się lekkość i spontaniczność życia. Mooji ma szczególne miejsce w jej sercu. Jej inspiracją jest też przyjaźń z amerykańskim nauczycielem Stuartem Schwartzem, który również towarzyszył jej w budzeniu się.

www.nityameditation.org

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu