CENTER HERE AND NOW / WORKSHOPS / Lipiec 2021 / 25.07.21 - 01.08.21

Event

Title:
Odosobnienie w Ciszy z Nityą,(Nowe Kawkowo)
When:
Sun, 25. July 2021 - Sun, 1. August 2021
Where:
Nitya (Patrycja Pruchnik)
Category:
Lipiec 2021

Description

odosobnienie w ciszy 2021 01

"Nigdy nie było i nie będzie więcej prawdy niż TERAZ" ~ Nitya

W trakcie wspólnych Medytacji i Satsangów  prowadzonych przez Nityę, pozwolimy sobie odpocząć nawiązując świadomy kontakt z esencją naszej istoty. Uświadamiając sobie jej doskonałość i prostotę zarazem, pozwolimy sobie rozwiać wątpliwości pochodzące z umysłu
i opaść do głębokiego zrozumienia i mądrości serca. 

Odosobnienie w Ciszy z Nityą to powrót do realności i zaproszenie do zakorzenienia się trwale w tym, co prawdziwe, piękne i zdrowe. W ciągu całego tygodnia będziemy kontemplować to, co najprostsze i najbardziej fundamentalne, a jednocześnie wspólne nam wszystkim. Będziemy zanurzać się w doświadczeniu czystego istnienia, które jest źródłem szczęścia i spełnienia w życiu.

“Z chwilą gdy porzucam swą dumę, oczekiwania, osądy,
otwiera się przede mną cały wszechświat. 
Pojawia się radość, błogość, lekkość. 
Tak ciężko było dźwigać ten ciężar…”
~ Nitya

Nitya (Patrycja Pruchnik) przebudziła się w 2011 roku. Od 2014 dzieli się oświeceniem z ludźmi na całym świecie. Jej bezpośrednim mistrzem jest Mooji.  Jest autorką książek "Koniec wszystkich historii. Medytacje" oraz "Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok". Nitya nie jest typowym, tradycyjnym nauczycielem ani guru - jest autentyczną kobietą, matką dwójki synów, która prowadzi powszednie, zwyczajne życie.

Bezpardonowo i bezpośrednio wskazuje na esencję każdego człowieka. Dociera do serc tych, którzy pragną zaznać spokoju oraz poznać istotę samego siebie. Jej obecność, naturalna otwartość oraz miłość pozwala innym zanurzyć się w medytacji oraz zapomnieć o problemach. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny.

odosobnienie w ciszy 2021 02

„Najtrudniej jest być zwyczajnym” - Nitya.

Czym jest Satsang ?

“Trzeźwieniem z urojeń naszego umysłu z projekcji i wyobrażeń.
Satsang to powrót do zwyczajności.”
 
~ Nitya

Słowo satsang pochodzi z sanskrytu i oznacza "obcowanie z prawdą".

Satsang jest spotkaniem, które ma na celu przebudzenie do prawdy i powrót do naturalnego stanu istnienia. Nie jest to ani nauka, ani umysłowy koncept. Jest dla tych, którzy odczuwają szczerą chęć odkrycia tego, co w nas wieczne, niezmienne i wolne.

Satsangi są spontaniczne, skupiają się na badaniu siebie, sprawdzaniu kim jestem poza identyfikacją z uwarunkowaniem. Na satsangu nie interesuje nas szukanie odpowiedzi na pytania dotyczące świata zjawisk, lecz spojrzenie w przeciwną stronę, na to, co sprawia,
że w ogóle możemy doświadczać. I nie chodzi tu o odpowiedź intelektualną czy metafizyczną, ale o przebudzenie – bezpośrednie poza-umysłowe poznanie siebie.

Podczas satsangu Nitya prowadzi nas do odkrycia naszej prawdziwej natury. Nie prezentuje żadnej duchowej wiedzy, bo nie musimy się niczego nauczyć. Wiedzenie już w nas jest. Satsang pomaga jedynie przetrzeć okulary zakurzone doświadczeniami i przekonaniami oraz klarownie rozpoznać naturalną perspektywę świadomości. Świadomości, która nie przemija – doświadczenia zmieniają się, lecz to w czym się dzieją, nie zmienia się. Jest poza czasem i poza myślą.

Podczas satsangu nie zajmujemy się szukaniem sposobu by dostać się do świadomości – by się przebudzić. Nitya mówi: "Już jesteś tym czego szukasz, a ten który chce się dostać do świadomości jest największą przeszkodą”. Gdy to rozumiemy, zaczynają się głębokie przemiany w naszym życiu.

Satsang nie jest drogą wytężonego wysiłku. Satsang jest oddaniem. Wymaga od nas porzucenia przywiązań do tego, co wydaje się prawdziwe. W zamian pokazuje transcendentalną perspektywę, która wykracza poza identyfikację z osobą. Satsang jest głębokim odpoczynkiem i wolnością.

Nitya mówi o satsangu w ten sposób:

“Podczas satsangu słowa są tylko wymówką. Prawdziwa uczta odbywa się w ciszy.”

PROGRAM

Planowane są Satsangi, Medytacje w ciszy (silent sitting), Medytacje prowadzone oraz dodatkowe warsztaty pracy z ciałem sprzyjające procesowi budzenia się do swojej prawdziwej natury. Szczegółowy program zostanie podany uczestnikom bliżej terminu wydarzenia.


Szczegóły warsztatu


TERMIN:

25.VII-1.VIII.2021

ROZPOCZĘCIE

25 lipca o godz.18.30  (rozpoczynamy kolacją w niedzielę). Prosimy o przyjazd i zakwaterowanie między godziną 15:00 a 17:00.

ZAKOŃCZENIE

1 sierpnia o godz.14 (Odosobnienie zakończymy obiadem  w niedzielę po Satsangu)

MIEJSCE:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU

 • 750 zł  ( płatne gotówką na miejscu - to koszt wspólnych Satsangów, Medytacji oraz wszystkich pozostałych aktywności wchodzących w skład programu Odosobnienia) + koszty pobytu i wyżywienia
CENA POBYTU
 • Wyżywienie: 88 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
 • Noclegi: w zależności od standardu od 33 do 124 zł za noc
 • Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:

 • Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
 • Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
 • Biuro, tel.: +48 662 759 576
  e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.tuiteraz.eu
ZAPISY:
 1. Konieczna rejestracja mailowa na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
 4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
 5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 190 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 5.VII - 1.VIII.2021”.
 6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:

Tu i Teraz
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410


BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410 (konto w PLN)
IBAN: PL27 1020 3541 0000 5202 0364 3111 (konto w EUR)


Leading

Location:
Nitya (Patrycja Pruchnik)

Description

nitya

Nitya (Patrycja Pruchnik)

Nitya  jest darem dla współczesnego zawirowanego świata. Jej bezpośrednie wskazywanie na esencję każdego człowieka odpowiada na wewnętrzną potrzebę dzisiejszych czasów. Nitya dociera do serc tych, którzy pragną się przebudzić, zaznać spełnienia i spokoju umysłu. Jej obecność, naturalna otwartość oraz miłość pomaga ludziom zanurzyć się w medytacji oraz zapomnieć o problemach. Z pokorą, mądrością oraz przenikliwością Nitya pomaga przyjrzeć się ludzkiej psychice, zdystansować się do przekonań oraz poruszyć najgłębsze zakamarki umysłu. Pomimo iż nie proponuje ona żadnej religijnej, psychologicznej, czy filozoficznej wiedzy, każde spotkanie z nią sprawia, że uczestnicy zaznają przytomności, radości oraz wolności. Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny. Nitya przyciąga osoby w każdym wieku i z wszystkich środowisk społecznych: studentów, pedagogów, poszukiwaczy duchowych, terapeutów, coachów, emerytów, przedsiębiorców i ludzi ze świata show-biznesu. Dzieli się szerszą pozaindywidualną perspektywą i pokazuje to, co jest wspólne nam wszystkim, bez względu na uwarunkowania i status społeczny. Nitya nie jest tradycyjnym nauczycielem, ani guru. Jest autentyczną kobietą, matką dwóch synów, która prowadzi zwyczajne życie. Podczas medytacji, wykładów oraz satsangów (satsang z sanskrytu - obcowanie z Prawdą) wskazuje na to czym jesteśmy w istocie. Sama pisze o tym w następujący sposób:

“Jest takie miejsce, 
gdzie nikt nic od Ciebie nie chce 
i Ty nic od nikogo nie chcesz. Jest takie miejsce, 
w którym schronisz się gdy brak słońca, 
schowasz się gdy wieje wiatr. 

Jest takie miejsce,
gdzie kochasz nie pragnąc być kochanym,
rozumiesz bez potrzeby bycia zrozumianym,
dając otrzymujesz,
umierając rodzisz się w życiu wiecznym. 

Tam chcę Cię spotkać”.

odosobnienie w ciszy 2021 03

Od wczesnego dzieciństwa Nitya miała silne poczucie swojej natury. Początkowo objawiało się to poprzez sztukę – grała na fortepianie – następnie poprzez jogę, medytację i wreszcie satsang. 

Nitya przebudziła się w 2011 roku. Dopiero trzy lata później poczuła gotowość by towarzyszyć w budzeniu się innym. Otrzymała od swojego nauczyciela i mistrza Mooji imię Nitya, oznaczające Wieczną Esencję. Od tamtej pory prowadzi setki ludzi z różnych części świata w medytacji oraz powrocie do harmonii z samym sobą. Nitya mieszka w Polsce i jest aktywna głównie w Europie. Odpowiada na wewnętrzne wołanie poszukujących dzieląc się – według niej – największą tajemnicą ludzkiego życia. Mówi o tym w ten sposób: “Mimo iż nie mam celu by zbawić świat, moją największą pasją jest dzielenie się rozpoznaniem z tymi, którzy są gotowi spojrzeć do wewnątrz oraz zadać sobie pytanie: Kim jestem? Rozwiązanie tego zagadnienia rozwiązuje wszystkie inne.”

Nitya opisuje swoją biografię w książce Koniec wszystkich historii. Medytacje. Oto kilka wątków biograficznych pochodzących z książki:

 

Kiedy miała 18 lat, Nitya poczuła, że jest coś więcej do odkrycia. Pewnego dnia przygotowywała się do koncertu w domu swojej nauczycielki od fortepianu. Wpadła jej wówczas w ręce książka Paula Bruntona Ścieżkami Jogów. W książce było zdjęcie Ramany Maharishiego. Łzy spłynęły po jej twarzy kiedy je zobaczyła. Nie mogła oderwać wzroku od fotografii. Zamiast przygotowywać się do koncertu spędziła cały dzień pod fortepianem czytając książkę. Po kilku latach, przyszedł kolejny ważny moment – była poważnie chora i musiała zmierzyć się ze strachem przed śmiercią. Leżała unieruchomiona w łóżku przez kilka miesięcy dzień po dniu obserwując ciało i umysł. Wtedy zrozumiała, że śmierć jest naturalnym, nieuchronnym ruchem wszechświata. Uświadomiła sobie szerszą perspektywę, dla której śmierć ciała nie jest niczym strasznym. 

Z tego miejsca szereg wydarzeń poprowadził ją prosto do Indii. Trafiła do aszramu Ramany Maharishiego w Tiruvannamalai. Tam po raz pierwszy zetknęła się z satsangiem. Spotkała wtedy hinduską kobietę Shiva Shakti. Po piętnastu minutach widzenia się z nią, Nitya weszła w stan samadhi – całkowite zatrzymanie aktywności umysłu i poczucia oddzielenia. W takim stanie została przez kolejnych kilka tygodni, pomimo choroby i pobytu w szpitalu.

Rok później podczas satsangu z Mooji w Krakowie zobaczyła klarownie, że odseparowane ja jest tylko myślą. To z pozoru błahe zdarzenie, przewróciło jej życie i doświadczenie do góry nogami. Świat zewnętrzny i czas zatrzymały się pomimo zmieniających się okoliczności zewnętrznych.

Życie zaczęło przypominać spontaniczną egzystencję bez wysiłku i bez autora. Przez wiele miesięcy jeszcze nie potrafiła znaleźć słów by opisać spokój, radość, spontaniczność oraz prostotę życia jakiej zaczęła doświadczać. Kolejne lata spędziła podróżując z odosobnienia na odosobnienie. Czasem była tłumaczem. Innym razem organizowała spotkania w swoim domu. W obecności Moojiego rozpadły się iluzje. Potwierdziła wewnątrz siebie wskazówki mistrza. Świat jaki znała rozpadł się, a w jego miejsce zaczęła pojawiać się lekkość i spontaniczność życia. Mooji ma szczególne miejsce w jej sercu. Jej inspiracją jest też przyjaźń z amerykańskim nauczycielem Stuartem Schwartzem, który również towarzyszył jej w budzeniu się.

www.nityameditation.org

Contact

© TuiTeraz.eu - Centre For Personal And Spiritual Development "Here And Now" in New Kawkowo.

Address:

New Kawkowo 52 A, the municipality Jonkowo 11-042
Warmia and Mazury region

Phones:

Office: +48 662 759 576
Jacek Towalski: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz-Towalska: +48 606 994 366

kawkowo@tuiteraz.eu

www.tuiteraz.eu